Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pipedija:Taisyklės ir susitarimai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pipedija yra tokia Pipedija...


Įžanginis žodis

Pipedija yra Pipedija. Norėdami tapti redagtoriumis, pirma nuosekliai paskaitykit, apie tai, kas ta Pipedija per velnias ir kuo tai skiriasi nuo Pedivikijos ir Juokopedijos.

Esminis visos Pipedijos ir kiekvieno jos straipsnio tikslas - sukelti kognityvinį disonansą. Tai gali būti daroma įvairiai: ir parašant pseudomokslinius kliedesius, ir visiškai realius faktus (taip, net šie puikiai gali sukelti kognityvinį disonansą, kontrastuodami su kitu Pipedijos turiniu ar tiesiog paplitusiais žmonių įsitikinimais).

Turėkit omeny: kognityvinis disonansas nekyla, skaitant primityvias blevyzgas ar nykius plūdimusis. Tarp kitko, jei jums atrodo, kad mokate plūstis, jūs klystate. Garantuojame, kad tokių žodžių, kokius moka seni Pipedijos redagtoriai, jūs nei girdėję nesat.

Turėkit omeny: kognityvinis disonansas sukelia nebūtinai juoką. Lygiai taip pat jis gali sukelti ir ašaras.

Taip pat išsyk įspėjame: už nepadorų elgesį, keiksmus, bandymus kažką tiesiog pažeminti, išplūsti, apšmeižti ar dar kaip nors sudirbti, galite patys užsidirbti baną be jokių įspėjimų. Pipedija ne veltui skelbia - nesikeikime. Pipedija - tai ne asmeninių sąskaitų suvedinėjimo puslapis, o laisvai redaguojamas internetas, orientuotas į moderniosios liaudies kūrybos bei kliedesių kaupimą.

Pasiskaitykite ir Pipedijos FAQ


Atsakomybė

Nei Pipedija, nei kokie nors jos savininkai ar redagtoriai neprisiima jokios atsakomybės už jokį čionais esantį turinį. Čia jau turėtų būti kaip ir savaime aišku: už kliedesius ir nusišnekėjimus, kurie čia yra, gali būt atsakingi nebent kokie nors tų kliedesių ir nusišnekėjimų išsigalvotojai. Taip pat pastebėkim, kad jei jau žmogus kliedi ir nusišneka, tai matyt, kad jisai net ir už savo kliedesius ir nusišnekėjimus matomai nelabai atsakingas, tai taip ir žiūrėt į čionykščius autorius reikia, kaip į nemenkai nusišnekančius...


Esminės Pipedijos taisyklės

Taisyklės čia yra paprastos, suprantamos kiekvienam:

 • Nebūkite dibilai, galvokite savo galva, galvokite originaliai - tai, kas jums patiems atrodo visiškas, nesveikas, nervinantis briedas, t.y., sukelia kognityvinį disonansą, gali išvirsti į puikų straipsnį. Tačiau tai, kas visiems suprantama - gali būti niekam neįdomu.
 • Adminai nepasikėlę, jie šiaip durni, neprognozuojami ir šizofreniški. Tačiau jie irgi žmonės, tik kad su banhameriu rankose.
 • Čia jums ne sušiktų blevyzgų puslapis. Ir ne anekdotų. Ir ne keiksmų. Ir ne debiliškų pezalų. Jei labai jau norisi šikti į komentarus, tam labiau tiks vienas iš populiariausių lietuviškų portalų - Delfis, Lrytas.lt, Alfa ar dar kuris nors kitas.
 • Savitikslio vulgarumo galite pasiieškoti savo klozete, po to, kai nusišiksite. Pipedijoje vulgarumas yra reikalingas tik tam, kad sukeltų kognityvinį disonansą.
 • Nuorodos į kitus puslapius dedamos ne šiaip sau. Jei galvojate, kad ateisite ir įdėsite nuorodą į savo puslapį vien todėl, kad tas kuo nors primena straipsnio temą - rizikuojate gauti baną. Nuorodos Pipedijoje būna arba prūflinkai, arba į rimtus kognityvinio disonanso šaltinius. Arba panašiai. Na, aišku, jei daug prirašėte turinio - niekam negaila dėl tos nuorodos bus. Bet daug turinio - tai nereiškia 3-5 sakiniai. Tai reiškia daug gerų straipsnių. Paprastiems reklamščikams patariame pasinaudoti nemokama reklama Pipedijoje - tai irgi naudinga.
 • Turėkite humoro jausmą. Taip, mes žinome, kad kiekvienas, neturintis humoro jausmo, būna šventai įsitikinęs tuo, kad tą jausmą turi. Išmokite juoktis iš savęs. Jei jums nejuokinga, tai žinokite, kad kažkas iš jūsų tikrai žvengia.
 • Jei su taisyklėmis nesutinkate, tai galite kur nors susikurti nuosavą blogą, tokiu būdu tapti nepriklausomais blogeriais, turėti savo taisykles ir čia pas mus nesilankyti.

Redagcinė specifika

 • Rašydami tikslingai taikykite įvairius šablonus. Puikus šablonų rinkinys pasižiūrėjimui yra straipsnyje apie 5ci.
 • Naudokite lietuviškas raides, stenkitės rašyti be klaidų. Jūsų genialumas niekam bus neįdomus, jei rašysite kaip mažvaikis iš One.
 • Dėkite į straipsnius nuorodas ir kategorijas. Bent po vieną nuorodą į kitą Pipedijos straipsnį, ar esamą, ar būsimą. Ir būtinai kategoriją.
 • Dėkite į straipsnius nuotraukas bei iliustracijas. Be jų straipsniai būna nykūs, o su jomis - įspūdingi.

Ir dar apie tą patį

Apie trynimus - Delete:

 • Šiaip tai čia pasitaiko vandalizmo atvejų, kai kažkam kažkas nepatinka, tai ima ir ištrina, o paskui vėl atstatom, tik IP jau tas būna infekuotas. Gal būtų sąžiningiau aklai netrinti jau sukurto turinio - jis gi ir yra didžiausia Pipedijos vertybė. Stenkimės papildyti jau esamus visokiomis alternatyviomis pažiūromis irba aktyviau kurti naujus straipsnius!