Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Pradžia-Rinktinis2

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Daugelis net negalėtų pagalvoti, kad ant Nagasakio numesta bomba buvo geltonos spalvos.

Pirma atominė bomba buvo implodinės schemos užtaisas, turintis maždaug nedidelio apelsino didumo plutonio rutulį viduje. Sprogus tam rutuliui, energijos išsiskyrė tiek, kiek būtų išsiskyrę, sprogus 20 tūkstančių tonų trotilo. Kad lengviau būtų įsivaizduoti, tai trotilo tankis apytiksliai lygus vandens tankiui. O tai reiškia, kad viena tona - tai maždaug vienas kubinis metras. Taigi, tūkstantis tonų būtų kaip kubas, kurio dydis - 10x10x10 metrų. O 20 tokių kubų - tai maždaug kaip kubas, kurio dydis yra 27x27x27 metrų. Kitaip tariant, tas kubas būtų maždaug kaip 8-9 aukštų gyvenamasis namas aukštumo. Štai toksai yra 20 kilotonų ekvivalentas.

Pirma atominė bomba buvo numesta ant Hirošimos miesto. Antra - ant Nagasakio. Abiem atvejais žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, o miestų centrinė dalis pavirto į ištisinę griuvėsių plynę. Dar daugiau žalos padarė išsyk kilę gaisrai - branduolinių bombų spinduliuotė buvo tokia galinga, kad užsidegdavo net šlapia mediena. Tie, kas išliko gyvi, gavo milžiniškas radioaktyvios spinduliuotės dozes ir susirgo spinduline liga. Pirmuose etapuose ši liga duoda didžiulius kiekius nepaaiškinamų mirčių, o vėliau pavirsta įvairiomis lėtinėmis ligomis, įskaitant ir vėžį.

Kai prasidėjo Šaltasis karas ir ginklavimosi varžybos, pora šalių - JAV ir SSRS prisigamino branduolinių ginklų daugiau, nei pakaktų visai planetos žmonijai sunaikinti kelis kartus. Branduolinių bombų skaičius pasiekė dešimtis tūkstančių.

Šiuolaikinis branduolinis ginklas tipišku atveju yra daug didesnės galios, nei 20 kilotonų. Tipiška šiuolaikinė branduolinė bomba turi apie 100-200 kilotonų galingumą, t.y., maždaug 10 kartų daugiau, nei bomba, kuri buvo numesta ant Hirošimos. Negana to, faktiškai viso branduolinės bombos, kurios yra mažiau, nei 100-200 kilotonų galios, yra laikomos sumažinto galingumo, brangesnėmis, sunkiau aptarnaujamomis bombomis.

Galingiausią pasaulyje branduolinę bombą išbandė SSRS - tai buvo caro bomba, kurios galia atitiko apie 50 megatonų. Skaičiuojant trotilu, tai jau būtų maždaug 370 metrų kraštinę turintis trotilo kubas. Šios bombos galia buvo tiek neadekvati, kad pavienė tokia bomba galėtų daugiau mažiau pilnai sunaikinti didesnę dalį Lietuvos, o likusioje dalyje padaryti pastatų apgriovimus, sukelti gaisrus, išdeginti žmonių akis ir panašiai. Šios bombos sukurtas branduolinis grybas buvo maždaug 60 kilometrų aukščio. Po jos sprogdinimo mokslininkai apskaičiavo, kad dar maždaug keturis kartus padidinus bombos galią, branduolinio grybo kamuolys, kildamas viršun, jau galėtų pasiekti antrą kosminį greitį - tai reikštų, kad bomba nuo Žemės planetos nuplėštų nemažą gabalą atmosferos.

Visai jau nupušę sovietų inžinieriai netgi siūlė planus gigatonos galingumo bombai. Tokia bomba ne tik nuneštų gabalą atmosferos, bet faktiškai pavieniui galėtų sunaikinti ištisą nelabai didelę valstybę ar valstiją. Susprogdinus planetoje apie 100-200 gigatoninių bombų, planeta pasidarytų netinkama gyvenimui jau ne tik dėl radioaktyvumo ir sugriovimų, bet ir dėl to, kad prarastų didžiąją dalį atmosferos.

Visa laimė, kažkuriuo metu žmonija visgi pristabdė su savo kliedesių bombomis.


Daugiau apie branduolinį ginklą