Sveiki atvykę į Pipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.Apie Pipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai garsiausia ir populiariausia Lietuvos enciklopedija. Pipedija - tai ne tik įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Kartais pas mus pasitaiko tikros informacijos, kuri irgi gali būti tikra. Bet netgi ir tokia informacija yra galimai iš alternatyvios realybės.

Mes jus nuoširdžiai įspėjame, kad visi Pipedijoje esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei dėl kokio nors savo keistumo jūs esate linkęs greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia is alternative (parody) encyclopedia which has lots of real info mixed with humor, strange facts, rumors, paradoxes, and sometimes unproven facts or even crazy and conspiracy theories and random scrap. Kowledge is power. But knowledge grows only when you learn how to separate truth from bullshit. Pipedia gives you funny way to learn this.

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes mes jums nesuteikiėme tokios teisės. Jūs esate čia nelegaliai ir nelegaliai skaitote mūsų autorinį turinį, kurį iš mūsų vagiate, jį skaitydami. Dėl to mes dar kreipsimės į BATGA-A. Jums čia skaityti draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.
Rinktinė iliustracija
Elex - tai žaidimas, kuriame gali nušokti nachuj

Kažkokia vidutinybė, o ką jūs pagalvojot? ELEX - tai vienas iš prasčiausiai Pipedijos recenzijos įvertintų žaidų, nes jau KPŠ - čia kažkoks plastmasinis pasaulis, kuris ganėtinai nuobodus, negana to, dar ir nukopipyzdintas nuo Gothic. Bet kad ir kaip būtų keista (koinsidence!), net visiškos skruzdelės nenugalėsi. Visai.

Dėl to Elex ir yra nelabai rekomenduojamas mūsų, taip kad žinokitės.Savaitės straipsnis
Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną

Šiandien jau penktadienis - tai alaus gimtadienis arba vilties ir tikėjimo diena. Jei atėjo penktadienis - tai jau reiškia, kad šiandien galima nedirbti, nebent labai jau reikalaus vadovai. Na, galima pavaizduoti, kad dirbi, bet tas darbas gali palaukti kitos savaitės.

Informuojame visus, ypač įvairius kompiuterastus (nes šie būna atislupę nuo realo), kad penktadienį darbo diena yra viena valanda trumpesnė. T.y., jei baigiate darbą 17 valandą, tai penktadienį baigiate 16 valandą. Ar supratote? Už šito dalyko nevykdymą jus gali skaudžiai nubausti darbo inspekcija.

Taip pat informuojame, kad padorios įmonės penktadieniais neleidžia darbuotojams ateiti į darbą padoriais drabužiais, o kokiais nors kostiumais šią dieną rengiasi nebent visokie vertelgos bei biurokratai. Dar padoresnės įmonės penktadienį numato tiktai nuotolinį darbą, o visai jau geros - padaro, kad darbuotojams būtų keturių dienų darbo savaitė ir tada jau penktadienis išvis būna nedarbo diena.

Kadangi penktadienis, tai šiandien jau laukia gal koks nors baliukas, tai bus gerai. O rytoj bus savaitgalis, tai jau visai bus gerai, galima nieko negalvoti apie ateitį ir darbą.

Mes taip filosofiškai galvojame - kaip taip atsitiko, kad niekam neįdomus skaičius, kaip kad penki pavirto pačia laukiamiausia savaitės diena, netgi laukiamesne, nei šeštadienis ar sekmadienis? Spėjam, kad tiesiog per kažkokį random susigeneravusį atsitiktinumą.

Linkime jums, kad šitas penktadienis būtų malonus ir geras.


balandžio 19 d. įvykiai
 • 1740 metais buvo pradėtas leisti bene pirmas Lietuvoje laikraštis, vadinosi Kurjer Litewski
 • 1770 metais toksai kapitonas James Cook šią dieną atrado Australiją
 • 1775 metais prasidėjo revoliucinis Amerikos karas, t.y., karas tarp sukilusių JAV valstijų ir Britų Imperijos
 • 1810 metais sukilusi Venesuela išmetė Ispanijos vietininką ir faktiškai tapo nepriklausoma valstybe
 • 1839 metais per kažkokias tarptautines sutartis Belgija tapo nepriklausoma valstybe ir karalyste, remiama Didžiosios Britanijos
 • 1918 metais Lietuvos Taryba nustatė, kokia yra ir bus Trispalvė - t.y., Lietuvos vėliava
 • 1919 metais šią dieną eilinį kartą pasikeitė Vilnių valdančios pajėgos, nes Lenkija išvijo iš čia Litbelo pajėgas, kurios buvo paskelbusios Vilnių sovietų Lietuvos-Belarusijos sostine.
 • 1943 metais toksai Albertas Hofmanas, tyčia suvalgęs dozę LSD (prieš kelias dienas per netyčiuką jau buvo atradęs tuos LSD efektus), sėdo ant dviračio važiuot namo, bet kelionė išsitęsi taip ilgai, kad jis užmiršo savo gyvenimą, pakolei kažkur nuvažiavo
 • 1947 metais partija "Indijos nacionalinis kongresas", vadovaujama Mahatmos Gandžio, nutarė, kad visa Indija dalinsis į dvi paskiras valstybes - musulmonišką Pakistaną ir nemusulmonišką Indiją
 • 1962 metais įkurti Elektrėnai. Tiksliau, tenai jau buvo kažkokia gyvenvietė prie elektrinės, bet jai dabar jau ir pavadinimą davė.
 • 1965 metais toksai Gordon Moore paskelbė Moore dėsnį, kurio esmė yra ta, kad kompiuterių galingumas dvigubėja kas du metus
 • 1970 metais SSRS buvo surinktas pirmas žigulys, t.y, pirma mašina, kuri buvo ne šiaip kaip nors kopipyzdinta, o legaliai licencijuota iš italų FIAT, tai paskui porą dešimtmečių visokie žiguliai buvo pačios geriausios iš visų sovietinių mašinų, nes nors ir šūdinai gaminti, bet bent jau kiek mažiau šūdinai, nei kitos rusiškos mašinos
 • 1971 metais Siera Leonė gavo nepriklausomybę ir iš paprastos kolonijos tapo Britų Sandraugos nare, bet paskui paaiškėjo, kad nelabai gerai sekasi nepriklausomai gyventi...
 • 1971 metais toksai Charles Manson buvo nuteistas mirties bausme už savo sektos, Mensono šeimos vykdytas žmogžudystes. Tiesa, vėliau nuosprendis buvo pakeistas į kalėjimą iki gyvos galvos.
 • 1987 metais šią dieną pirmą kartą per TV atsirado Simpsonai, nes šitą dieną pasirodė pirmoji serija iš to serialo. Bet tais laikais tai tie Simpsonai atrodė dar visai nepanašiai, kaip dabar.
 • 1991 metais kažokie sovietų desantininkai ar tai OMON užpuolė Medininkų postą
 • 1993 metais šią dieną baigėsi Dovydo šakos apgultis, nes kažkaip ten prasidėjo jų bunkeriuose gaisras ir viskas baigėsi blogai, o 76 iš sektos narių žuvo ugnyje, tarp jų ir nemažai mažų vaikų.
 • 1999 metais Vokietijos parlamentas Bundestagas galų gale persikėlė į Berlyną, nes iki tol ilgai buvo Bonoje
 • 1999 metais dėl kažko tenai Valdas Adamkus pareiškė nepasitikėjimą Gediminui Vagnoriui, tai kažkaip dauguma tuo labai džiaugėsi
 • 2005 metais šią dieną buvo išrinktas naujas popiežius, kuriuo vos keleriems metams tapo toksai Joseph Alois Ratzinger, paskelbtas kaip Benedictus XVI, bet jau 2013, po šiokių tokių Katalikų bažnyčią link mokslo ir modernumo pasukusių reformų, jis nuėjo į poilsį
 • 2011 metais šią dieną iš kompartijos vado posto pasitraukė visiškai nukaršęs ir nukvakęs Fidelis Kastras, kuris vadovavo tai partijai nuo pat 1961
 • 2013 metais, jei vakar nebūtų numiręs, tai šiandien gimtadienį būtų šventęs Vytautas Šapranauskas...
 • 2023 metais Jungtinės Tautos paskelbė, kad Indija dabar taps daugiausiai gyventojų turinčia valstybe, nes šioji jau lenkia Kiniją. Tikslus momentas, kai viena šalis pralenkė kitą - nežinomas, nes abiejų valstybių duomenys ir netikslūs, ir juntamai atsilikę. Visgi JT vertinimais, 2023 metų viduryje Indijoje gyvens 1,4286 milijardo žmonių, tuo tarpu Kinijoje - 1,4257 milijardo, t.y., skirtumas sudarys apie 2,9 milijono, maždaug tiek, kiek žmonių gyvena Lietuvoje
Savaitės iniciatyva
Pipedijos recenzija.png

Pradedame naują projektą - Pipedijos recenziją, vertinančią įvairias medijas - laidas, filmus, o svarbiausia - ir videožaidimus! Rinkitės tik Pipedijos recenziją, nes būtent ji aiškiai ir tinkamai įvertins žaidimus ir visokius kitus dalykus!

Visokie internetinės žyniasklaidos ruporai kaip IGN ir Gamespot kartais yra tokie keisti, kad jų vertinimai kartais neatitinka pačio žaidimo, tai po to gali gautis taip, kad nusipirkę geimą, po to nusivilsite. Nepasitikėkite vien ta internetine žiniasklaida!

Geriausi ir patikimiausi videožaidimų vertinimai - tik Pipedijos recenzijoje!

Siųskite mums savo norimus videožaidimus (geimus) - įvertinsime visada!

Arba galite prisijungti prie mūsų komandos ir patys rašyti recenzijas įvairiems žaidimams. Jūsų pasirinkimas - ar patys vertinsite, ar mums siųsite žaidimus, kad įvertintumėme.

Tarp mūsų įvertintų videožaidimų yra šitie:

Pipedijos recenzija - pati patikimiausia!

Apie ją sužinosite paspaudę čia...

...o apie geimus galite daugiau paskaityti čia.Naujienos
Yra kava, yra ir žaidimas Kava!

Mėgstate kavą? Norite atsikratyti priklausomybės nuo kavos? Tuomet žaidimas Kava kaip tik jums!

Žmogus pakliuvo į bėdą, nes jam išsivystė kažkokia priklausomybė nuo kavos gėrimo, ir jums reikia atsikratyti jos. Keliaujant per žaidimo segmentus, reikės pasirinkti tinkamą nuorodą. Pasirinkę ją, galėsite keliauti toliau, kol gausite naują pabaigą (endingą).

Geriausia istorija! Maksimalus veiksmas! Minimalūs reikalavimai! Ko lauki? Pradėk jau dabar!