Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pagrindinis puslapis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sveiki atvykę į Pipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.Apie Pipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai garsiausia ir populiariausia Lietuvos enciklopedija. Pipedija - tai ne tik įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Kartais pas mus pasitaiko tikros informacijos, kuri irgi gali būti tikra. Bet netgi ir tokia informacija yra galimai iš alternatyvios realybės.

Mes jus nuoširdžiai įspėjame, kad visi Pipedijoje esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei dėl kokio nors savo keistumo jūs esate linkęs greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia is alternative (parody) encyclopedia which has lots of real info mixed with humor, strange facts, rumors, paradoxes, and sometimes unproven facts or even crazy and conspiracy theories and random scrap. Kowledge is power. But knowledge grows only when you learn how to separate truth from bullshit. Pipedia gives you funny way to learn this.

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes mes jums nesuteikiėme tokios teisės. Jūs esate čia nelegaliai ir nelegaliai skaitote mūsų autorinį turinį, kurį iš mūsų vagiate, jį skaitydami. Dėl to mes dar kreipsimės į BATGA-A. Jums čia skaityti draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.
Rinktinė iliustracija
Pipedija - jau 15 metų kartu

Štai ir praėjo Kūčios, ir Kalėdos, ir Naujieji Metai ir štai ir atėjo nauji 2024 metai! Sveikinam jus su jais ir linkime jums ko geriausio, o svarbiausia - nevartoti, nerūkyti bei negerti!

Ogi 2024 žymi įvairių švenčių minėjimą - mūsų įstojimą į NATO ir Evrosojuzą, Dainų šventės 100-metį, o taip pat ir tai, kad Pipedija jau tuoj žymės 15 metų sukaktį, tai būtent su tuo ir sveikinam visus pipedus ir pipedes! Ir štai dabar laikas atsukti laiką atgal ir prisiminti, kaip anksčiau atrodė Pipedija bei kas anksčiau buvo minėta rinktiniuose Pipedijos straipsniuose.

Jei norit, pasiūlykit mums idėjų, kaip paminėti Pipedijos 15-metį - mes būsime už tai labai dėkingi.Savaitės straipsnis
Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną

Šiandien yra antradienis, o jis jau ne tokia bloga diena, kokia buvo beviltiškas pirmadienis. O žiū, link savaitės galo ir visai atsigausite. Tai žinokite, kad rytoj yra trečiadienis, o tada jau bus dar geriau.

Su sąlyga, kad šiandien ne kokia nors šventė ar atostogos, jums šiandien yra darbo diena ir reikia eiti į darbą ar mokyklą ar dar kur nors. Taip kad vietoje to, kad čia visokias nesąmones skaitytumėte, eikit kažkokia normalia veikla užsiimt!

Nepažadame, kad ši diena jums tikrai bus sėkminga, tačiau Pipedijos horoskopas šiandienai jums gali išpranašauti ir kokią nors didesnę nelaimę.

Siūlome dėl viso pikto išsigryninti pinigų ir pasidėti į dėžutę, juodai dienai. Jei jau turite pasidėję - tai dar pasidėkite, mažai tikrai nebus, grynieji visada būna naudingi. Kažkada padėkosite mums už šitą patarimą.

kovo 5 d. įvykiai
 • 1279 metais šią dieną LDK kariuomenė išdaužė Livonijos ordiną Aizkrauklės mūšyje
 • 1792 metais Prancūzijoje buvo uždaryta Sorbona, o kartu ir visi teologiniai fakultetai, mat tai trukdė Prancūzijos revoliucijai siautėti.
 • 1836 metais anoksai Samuel Colt užpatentavo pirmą savo konstrukcijos revolverį, kuris taip išpopuliarėjo, kad vėliau neretai bet koks revolversi buvo vadinamas tiesiog Colt - koltu.
 • 1861 metais Lietuvoje buvo paskelbta apie tai, kad naikinama carinės Rusijos iki tol palaikyta baudžiava. Analogiškai baudžiavos naikinimas buvo paskelbtas ir kitose Carinės Rusijos užimtose teritorijose.
 • 1912 metais Italija tapo pirma pasaulio valstybe, panaudojusia aviaciją karo tikslams. Tuo metu vyko Italijos-Turkijos karas, tad Italija pasiuntė į žvalgybą dirižablius, kad išžvalgytų Turkijos kariuomenės išsidėstymą ir įtvirtinimus.
 • 1933 metais NSDAP, vadovaujama Adolfo Hitlerio surinko 43% balsų rinkimuose į Reichstagą - t.y., realią daugumą. Vėliau, remdamiesi savo balsų dauguma, naciai ėmė kaitalioti įstatymus taip, kad Adolfas Hitleris taptų vienvaldžiu III Reicho valdovu - fiureriu.
 • 1940 metais Josifas Stalinas ir būrelis kitų politbiuro narių pasirašė sprendimą nužudyti 25700 Lenkijos inteligentų, įskaitant ir kelioliką tūkstančių karininkų. Vėliau tos žudynės ir buvo įvykdytos Katynėje.
 • 1943 metais įvyko pirmas britų reaktyvinio naikintuvo Gloster Meteor skrydis. Šis naikintuvas tapo vieninteliu sąjungininkų reaktyviniu naikintuvu, kuriam teko pakariauti II Pasauliniame kare.
 • 1946 metais Čerčilis pasakė savo garsiąją kalbą, kurioje pareiškė, kad Europą padalino geležinė uždanga (From Stettin in the Baltic to Trieste in the Adriatic, an iron curtain has descended across the Continent) - tai buvo vienas iš pirmų prasidėjusio Šaltojo karo įvardinimų.
 • Prieš daug metų, 1953, kaip tyčia šiandien numiro Josifas Stalinas, tai visokie komunistai užtat jaučia gedulą, o normalūs žmonės sako, kad tai labai gerai. Neabejotinai puiki šventė, kuria verta pasidžiaugti. Ta linksma proga linkime numirti ir Putinui.
 • 1960 metais šią dieną Elvis Preslis baigė tarnybą JAV kariuomenėje ir išėjo į atsargą. Kaip dabar matosi, Elvis Preslis, tarnaudamas kariuomenėje, buvo garsiausias pasaulyje visų laikų kareivis, koksai tiktai egzistavo. Bet tarnavo kaip parastas karys, o ne kaip žvaigždė.
 • 1970 įsigaliojo tarptautinė branduolinio ginklo neplatinimo sutartis, pagal kurią branduolinis ginklas buvo leistas tiktai JAV, SSRS, Kinijai, Prancūzijai ir Jungtinei Karalystei. Sutartį tuo metu ratifikavo 43 skirtingos valstybės.
 • 1976 metais įvyko simbolinis istorinis lūžis, parodęs, kad JAV galutinai pralenkė Jungtinę Karalystę: šią dieną svaras sterlingų nukrito iki lygio, mažesnio, kaip 2 JAV doleriai.
 • 1981 šią dieną tokia britų firma Sinclair išleido ZX81 mikrokompiuterį, kuris buvo tiesiog dar supaprastintas ir kiek patobulintas garsiojo ZX80 variantas. Kompiuteris gavosi labai populiarus, o jau tada jo pagrindu buvo sukurtas ir legendinis ZX Spectrum.
Savaitės iniciatyva
Pipedijos recenzija.png

Pradedame naują projektą - Pipedijos recenziją, vertinančią įvairias medijas - laidas, filmus, o svarbiausia - ir videožaidimus! Rinkitės tik Pipedijos recenziją, nes būtent ji aiškiai ir tinkamai įvertins žaidimus ir visokius kitus dalykus!

Visokie internetinės žyniasklaidos ruporai kaip IGN ir Gamespot kartais yra tokie keisti, kad jų vertinimai kartais neatitinka pačio žaidimo, tai po to gali gautis taip, kad nusipirkę geimą, po to nusivilsite. Nepasitikėkite vien ta internetine žiniasklaida!

Geriausi ir patikimiausi videožaidimų vertinimai - tik Pipedijos recenzijoje!

Siųskite mums savo norimus videožaidimus (geimus) - įvertinsime visada!

Arba galite prisijungti prie mūsų komandos ir patys rašyti recenzijas įvairiems žaidimams. Jūsų pasirinkimas - ar patys vertinsite, ar mums siųsite žaidimus, kad įvertintumėme.

Tarp mūsų įvertintų videožaidimų yra šitie:

Pipedijos recenzija - pati patikimiausia!

Apie ją sužinosite paspaudę čia...

...o apie geimus galite daugiau paskaityti čia.Naujienos
Atėjo Vasario 16, kitaip sakant - Lietuvos Nepriklausomybės Diena, su kuo ir sveikiname visus!

Ir dar nepamiršom - be mūsų 15-mečio, verta paminėti, kad dar bus ir kita šventė - kovo 11, tai su ja irgi pasveikinsime, kai ji užeis. Žodžiu - čia taip įdomiai gaunasi, kad vieną mėnesį - viena svarbi šventė, antrą mėnesį - kita svarbi šventė, o trečią mėnesį - dar kita svarbi šventė. Kodėl - niekas negali pasakyti. Tai nesuprantama numerologijos mįslė, kurios šiuolaikinis mokslas vis dar nesugeba paaiškinti.