Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Dievas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Dievų prikurta kiek tik nori, savų turėjo praktiškai visos tautos. Romėnai turėjo vienus, graikai kitus, lietuviai savus. Vėliau po pasaulį pasklido Senovės Egipto Dievas, tik vadinamas Jis skirtingais vardais.

Istorija

Istorija apie Dievą yra štai tokia. Senovės Egiptą valdė Žyniai. Žynys kilęs iš žodžio žinantis. Daug žino tie, kurie daug keliauja, prekiauja. Senovės Egipte prekyba vertėsi žydai. Garbino jie Saulės Dievą Ra, dar vadinamą Amonu, Amonu Ra, Atonu, Atumu, Atumu Ra, Horu - kaip visa ko pradžią. Vėliau atėjo Mėnulio, Ozyrio arba tamsos garbintojai ir išvijo žynius. Šie ir išėjo i Sinajaus dykumą (Mozė išsivedė). Per krūvą vertalų visa tai išsikreipė į sunkiai atpažįstamas dabartines Dievo formas. Lietuvių maldos - vienas iš geresnių pavyzdžių, nes didesnė jų dalis yra vertalai iš vokiečių sektos plėšikų, kažkada atsibasčiusių į Latvijos teritoriją.

Tačiau ir šiandien galima atpažinti senąsias ištakas:

  • Kalėdos - laikas susijęs su žiemos atogrąža.
  • Trys karaliai - trys žvaigždės sudarančios Pietų Kryžių (matomą Pietų pusrutulyje ir orientacijai naudojamą kaip ir Šiaurės žvaigždė) ir rodančios tašką kur Saulė trims dienoms sustingsta savo kelionėje dangumi.
  • Velykos (didžioji diena/naktis) - Saulės ir Mėnulio ciklas (pirmas sekmadienis po lygiadienio ir pilnaties), skelbiantis pavasario arba gamtos atgimimo pradžią. Susiję su Nilo potvyniais.
  • Mergelė - žvaigždynas dangaus skliaute. Nekaltoji - tiesiog vertalas.

Tėve mūsų kuris esi danguje... - Dievas Ra buvo vyriškos giminės. Saulė yra danguje.

O Leninas mokė, kad Dievo nėra...

Vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus ir Šventosios Dvasios - šlykštus vertalas iš vokiečių kalbos. Lotynų kalboje tai skamba "in nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti" - čia Dievo nėra, tik atmenami tėvas (Saulė), sūnus (vyras) ir Šventoji Dvasia (moteris).

Šiaip Dievo buvimas yra paties Dievo reikalas. Bet va jo tarnai - va čia tai jau visiškai kitokie dalykėliai.

Dievo vardai

Taigi kiekvienam turėtų būti aišku, kad Dievas yra tik vienas, nes Jisai tik vienintelis toks. Betgi kažkodėl tai vardų Jisai turi begalę.

Žinomiausi Dievai yra šie: