Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sveikas protas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!
Štai sveikas protas sako visada viską reikia kvestionuoti. Tai štai nepilnamečiai ir kvestionuoja taip nepilnamečių apsaugą nuo informacijos, o mes kvestionuojam nepilnamečius: ar tikrai nepilnamečiai nėra nepilnapročiai?

Sveikas protas - labai mistinis burtažodis, taikantis konkretizuoti neaprėpiamą abstrakciją, nes apibrėžimas kyla iš neiginio - esą sveikas protas yra psichikos ligos ar nepilnaprotystės kažkokios nebuvimas.

Lingvistškai tai labai tinka vartoti visokiomis progomis ir remtis, nes mažai koks padorus žmogus pasakys, kad sveiko proto stokoja...


Sveiko proto esminiai bruožai

Čia jau pirma konstatuokime faktą, kad kai apibrėžimas kyla iš neigimo, tia jau ką jis gali reikšti, niekas negali pasakyti. Vot pavyzdžiui, pasakykim kad laimė - tai yra nelaimės nebuvimas. Tai aišku, kad bus nesąmonė. Arba pavyzdžiui, pasakykim, kad seksas - tai nesekso nebuvimas. Tai aišku, kad irgi toksai apibrėžimas yra nesąmonė. Taip ir su tuo sveiku protu, kuris yra psichikos ligos nebuvimas - tai irgi nesąmonė kažkokia.

O štai dar giliau pažvelgus, tai pati savybės apibrėžtis per psichikos ligas čia kvepia aiškia šizofrenija. O dar keisčiau atrodo, kai pagalvosim logiškai apie tai, kas gi čia gaunasi, kai apibrėži psichikos ligos priešingybę. Pavyzdžiui, jei sveikas protas bus psichozės priešingybė, tai gausis, kad sveikas protas yra depresija, kuri irgi yra psichikos liga, vedanti į savižudybę, liūdesį ir pragaištį. O jei sveikas protas bus depresijos priešingybė, tai čia bus psichozė visame gražume.

Todėl kaip matome, sveikas protas tikrai sveiku protu nepasižymi, nes čia gaunasi kaip kažkokios tiesos ir melo dualizmas kažkokioje teisibės vienatyje.


Dar apie sveiko proto balsą

Visoks libsąjūdis amžinai vis sveiku protu skundžiasi, kad jie jo turi, o aplink vieni bepročiai valdiškose įstaigose, o gi žinia kad liberalams ten sveiko proto balsas vis kažką kužda, tai kas gi ten per balsas jiems? Vienok Pipedija žino čia visokių liberalų su sveiko proto balsais:

Štai kaip matome, kad sveikas protas politikoje prie gero nepriveda.

O dar yra kažkokie ten komonsensavičiai, kur rašo kažkokį blogą, tai išvertus irgi reiškia sveiką protą...