Sveiki atvykę į Pipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.



Apie Pipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai garsiausia ir populiariausia Lietuvos enciklopedija. Pipedija - tai ne tik įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Kartais pas mus pasitaiko tikros informacijos, kuri irgi gali būti tikra. Bet netgi ir tokia informacija yra galimai iš alternatyvios realybės. Tikimės, kad jus čia pradžiugins ir kokie nors tiesiog atsitiktiniai straipsniai - jūs nustebsite, ko čia Pipedijoje galima atrasti.

Mes jus nuoširdžiai įspėjame, kad visi Pipedijoje esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei dėl kokio nors savo keistumo jūs esate linkęs greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia is alternative (parody) encyclopedia which has lots of real info mixed with humor, strange facts, rumors, paradoxes, and sometimes unproven facts or even crazy and conspiracy theories and random scrap. Kowledge is power. But knowledge grows only when you learn how to separate truth from bullshit. Pipedia gives you funny way to learn this.

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes mes jums nesuteikiėme tokios teisės. Jūs esate čia nelegaliai ir nelegaliai skaitote mūsų autorinį turinį, kurį iš mūsų vagiate, jį skaitydami. Dėl to mes dar kreipsimės į BATGA-A. Jums čia skaityti draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.
Rinktinė iliustracija
Štai šita 2001 metais išleista MacOS-X su Aqua interfeisu, tapo gražiausia OS ever.

Ilgą laiką visokios operacinės sistemos būdavo labai negražios, kaip kokie nors Windows ar UNIX su CDE. Bet paskui Apple išleido MacOS-X su Aqua interfeisu ir tai tapo gražiausia grafine aplinka ever. Tai visi tada pradėjo pirkti Apple kompiuterius ir firma labai staigiai užgyveno, nors iki tol reikalai buvo smarkiai nekokie.

Tai paskui Apple kažkaip visą tą aplinką pilkino, pilkino ir dabar jau nėra tokios gražios OS, kaip kad buvo. Dabar viskas pilkos spalvos ir be jokių tenai pagražinimų, bet ne visada taip buvo, nes buvo ir gražu kadaise.



Savaitės straipsnis
Vaizdas QNX diskelyje - visiškai legendary.

Kartą kažkokia firma, leidusi QNX operacinę sistemą, sugalvojo padaryti reklamą savo produktui - tokią demkę, kur visi apšalę būtų. Tai ėmė ir sukišo visą operacinę sistemą į vieną paprastą diskelį. Ir sukišo su visa grafine aplinka, su interneto naršykle, su kažkokiu web serveriu, su dar kažkokiais priedais ir taip toliau. Ir visa tai sutilpo į vieną diskelį.

Tai čia turim pasakyti, kad tas diskelis nebuvo CD, o buvo paprastas flopikas, į kurį sutilpo nepilnas pusantro megabaito informacijos. Tai dabar pavienė nuotrauka užima daugiau vietos ir negalėtų į tą flopiką sutilpti.

Čia toksai smegenis biškį perlaužiantis dalykas - visa OS, savo galimybėmis galinti lygintis su Windows, sutelpa į tiek vietos, kiek užimtų paskira nuotrauka. Žodžiu, rimtai pavarė chebra, rimtai.


Daugiau apie QNX

Šiandien pirmadienis - tai pati blogiausia savaitės diena, nes šią dieną reikia eiti į darbą, o trumpasis savaitgalis jau baigėsi. Ir baigėsi jis taip greitai, kad net neprasidėjo. Todėl viskas šiandien yra blogai. Ai, ne, kitiems nėra taip blogai, nes reikia eiti į mokyklą, o visi žino, kad mokiniai yra labai laimingi ir pirmadienis jiems yra laimingiausia diena savaitėje. NOT.

Tai linkime ta proga jums geros dienos šiandien, nes juk galima pasidžiaugti. Galima ateiti į darbą ir pasakyti - "šiandien nuostabi diena, pirmadienis, aš labai myliu pirmadienius!"

Aišku, gali būti, kad po tų žodžių kas nors jums trenks į snukį, bet taip jums ir reikia, nes jūs to nusipelnėte.

Ne visi pirmadieniai yra vienodai blogi, nes būna ir blogesnių. Visgi kartais pasitaiko ir išimtys, kai netyčia pirmadienis būna nedarbo diena. Tai tada jau negalima skųstis.

Mes tai negalime suprasti, kodėl žmonės nemėgsta pirmadienių? Tai ne blogiausia, o geriausia diena - savaitės pradžia, reikia džiaugtis!

spalio 28 d. įvykiai
  • 1492 metais Kristoforas Kolumbas išsilaipino Kuboje
  • 1726 metais toksai Jonathan Swift paskelbė legendinę knygą, kur buvo aprašomos Guliverio kelionės
  • 1812 metais šią dieną į Vilnių iškilmingai įžengė Napoleonas su savo kariuomene. Po kelių dienų, liepos 1, Napoleonas pasirašė dekretą, atkuriantį Lietuvos nepriklausomybę. Užtai šis prancūzų valdovas mylimas Lietuvoje iki šiolei.
  • 1886 metais Niu Jorke buvo atidengta Laisvės statula, tapusi visos Amerikos simboliu
  • 1918 metais buvo įkurta nuo Austrijos-Vengrijos nepriklausoma Čekoslovakija - šalis, kuri iki šiol egzistuoja beveik visų lietuvių vaizduotėje
  • 1919 metais JAV Kongresas prastūmė įstatymus, nuo kurių kiek vėliau prasidėjo Prohibicija, dėl kurios suklestėjo milžiniška mafija, vežusi kontrabanda į JAV visokį alkoholį. Tai paskui amerikonai ilgai ilgai gailėjosi, ką prisidarę, nors pradžioje ir galvojo, kad tai padės kovoje su alkoholizmu. Negana to, kad alkoholizmo tik padaugėjo, tai Prohibicijos pabaigosje dar ir narkomanija išplito, nes heroinas buvo lengviau pergabenamas ir pelningesnis.
  • 1922 metais Benito Mussolini surengė italų fašistų maršą į Romą ir užgrobė tenai valdžią. Paskui tą pątį Musolinį pamėgdžiojo ir Adolfas Hitleris.
  • 1940 šią dieną į II Pasaulinį karą įsijungė ir Graikija, nes atmetė Italijos ultimatumą, o tada Italija per Albaniją įsiveržė į Graikiją ir viskas.
  • 1943 metais įvykdytas legendinis Filadelfijos eksperimentas, kurio metu dalis žmonijos persikėlė į kitas paralelines visatas, o tuo pačiu kita dalis sužinojo apie multiversumą bei kitokius reiškinius
  • 1948 metais koksai tai šveicarų chemikas Paul Müller buvo apdovanotas medicinos Nobeliu už tai, kad išrado DDT. Tada dar niekas nežinojo, kad DDT yra pragariškas nuodas, sukeliantis daugybę visokių lėtinių ligų ir dar išnaikinantis paukščius.
  • 1956 metais Elvis Preslis buvo paskiepytas skiepais nuo poliomelito ir visas šitas įvykis buvo transliuotas per JAV nacionalinę TV. Kaip paskui vertino visokie marketingistai, šitas pavienis įvykis per ateinantį pusmetį vakcinacijos lygį JAV pakėlė nuo 0,6% (t.y., niekas nesiskiepijo) iki 80% (t.y., dauguma pasiskiepijo). Iki tol poliomelitas buvo viena iš labiausiai paplitusių ir kartu baisiausių infekcinių ligų, sukelianti visišką luošumą ar netgi mirtį.
  • 1962 metais Nikita Chruščiovas viešai paskelbė apie tai, kad demontuojamos ir bus išvestos raketos su branduoliniu ginkluKubos. Taip Karibų krizė ėmė rimti, tad III Pasaulinis karas lyg ir baigėsi taika, nepavirtęs atviru karu ir branduoliniu susinaikinimu
  • 1993 metais Lietuva įvedė vizų režimą su Rusija - iki tol Rusijos piliečiams į Lietuvą įvažiuoti buvo galima laisvai, o šią dieną jau imtos išdavinėti vizos
  • 2009 metais Lietuvoje buvo pradėtas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės rudens etapas.
  • 2017 metais šią dieną kažkoks anonimas atėjo į 4chan ir ėmė pasakoti, kaip jis turi priėjimą prie slaptų branduolinių dokumentų ir dėl to žino, kad bus greitai surengta masinė visokių veikėjų likvidacija. 4chan iš jo išsityčiojo, tada tas nuėjo į 8chan ir taip prasidėjo QAnon judėjimas.
  • 2021 šią dieną buvo surengtas Paleckio palaikymo mitingas, kur susirinko visas būrys įvairių vatnikų. Tuo tarpu kažkoksai veikėjas iš Liberalų sąjūdžio atėjo ir skandavo "Landsbergis, Landsbergis", taip Landsbergiu erzindamas tą vatnikų būrelį. Už šitą erzinimą ir pasipriešinimą policija jį nuvertė ant grindinio ir suareštavo.
Savaitės iniciatyva
Toksai Clive Sinclair kadaise išrado vieną iš sėkmingiausių visų laikų kompiuterių - ZX Spectrum.

Kažkada senoviniais laikais, kai dauguma asmeninių kompiuterių kompiuterių dar buvo 8 bitų, ir buvo tokie 1982 metai, toksai britų milijonierius ir išradėjas Clive Sinclair sukūrė ZX Spectrum - nebrangų ir gerą kompiuteriuką, kuris kainavo vos porą šimtų dolerių, turėjo nebrangų, bet gerą Z80 procesorių, buvo lengvai programuojamas ir visiems labai patiko.

Nors ZX Spectrum ir netapo populiariausiu kompiuteriu pasaulyje, vienu metu jo klonai buvo patys populiariausi kompiuteriai Europoje bendrai ir Lietuvoje konkrečiai. Taip pat ZX Spectrum klonas buvo ir pirmas Lietuvoje sukurtas asmeninis kompiuteris - Santaka. Tiesa, šis buvo dvigubai storesnis, dvigubai platesnis ir svėrė krūvą kilogramų, ir buvo baisus ir beveik negaminamas, ir niekas jo negalėjo gauti ir nusipirkti, nes buvo klaikus ir baisus sovietmetis - kitaip tariant, rusų okupacija.

Tai užtat dabar visiems kompiuterių pakanka ir yra gerai. O apie vizokius ZX Spectrum tai tik seni perdylos dabar tebeprisimena.


Daugiau apie ZX Spectrum

Naujienos
Pipedija dabar yra labiausiai komprehensyvus puslapis apie kompiuterius visoje Lietuvoje. Taip kad kviečiame apsilankyti!

Kadangi Pipediją kuria visokie neaiškūs veikėjai, tai čia aišku, kad vien kompiuterastai ir visoksai Linux susirinkęs. Tai todėl dabar Pipedija yra pats išsamiausias, nuosekliausias ir daugiausiai IT žinių suteikiantis portalas per visą Lietuvą. Net nebūtume galėję patikėti, kad rašinėdami prastus bajerius, baigsime tuo, kad turėsime daugiau IT informacijos už bet ką kitą. Vienok taip jau yra - niekas apie kompiuterius nieko nerašo ir bendrai visokie internetai seniai žlugę, nes viską užmušė Facebook. Vat štai jums ir prašom - dabar Pipedija yra plačiausias IT informacijos resursas.

Taip kad štai jums naujas projektas apie visokiausius IT reikalus - operacinės sistemos, pradedant keistomis Multics, CP/M ir OpenVMS ir baigiant visokiomis Windows, Linux ir MacOS-X, visokiausi žymiausi ir dažnai jau seniai išnykę kompiuterių gamintojai, kaip kad Atari, SGI, Commodore ir panašūs, o taip pat ir visokios grafinės aplinkos beigi desktopai, o taip pat programavimo kalbos ir duomenų bazės.

Tuo pačiu dar ir tokios keistos temos, kaip 4 bitai, 8 bitai, 12 bitų, 16 bitų, 32 bitai, 60 bitų, 64 bitai ir 128 bitai ir panašiai. Tai čia šituos dalykus irgi išnagrinėjame, nes nu kam dar reikalingos tokios nesąmonės? Nebent tiems, kas programuoja asembleriu.

Savaime aišku, visokiems specialiems mėgėjams dar atskiros temos - Linux distribucijos ar koksai nors Python irgi specialiai aprašomos. O dar labiau užkietėjusiems yra apie BSD, ir ne tik apie populiariąsias FreeBSD bei OpenBSD, bet ir apie keistas BSDi ir 386BSD. Ir kad maža nepasirodytų - dar ir apie keistus kompiuterius, kaip kad Raspberry Pi.

Ir dar šiaip visokių smagių dalykų duodame atrasti, kad įdomiau būtų, pvz., kaip QNX diskelis.

Visko čia nesurašysim - naršykite ir atrastkite!