Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pagrindinis puslapis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sveiki atvykę į Pipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.



Apie Pipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai garsiausia ir populiariausia Lietuvos enciklopedija. Pipedija - tai ne tik įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Kartais pas mus pasitaiko tikros informacijos, kuri irgi gali būti tikra. Bet netgi ir tokia informacija yra galimai iš alternatyvios realybės. Tikimės, kad jus čia pradžiugins ir kokie nors tiesiog atsitiktiniai straipsniai - jūs nustebsite, ko čia Pipedijoje galima atrasti.

Mes jus nuoširdžiai įspėjame, kad visi Pipedijoje esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei dėl kokio nors savo keistumo jūs esate linkęs greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia is alternative (parody) encyclopedia which has lots of real info mixed with humor, strange facts, rumors, paradoxes, and sometimes unproven facts or even crazy and conspiracy theories and random scrap. Kowledge is power. But knowledge grows only when you learn how to separate truth from bullshit. Pipedia gives you funny way to learn this.

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes mes jums nesuteikiėme tokios teisės. Jūs esate čia nelegaliai ir nelegaliai skaitote mūsų autorinį turinį, kurį iš mūsų vagiate, jį skaitydami. Dėl to mes dar kreipsimės į BATGA-A. Jums čia skaityti draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.
Rinktinė iliustracija
Panašaus vaizdo normalūs kompiuterių vartotojai nematydavo, nes tai matydavo tik labai užkietėję adminai, dirbę su UNIX sistemomis.

Kadaise naudota darbo stotyse ir šiaip prabangiuose kompiuteriuose, ilgainiui CDE aplinka pradėta laikyti keistu nesusipratimu. Tai dabar ją prisimena nebent visiški kompiuterastai, nors ta aplinka ir verta šiokio tokio dėmesio, nes iki šiol dar kažkiek tebenaudojama, nesvarbu, kad sukurta prieš keliasdešimt metų.

Geras dalykas buvo tai, kad šitą pačią ar labai panašią aplinką buvo galima rasti skirtingų gamintojų operacinėse sistemose - ir kur nors SCO UNIX, ir AIX, ir OpenVMS, ir dar kur nors kitur.



Savaitės straipsnis
Vaizdas QNX diskelyje - visiškai legendary.

Kartą kažkokia firma, leidusi QNX operacinę sistemą, sugalvojo padaryti reklamą savo produktui - tokią demkę, kur visi apšalę būtų. Tai ėmė ir sukišo visą operacinę sistemą į vieną paprastą diskelį. Ir sukišo su visa grafine aplinka, su interneto naršykle, su kažkokiu web serveriu, su dar kažkokiais priedais ir taip toliau. Ir visa tai sutilpo į vieną diskelį.

Tai čia turim pasakyti, kad tas diskelis nebuvo CD, o buvo paprastas flopikas, į kurį sutilpo nepilnas pusantro megabaito informacijos. Tai dabar pavienė nuotrauka užima daugiau vietos ir negalėtų į tą flopiką sutilpti.

Čia toksai smegenis biškį perlaužiantis dalykas - visa OS, savo galimybėmis galinti lygintis su Windows, sutelpa į tiek vietos, kiek užimtų paskira nuotrauka. Žodžiu, rimtai pavarė chebra, rimtai.


Daugiau apie QNX

Jau atėjo ketvirtadienis, tai jau labai geras laikas, nes savaitė jau pasisuko link pabaigos. Ryt bus penktadienis, tai jau bus visiškai gerai!

Ketvirtadienis yra patsai visos savaitės vidurys, bet štai darbo savaitei - tai jau daugiau, nei vidurys, nes darbo savaitė tėra penkių dienų ir todėl trumpesnė. Štai matote, kokia gaunasi numerologija. Dar pridėsim, kad ketvirtadienis yra nuo skaičiaus 4, tai tiek čia ir tereikia žinoti.

Ketvirtadienis yra iš keturių, todė tai kaip keturi galai - tai kaip kryžius ar saulės ženklas, reiškiantis besisukantį propelerį!

spalio 10 d. įvykiai
Šiandien yra Pasaulinė psichikos sveikatos diena - taigi visi žino, kad visi yra psichikos ligoniai, tik ne visi prisipažįsta. Akivaizdžiai labiausiai visaliaudinė šventė turėtų būti, o ypačiai Pipedijai, nes čia tai jau visai vien tik įvairios psichikos ligos gal. Ta proga mes prisipažįstame, kad sergame šizofrenija, depresija, bipoliniu sutrikimu, Kapgraso sindromu, oneiroidu, neuroze, sociopatija, psichopatija, degeneracija, kliedesiais ir haliucinacijomis.
  • 680 metais šią dieną įvyko Kerbalos mūšis kažkur ten, kur dabar Irakas. Mūšis būtų niekuo neįdomus, bet dėl jo visas Islamas ėmė skilti ir atsirado dvi kryptys - šiitai ir sunitai, kurie iki šiol tebesipeša. Per tą mūšį labiau islamiškais save laikantys kažkokio kalifato veikėjai nužudė nemažai pranašo Mahometo šeimos narių, kurie save irgi laikė labiau islamiškais. Tai taip ir prasidėjo tos pjautynės.
  • 1789 metais toksai daktaras Giljotenas sugalvojo ir pasiūlė Prancūzijos valdžiai humanišką mirties bausmės, o gal tiksliau būtų sakyti, gydomosios eutanazijos įrenginį, kuris vėliau ėmė vadintis giljotina.
  • 1868 metais Kuba paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos, bet vietoje to gavo 10 metų trukusį karą ir galų gale - jokios nepriklausomybės.
  • 1922 metais šią dieną išrinktas pirmas Lietuvos Seimas
  • 1933 metais JAV buvo imti pardavinėti pirmi pasaulyje skalbimo milteliai. Kadangi kalbainiai matyt vartoja kitus miltelius, tai jie sako, kad ne skalbimui tie milteliai, o kad juos skalbti reikia. Su šituo kalbiniu marazmu mes neturime nieko bendro ir atsiribojame.
  • 1938 metais Čekoslovakija baigė išvesti savo dalinius iš Sudetų, kuriuos III Reichas išsiplėšė per suokalbį su kitomis šalimis. Taip išties dar tyliai prasidėjo pirmi II Pasaulinio karo išvakarių agresyvūs veiksmai, nors oficialiai joksai karas dar nevyko.
  • 1939 metais pasirašyta SSRS ir Lietuvos sutartis, pagal kurią Lietuva atgavo Vilniaus kraštą, tiesa, nepilną, maždaug pus, bet visgi su Vilniumi. Pagal tą susitarimą Lietuva buvo priversta įsileisti sovietinės kariuomenės bazes, nes kitaip Vilniaus būtų neatgavusi. O kai Lietuva įsileido bazes, jau buvo nepajėgi pasipriešinti staiga siautėti ėmusiems NKVD veikėjams ir komunistams. Viskas baigėsi Lietuvos aneksija.
  • 1957 metais šią dieną įvyko atsiprašymas dėl didžiausio rasistinio konfūzo JAV istorijoje - prezidentas Dwight Eisenhower atsiprašė Ganos finansų ministro (koksai tai Komla Agbeli Gbedemah) už tai, kad šį Delavere kažkokie avigalviai išvarė iš restorano.
  • 1970 metais nepriklausomybę gavo Fidžis - kažkokios Ramiojo vandenyno salos, kuriose buvo didžiausi kiekiai žmogėdrų, kokie tik kada nors kur nors buvo.
  • 1977 metais Vilniuje vyko didžiulės riaušės, nukreiptos prieš sovietus. Riaušės kilo po futbolo rungtynių - apie 15 tūkstančių Žalgirio fanų minia išėjo į gatvę, skanduodami "Lietuva", "Rusai - lauk" ir panašiai, plėšydami komunistinius spalio šventėms skirtus plakatus ir taip toliau. Sovietų milicija bandė gaudyti sirgalius, bet sirgalių minia atimdavo sugautuosius ir išlaisvindavo, vartė milicijos mašinas. Į gatves buvo paleista Vidaus reikalų kariuomenė, kuri galų gale ir susidorojo su protestais. Panašūs, kad ir kiek mažesni, protestai pasikartojo spalio 14 dieną.
  • 2016 metais Darbo Partija tapo tokia beviltiška, kad iš jos išėjo netgi Loreta Graužinienė
  • 2024 metais žiniasklaida pranešė klikbaitus apie kokius tai susišaudymus ir neramumus Vilniuje. Gi išties tiesiog koksai tai žmogėnas šovė į advokatą ir antsotlį, kurie atėjo išmesti jo iš jo gyvenamo buto. Vienok nušautas buvo advokatas, o antstolis nenukentėjo. Deja, tuo pačiu dar nekaltai buvo sužeisti ir du pareigūnai.
  • 2024 visa žiniasklaida kalbėjo apie tai, kaip JAV, Floridoje viską nusiaubė uraganas Milton, stogus nunešęs daugybei namų ir sukėlęs didžiulius potvynius. Kadangi apie uraganą buvo skelbiama iš anksto, žmonės spėjo pasiruošti ir evakuotis, tad žuvusių šią dieną nustatyta tik 4 žmonės. Tačiau apie 3 milijonai likę be elektros, daugybė tūkstančių be būsto. Draudimo kompanijos skaičiuoja, kad nuostoliai sudarė gerokai virš šimto milijardų dolerių.
Savaitės iniciatyva
Toksai Clive Sinclair kadaise išrado vieną iš sėkmingiausių visų laikų kompiuterių - ZX Spectrum.

Kažkada senoviniais laikais, kai dauguma asmeninių kompiuterių kompiuterių dar buvo 8 bitų, ir buvo tokie 1982 metai, toksai britų milijonierius ir išradėjas Clive Sinclair sukūrė ZX Spectrum - nebrangų ir gerą kompiuteriuką, kuris kainavo vos porą šimtų dolerių, turėjo nebrangų, bet gerą Z80 procesorių, buvo lengvai programuojamas ir visiems labai patiko.

Nors ZX Spectrum ir netapo populiariausiu kompiuteriu pasaulyje, vienu metu jo klonai buvo patys populiariausi kompiuteriai Europoje bendrai ir Lietuvoje konkrečiai. Taip pat ZX Spectrum klonas buvo ir pirmas Lietuvoje sukurtas asmeninis kompiuteris - Santaka. Tiesa, šis buvo dvigubai storesnis, dvigubai platesnis ir svėrė krūvą kilogramų, ir buvo baisus ir beveik negaminamas, ir niekas jo negalėjo gauti ir nusipirkti, nes buvo klaikus ir baisus sovietmetis - kitaip tariant, rusų okupacija.

Tai užtat dabar visiems kompiuterių pakanka ir yra gerai. O apie vizokius ZX Spectrum tai tik seni perdylos dabar tebeprisimena.


Daugiau apie kompiuterius

Naujienos
Pipedija dabar yra labiausiai komprehensyvus puslapis apie kompiuterius visoje Lietuvoje. Taip kad kviečiame apsilankyti!

Kadangi Pipediją kuria visokie neaiškūs veikėjai, tai čia aišku, kad vien kompiuterastai ir visoksai Linux susirinkęs. Tai todėl dabar Pipedija yra pats išsamiausias, nuosekliausias ir daugiausiai IT žinių suteikiantis portalas per visą Lietuvą. Net nebūtume galėję patikėti, kad rašinėdami prastus bajerius, baigsime tuo, kad turėsime daugiau IT informacijos už bet ką kitą. Vienok taip jau yra - niekas apie kompiuterius nieko nerašo ir bendrai visokie internetai seniai žlugę, nes viską užmušė Facebook. Vat štai jums ir prašom - dabar Pipedija yra plačiausias IT informacijos resursas.

Taip kad štai jums naujas projektas apie visokiausius IT reikalus - operacinės sistemos, pradedant keistomis Multics, CP/M ir OpenVMS ir baigiant visokiomis Windows, Linux ir MacOS-X, visokiausi žymiausi ir dažnai jau seniai išnykę kompiuterių gamintojai, kaip kad Atari, SGI, Commodore ir panašūs, o taip pat ir visokios grafinės aplinkos beigi desktopai, o taip pat programavimo kalbos ir duomenų bazės.

Tuo pačiu dar ir tokios keistos temos, kaip 4 bitai, 8 bitai, 12 bitų, 16 bitų, 32 bitai, 60 bitų, 64 bitai ir 128 bitai ir panašiai. Tai čia šituos dalykus irgi išnagrinėjame, nes nu kam dar reikalingos tokios nesąmonės? Nebent tiems, kas programuoja asembleriu.

Savaime aišku, visokiems specialiems mėgėjams dar atskiros temos - Linux distribucijos ar koksai nors Python irgi specialiai aprašomos. O dar labiau užkietėjusiems yra apie BSD, ir ne tik apie populiariąsias FreeBSD bei OpenBSD, bet ir apie keistas BSDi ir 386BSD. Ir kad maža nepasirodytų - dar ir apie keistus kompiuterius, kaip kad Raspberry Pi.

Ir dar šiaip visokių smagių dalykų duodame atrasti, kad įdomiau būtų, pvz., kaip QNX diskelis.

Visko čia nesurašysim - naršykite ir atrastkite!