Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužė" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužė, o jei tiksliau pasakius ir tradiciškiau, tai Gegužis yra metų mėnuo, kuris pasitaiko kiekvienais metais[reikalingas šaltinis]. Gegužės mėnuo būna po Balandžio mėnesio, o po Gegužės mėnesio būna Birželis[reikalingas šaltinis].

Paprastai gegužė tampa pirmuoju mėnesiu, kai gatvėse galima pamatyti išsirengusias panas, kurios visaip gražiai apvalainai demonstruojasi - tada visi vyrai supranta, jog galų gale pasibaigė pusę metų trunkanti žiema ir jau tikrai atėjo tikrasis pavasaris. Taigi, šitaip gegužė ir yra pirmas tikras pavasario mėnuo. Tiesa, gegužės pradžioje neretai dar galima atrasti visokių pusnų kur nors atokiose miškų lomose, kur šalčiau. Ir tos pusnys ar užledėjimai kartais laikosi netgi ilgiau, nei iki gegužės vidurio. Taigi, dažniausiai gegužė būna tiktai to šalto ir vėlyvo lietuviško pavasario pradžia, o ne pabaiga. Tai tuo ir pasidžiaukime.


Įdomūs faktai apie gegužę

  • Gegužės 1 - tai tarptautinė darbininkų šventė, per kurią Rokfelerio pasamdyti bajavykai iššaudė minią šachtininkų. Nuo to laiko pasaulio darbininkai ir kiti marginalai švenčia linksmą Gegužės pirmosios šventę. Jie gal džiaugiasi tuo iššaudymu, nes kaip kitaip tą šventę suprast?