Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1962

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1962" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1962 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1961 ir prieš 1963 metus. 1962 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1962 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1962 metais:

  • Šiais metais įviko Karibų krizė, dar žinoma, kaip Kubos raketų krizė. Jos metu žmonija buvo tiek per plauką nuo branduolinio susinaikinimo, kad daugelis to meto istorikų ir politikos apžvalgininkų šitą krizę vadina neįvykusiu arba neprasidėjusiu III Pasauliniu karu.
  • Prancūzija baigė karą Alžyre ir šis tapo nepriklausomas. Tiesa, prieš tai Prancūzija dar panaudojo tą šalį kaip poligoną savo branduoliniam ginklui bandyti. Daugelis prancūzų kariškių tikėjosi, kad tie bandymai atbaidys sukilėlius, tačiau sukilėliai tiesiog netikėjo, kad tuos sprogdinimus gali rengti žmonės, nes jiems atrodė, kad tai kažkokie antgamtiški reiškiniai, kurie kaip tik prieš prancūzus ir nukreipti. Todėl sukilėliai tik dar drąsiau ėjo kariauti. Žodžiu, apsigavo tie prancūzai.
  • Marilyn Monroe, kuri buvo laikoma ir dar ir dabar tebelaikoma seksualiausia visų laikų Žemės planetos moterimi, numirė, pridauginusi alkoholio ir barbitūratų. Daug kas įtardinėjo, kad ji tyčia nusinuodijo, bet panašu, kad tiesiog buvo užsėdusi ant tų tablečių, o barbitūratai linkę sukelti ir sunkų lėtinį apsinuodijimą ir labai prastus efektus su alkoholiu. Taigi, panašu, kad tiesiog numirė netyčia.
  • Jemenas iš karalystės pavirto į respubliką, nes buvo nuverstas kažkoksai tai karalius neištariamu pavadinimu - Mutawakkilite
  • Kinija ir Indija pradėjo kariauti tarpusavyje. Nors karas nebuvo labai stiprus, Indija gavo gerokai per kaulus.
  • Šiais metais buvo paleistas pirmas geostacionarus dirbtinis Žemės palydovas - toksai, kuris kabo virš vieno Žemės taško, nes yra taip aukštai, kad jo skridimo kampinis greitis sutampa su Žemės sukimosi kampiniu greičiu. Nesvarbu, kad nesupratote, ką čia mes parašėme, bet svarbu, kad toksai palydovas nekrenta, nes čia tokia iš mokslo kylanti magija ir mistika. O tas palydovas vadinosi Telstar-1 ir transliavo TV programas tarp JAV ir Europos.

Įdomybės apie 1962 metus

  • Visi šitų metų skaitmenys yra skirtingi, ir skiriasi netgi jei juos sukaitalioji vietomis
  • Visų skaitmenų suma čia sudaro 18


1962 metų mėnesiai

1962 metais buvo šie mėnesiai: