Sveiki atvykę į Pipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.Apie Pipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai garsiausia ir populiariausia Lietuvos enciklopedija. Pipedija - tai ne tik įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Kartais pas mus pasitaiko tikros informacijos, kuri irgi gali būti tikra. Bet netgi ir tokia informacija yra galimai iš alternatyvios realybės.

Mes jus nuoširdžiai įspėjame, kad visi Pipedijoje esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei dėl kokio nors savo keistumo jūs esate linkęs greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia is alternative (parody) encyclopedia which has lots of real info mixed with humor, strange facts, rumors, paradoxes, and sometimes unproven facts or even crazy and conspiracy theories and random scrap. Kowledge is power. But knowledge grows only when you learn how to separate truth from bullshit. Pipedia gives you funny way to learn this.

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes mes jums nesuteikiėme tokios teisės. Jūs esate čia nelegaliai ir nelegaliai skaitote mūsų autorinį turinį, kurį iš mūsų vagiate, jį skaitydami. Dėl to mes dar kreipsimės į BATGA-A. Jums čia skaityti draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.
Rinktinė iliustracija
Scenelė iš legendinio 1982 metų filmo Tron, kuris tapo vienu iš ženkliškų Vakarų pasaulio kinematografijos kūrinių.

Pakolei Vakarai džiaugėsi, kad vyksta kompiuterių revoliucija ir realiai milijonais pirko asmeninius kompiuterius savo namams, Rytai gyveno sovietų okupacijoje ir apie kompiuterius perskaitydavo nebent kokiuose nors popieriniuose laikraščiuose. Ėjo 1982 metai, Vakaruose kompiuteriais masiškai žaidė vaikai, o SSRS įsivaizdavo, kad kompiuteriai būna nebent kažkokiuose skaičiavimo centruose.


Savaitės straipsnis
Bezdalai yra puikiai žinomos degios dujos.

Bezda visi ir bezdalai yra dalykas paplitęs, kurio neigti tiesiog neįmanoma. Tai ir žmonių gyvenimo dalis, ir taip pat ir daugelio gyvūnų, nes bezda ne vien tik žmonės.

Nedaugelis žino, kad bezdalų kvapas yra viena iš gerų medicininės diagnostikos priemonių, kurią labai gerai žino ir vertina pilvo chirurgai. Kaip žinia, jei po operacijos paciento palatoje yra aiškus sieros vandenilio kvapas - reiškia, kad pacientas sveikai bezda ir greitai gyja. Bet jei koks nors pacientas skundžiasi tuo, kad bezdalų kvapas smarkiai pasikeitė ir dvokia pašvinkusia mėsa ir lavonais - tai yra labai blogas požymis, galintis reikšti vėžinius susirgimus.

Mokslininkai dabar tiria, ar galima panaudoti bezdalus, kaip kokį nors kurą, kuris dujas pakeistų, nes tai labai svarbu šildymui.

Daugiau apie bezdalus

Šiandien yra antradienis, o jis jau ne tokia bloga diena, kokia buvo beviltiškas pirmadienis. O žiū, link savaitės galo ir visai atsigausite. Tai žinokite, kad rytoj yra trečiadienis, o tada jau bus dar geriau.

Su sąlyga, kad šiandien ne kokia nors šventė ar atostogos, jums šiandien yra darbo diena ir reikia eiti į darbą ar mokyklą ar dar kur nors. Taip kad vietoje to, kad čia visokias nesąmones skaitytumėte, eikit kažkokia normalia veikla užsiimt!

Nepažadame, kad ši diena jums tikrai bus sėkminga, tačiau Pipedijos horoskopas šiandienai jums gali išpranašauti ir kokią nors didesnę nelaimę.

Siūlome dėl viso pikto išsigryninti pinigų ir pasidėti į dėžutę, juodai dienai. Jei jau turite pasidėję - tai dar pasidėkite, mažai tikrai nebus, grynieji visada būna naudingi. Kažkada padėkosite mums už šitą patarimą.

gruodžio 5 d. įvykiai
  • 1484 metais popiežius Inocentas VIII išleido bulę Summis desiderantes affectibus, kurioje labai nerišliai pasisakė, kad yra kažkokios raganos, prieš kurias reikia kovoti ir kurias gaudyti turi inkvizicija. Bulės prašę vokiečių inkvizitoriai Heinrich Kramer ir Jacob Sprenger atrado, kad vietoje to, kad kalbėtų apie raganas ir raganius, kaip apie nuodytojus, sukčius bei panašius nusikaltėlius, popiežius banaliai kliedi apie kažkokius antgamtinius gebėjimus. Tai paskui tie inkvizitoriai dar rašė kažkokius veikalus, kuriuose aiškino, kaip raganos išties viską daro kitaip, jokių antgamtinių gebėjimų neturi ir taip toliau, bet sekėsi jiems tas sunkiai.
  • 1921 metais britų Futbolo asociacija uždraudė moterų futbolą. Draudimas buvo įvestas po to, kai paaiškėjo, kad moterų futbolo varžybos surenka keleriopai daugiau žiūrovų ir uždirba keleriopai daugiau pinigų, nei vyrų varžybos. Oficialus pretekstas draudimui buvo absurdiškas - esą futbolas kenkia moterų sveikaitai. Jungtinė Karalystė paskui moterų futbolo dėl šių draudimų neturėjo maždaug 50 metų.
  • 1931 metais šią dieną Maskvoje komunistai susprogdino didžiausią stačiatikių bažnyčią - Kristaus Išgelbėtojo cerkvę. Tuo metu tikintieji buvo ne šiaip sau persekiojami - šventyklos buvo griaunamos ir sprogdinamos, o šventikai nužudomi, sodinami į konclagerius ar tremiami į Sibirą. Dar vėliau sovietai sugebėjo išvis perimti Rusijos pravoslavų cerkvės valdymą, paversdami šią specialiu KGB filialu, bet šitai jau įvyko vėlesniais laikais.
  • 1936 metais SSRS buvo priimta Stalino konstitucija, kuri pasauliui atrodė visai demokratiška ir gera. Kaip parodė realybė, jokia konstitucija nei kiek nesutrukdė visokiems NKVD budeliams masiškai kankinti ir žudyti niekuo dėl nieko nekaltus žmones.
  • 1945 metais grupė iš 5 torpedinių bombonešių TBM Avenger (po dingimo likusi žinoma, kaip Flight 19) skrido pro Bermudų trikampį ir kažkur prapuolė. Kur prapuolė - taip ir liko nelabai aišku.
  • 1952 metais Londone buvo šaltas bevėjis oras, dėl kurio prasidėjo milžiniškas smogas. Istoriškai šitas įvykis taip ir žinomas, kaip Didysis 1952 Londono smogas. Dėl smogo buvo daugybė mirčių, pačios britų vyriausybės tuo metu įvertintas mirčių skaičius buvo maždaug 4000, nors vėlesni vertinimai rodo, kad mirusiųjų skaičiaus padidėjimas siekė apie 12 tūkstančių žmonių. Susirgusių, gavusių didesnius ar mažesnius kvėpavimo takų pažeidimus, buvo daug daugiau - apie 100 tūkstančių žmonių. Po šių įvykių valdžia ėmėsi daugelio priemonių, kad oro tarša sumažėtų, atsirado rūpestis ekologija.
  • 1994 metais buvo pasirašytas Budapešto memorandumas, pagal kurį Ukraina atsisakė branduolinio ginklo. Iki to laiko Ukraina buvo paveldėjusi milžinišką kiekį branduolinės ginkluotės iš subyrėjusios SSRS ir buvo tapusi trečia pagal branduolinių ginklų kiekį valstybe pasaulyje. Pagal Budapešto memorandumą Rusija, JAV ir Jungtinė Karalystė įsipareigojo padėti Ukrainai gintis nuo agresijos. Daug vėliau Rusija šitą susitarimą grubiai pažeidė, pradėdama Rusijos-Ukrainos karą. Tuo tarpu JAV ir Jungtinė Karalystė savo įsipareigojimus įvykdė, tiekdami Ukrainai milžiniškus kiekius ginkluotės.
  • 2009 metais Kazimiera Danutė Prunskienė steigia naują partiją. Kažkokie gandai sako, kad kartu su Vytautu Šustausku.
  • 2017 metais Tarptautinis olimpinis komitetas uždraudė Rusijai oficialiai dalyvauti 2018 metų Žiemos olimpinėse žaidynėse dėl visiškai masinio, totalaus ir visuotino dopingo vartojimo. Rusija, į tai atsakydama, pradėjo užslėptą masinę falsifikacijų kampaniją, per kurią dopingo vartojimu buvo apkaltinti daugybė sportininkų, kurie jokio dopingo akyse nebuvo matę. Daugeliu atvejų buvo požymiai, kad netgi tų sportininkų mėginiai būdavo tyčia sukeičiami ar falsifikuojami. Taip Rusija siekė parodyti, kad dopingo vartojimas yra normalus ir kad kitos šalys irgi tai daro.
Savaitės iniciatyva
Daugelis susimąsto, kaip atrodo šūdukas ant pagaliuko. Tai štai čia matote.

Daugelis susimąsto, ką gi reiškia posakis "šūdukas ant pagaliuko", o taip pat iš kur tasai posakis yra kilęs.

Šitas posakis yra labai paprastas - jis reiškia kokį nors nelabai didelių apimčių šūdą, kuris ant pagaliuko yra užmautas tam, kad žmonės nesusiteptų rankų. Jei šūdukas ir pagaliukas yra tikrai labai dideli, tai būna sakoma, kad tai jau šūdas ant pagalio.

Nelabai žinomas, tačiau ir visiškai neslaptas faktas yra tai, kad Rusija naudoja šūduką ant pagaliuko vietoje savo vėliavos, o vietoje oficialios kalbos - įvairius rusiškus keiksmažodžius. Kaip sakoma, nuo faktų nepasislėpsi.

Kadangi jau ne pirmą kartą įvairūs asmenys kaltina, kad Pipedija esanti rusofobijos irštva, tai šiuomi pareiškiame, kad mes nustosim būti rusofobais, kai Rusija nustos egzistuoti iš viso. Linkime planetai, kad tos šūdų valstybės vietoje atsirastų Rusijos jūra, nes visiems tai atneš daug laimės ir džiaugsmo.

Daugiau apie šūduką ant pagaliuko.

Naujienos
NATO yra ta jėga, nuo kurios vatnikai pradeda cypti, spjaudytis ir viduriuoti.

Štai ir įvyko Vilniuje didysis NATO vadovų suvažiavimas Vilniuje, per kurį atvyko net 40 skirtingų valstybių vadovų. Visoje planetoje ne kiekvienais metais būna panašaus lygio renginys, o Lietuvoje išvis niekada nieko panašaus nėra buvę. Kuriam laikui Vilnius realiai pavirto į visos planetos sostinę, kurioje buvo apie 60-70% pasaulio karinės galios.

Vilniuje viešėjo daugybė įvairių valstybių vadovų - JAV prezidentas Joe Biden, Ukrainos prezidentas Volodimiras Zelenskis, taip pat visų NATO šalių vadovai. Savo vadovus atsiuntė Kanada, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italiją, Turkija, Lenkija, Norvegija, Ispanija ir visos kitos NATO šalys, įskaitant netgi visai atsilupusią Vengriją, kurios vadas Viktoras Orbanas vis dar kažką bandė stenėti, kad o kodėl čia reikia į NATO priimti Švediją. Taip pat atvyko ir vadovai iš tokių šalių, kaip Japonija, Australija, Naujoji Zelandija ir Pietų Korėja.

Vienas iš linksmiausių renginio akcentų - prieš jį vykę apsiperdusių vatnikų cypsmai, kad esą Lietuvoje uždraustos Lietuvos vėliavos - o išties pilna Lietuvos vėliavų ir NATO susitikimas su tokia atvira karine galia, kad tie patys vatnikai kelioms dienoms tiesiog išvis išnyko iš eterio. Kaip sakė gandai, nemaža dalis vatnikų vadų kuriam laikui netgi pabėgo iš Lietuvos, nes jų tarpe pasklido kažkokie nerišlūs tarpusavio gąsdinimaisi, kad prieš NATO vadų susitikimus juos visus suareštuos ir uždarys.

Kaip matom, NATO visada atneša daug džiaugsmo, gerumo ir ramybės visiems padoriems žmonėms.