Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


OpenBSD

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kadaise, kaip ir įprasta visoms BSD, taip ir OpenBSD logotipas buvo kažkoksai velniokas. Ale paskui kai tie iš OpenBSD labai pasikėlė ir su visais susipjovė, tai nutarė, kad nelygis ir reikia būti kitokiems. Užtat pasirinko savo simboliu kažkokią žuvį, kuri išsipučia ir užstringa rijiko gerklėje. Taip ir OpenBSD užstringa vartotojų gerklėse.

OpenBSD, kartais dar vadinama OpenLSD ar OpenBBD - tai tokia BSD UNIX OS, katra tipo supersaugi visokia, ir taip toliau. Bet mums tai akivaizdu, kad jos autoriai - kažkokie narkomanai visiški, nes pakvaišę dėl kažkokio nesveiko saugumo, mat jiems visur vaidenasi įsilaužėliai.


OpenBSD ir saugumo skylės

O tai ir tiesa, kad jiems įsilaužėliai visur vaidenasi, nes prieš dešimtį metų buvo didžioji tokia akcija, kurią ant piktumo surengė visokių Linux ir FreeBSD hakeriai, kurie supyko ant anokio Theo de Raadt, katras visam OpenBSD kūrimui vadovavo. Ir negana to, kadangi anas buvo bjauraus būdo ir visus vadindavo gaidžiais, tai ant piktumo prie visos gaujos hakintojų prisijungė ir visi užsiutę ant to Theo de Raadt programuotojai, iki tol kūrę pačią OpenBSD. Ir paskui, kai visi ėmė ant piktumo ieškot skylių, tai tas Theo de Raadt pareiškė pasipūtusiai, kad tegul visi užsipisa, nes visi yra lopiniai, visos kitos OS - šūdas, o OpenBSD nieks nesugebėjo atrasti jokios skylės jau cielus 10 metų, taip kad visi gali čiulpt.

Galite įsivaizduoti, koks šitstormas prasidėjo po tokių pareiškimų. Nebuvo tokio hakerio, kuris nebūtų to suvokęs, kaip spjūvio sau asmeniškai į veidą (juoba, kad krūvos asmeninių įžeidimų irgi prasivaikščiojo per visus internetus). Taip kad pastangos surasti skylių OpenBSD sistemoje buvo didelės ir nesveikai intensyvios, pralenkiančios visus bandymus laužtis, kokius tik kada nors patyrė Microsoft, Linux ar kiti OS kūrėjai kartu paėmus.

Ir pastangos davė vaisių: greitai pavyko rasti maždaug pusantros skylės. Viena buvo pilnavertė, su root priėjimu, o kita - kažkokia nevisavertė. Bet didelis naujo šitstormo banga ir staiga atsiradęs hakerių pasitikėjimas savim, katras kilo, kai pavyko atrasti tą pilnavertę skylę, sukėlė dar nesveikesnį bandymą prasilaužt. Taip kad krūvą metų po to tęsėsi visiškai pamišęs hakerių bei krekerių susidomėjimas visokiomis OpenBSD skylėmis.

Dėl to pačiam Theo de Raadt galų gale kilo aiški saugumo neurozė, virtusi į krūvą metų trukusius bandymus tiesiog kiekvienoje raidėje atrasti kokių nors galimų išėjimų iš masyvo ribų ar šiaip neaiškių sistemos algoritmų, kurie gali neaišku, ką reikšt. Tai baigėsi viskas tuo, kad OpenBSD vystymas sustojo krūvai metų, nes saugumas - svarbiau už bet kokį progresą.

Ale gi dabar jau kaip praėjo 10 metų, tai per tą laiką lyg ir nesigirdi apie naujas skyles. Taip kad nepalaužiamumo rekordas vėlei pasiektas, o naujų skylių paieška jau atrodo beviltiška. Taip ir pačios OpenBSD progresas vėlgi padidėjo ir sistema gavo naujų versijų, neatsiliekančių nuo modernesnių OS.


Seni visokie OpenBSD bugai (jau pataisyti)

O dar pasirodo, dar nuo 3.0 (o kiti sako - nuo 2.9 ir net senesnių) versijų laikų iki pat šiolei kažkur kažką pridirbo su kažkokiu KMAPENT taip, kad anas fragmentuojasi, esant stipriems asinchroniniams loadams (t.y., praktiniame naudojime, o ne šūdinuose testuose), todėl po kiek laiko visa ta OpenBSD užsibugina ir pakimba, kaip koks snarglys.

O kaip sakė kažkoks OpenBSD developeris kažkokiam varguoliui, katras per durną galvą šitą OS ėmė naudot - "OpenBSD is for security, not for performance or load". Tai taip ir supraskit - galit turėti su OpenBSD labai saugų serverį, bet praktikoje jis veiks prasčiau, nei šūdina Vimdozė.

O jei kam reikia vorkaraundo tokiai situacijai - tai tik vienas būdas tėra - didinti baisiausiai tuos KMAPENT (o tam reikia include failų redagavimo ir kernelio perkompiliavimo), o be to, kas kelias valandas ar dažniau restartinti svarbiausius demonus, tokius, kaip Apache ar MySQL.

Upd.: štai jau galų gale pasirodė OpenBSD versija 5.0, katroje galų gale jie pataisė tuos savo šūdus. Nes kažkas tam Theo de Raadt išaiškino, kad tai visgi yra saugumo skylė, nes jei ir neįsilaužia kažkas, tai gali imt ir per DDoS kokį nors palaužt, o tai jau nesaugumas. Taip kad vėl galima naudotis šia puikia paranoidine OS, nes jinai vėl stabiliai veikti pradėjo. Taip kad dabar ateina liūdnos dienos, nes įvairūs Linux ir FreeBSD mėgėjai vėl ims kišti prie OpenBSD savo nosis ir į ją migruot.