Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 1

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 1" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 1 arba dar vadinamas pervomajus (o kaip tarybiniais laikais visokie kalbainiai aiškindavo - gegužinės) - tai visuotinė darbo liaudies šventė ir speciali socdemų išrasta nedarbo diena, kad žmonės žinotų, už ką jiems balsuot reikia, taip kad kiekvienas varguolis dabar gali džiaugtis.

O dar tai yra mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 1. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 1 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 30 ir prieš Gegužės 2 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

Visi komunizmo mylėtojai žino, kad ši šventė visiškai teisingai užsirašo tiktai kvadratinėmis raidėmis - tai yra Первомай!
  • 1832 metais šią dieną Carinė Rusija uždarė Vilniaus Universitetą, kad neskleistų visokių valstybingumo idėjų
  • 1840 metais Jungtinė Karalystė išleido pirmuosius pasaulyje pašto ženklus. Jie išrasti buvo, kaip būdas išvengti gudravimų, apmokant laiškų siuntimą - iki tol laišką apmokėdavo gavėjas, o kai kurie siuntėjai gudraudavo, tiesiog ant paties voko užrašydami trumpą kelių žodžių žinutę. Gavėjas pažiūrėdavo ir atsisakydavo laiško. Kai apmokėti teko siuntėjui, sukčiavimas dingo, o kartu atsirado ir galimybė išankstinio apmokėjimo ženklams - taip ir atsirado pašto ženklai.
  • 1886 metais šią dieną vyko didelės JAV darbininkų demonstracijos, kad laukinis kapitalizmas truputį apribotų savo siautėjimą. Demonstracijos truko kelias dienas, buvo žuvusių ir sužeistų, o galų gale jų atminimui ir atsirado šita šventė - pasaulinė gegužės pirmoji.
  • 1930 metais naujai atrasta planeta gavo vardą - Plutonas
  • 1940 metais šią dieną buvo paskelbta, kad dėl prasidėjusio II Pasaulini karo jokios Olimpinės žaidynės nevyks
  • 1945 metais vis dar nacių valdomas Berlyno radijas pranešė, kad "Adolfas Hitleris krito savo poste, iki paskutinio atodūsio kovodamas prieš bolševizmą ir už Vokietiją". Išties tai Adolfas Hitleris ne tiek prieš bolševizmą kovojo, o buvo niekam tikęs šiukšlė, bet tai gal ir nėra svarbu, kai jis galų gale negyvas. Maždaug tuo metu nacių propaganda ėmė skleisti ir aiškinimus, kad geriau visiems nusižudyti, nei būti okupuotiems sovietų.
  • 1945 metais Vokietijos Demmin mieste šią dieną įvyko didžiausia masinė savižudybė. Miestas jau buvo užgrobtas sovietų, kurie kuriam laikui atsitraukė, tačiau gyventojai pamatė, kaip sovietų kariai elgėsi - vyko masiniai moterų ir vaikų žaginimai, kankinimai, žudymai. Gyventojus tas sovietų elgesys taip pakraupino, kad matydami, kad nėra kur bėgti, o kankinimai ir prievartavimai neišvengiami, žmonės nusprendė žudytis ištisomis šeimomis. Nusižudžiusių skaičius buvo apie 2500 žmonių. Tai nebuvo vienintelis atvejis Vokietijoje (per ją nusirito didžiulė panašių savižudybių banga), tačiau tai buvo masiškiausias atvejis.
  • 1948 metais komunistai paskelbė apie Korėjos liaudies demokratinės respublikos sukūrimą
  • 1950 metais Komunistinė Kinija į nusikaltimų sąrašą įtraukė poligamiją, vaikžudystę ir vedybas su vaikais, nes iki tol jie tai leido.
  • 1951 metais prasidėjo Laisvės Radijo transliacijos iš Miuncheno į sovietų okupuotas Europos šalis
  • 1954 metais kažkoksai Munas Pietų Korėjoje įkūrė munitų tikėjimą, kurie skleidžia kažkokią tyrą meilę ir taip toliau
  • 1956 metais JAV prasidėjo vakcinacija nuo poliomelito - paskutinės ypatingai pavojingos ligos, kėlusios dideles epidemijas. Maždaug pusė žmonių, persirgusių poliomelitu, likdavo lengviau ar sunkiau sužaloti (sunkiai sužalotų - išvis apie ketvirtis), o iki trečdalio žmonių mirdavo.
  • 1960 metais sovietai numušė U-2 žvalgybinį lėktuvą, skridusį virš Sverdlovsko. Iki tol šie lėktuvai buvo laikomi nepasiekiamais sovietų raketoms.
  • 1961 metais Kuboje įsigalėjo demokratija, nes Fidelis Kastras paskelbė, kad nuo šiolei demokratijos tikslais Kuboje jokie rinkimai nebevyks, nes to jau nebereikia, nes liaudies valdžia jau yra ir nėra čia ko ką nors rinkti.
  • 1984 metais pasaulį išvydo vėžliukai nindzės, tuo metu dar tiktai kaip komiksas
  • 1989 metais Šiaurės Korėja atidarė didžiausią visoje Žemės planetoje stadioną, kuris taip ir vadinasi - Rungrado gegužės pirmosios stadionas. Jame gali tilpti 114 tūktančių žiūrovų, tai yra pats didžiausias nacionalinis stadionas pasaulyje. Esminis to stadiono tikslas - rengti visokius parodomuosius kompartijos garbinimo renginius.
  • 1999 metais pasaulis pamatė pirmą Kempiniuko Plačiakelnio seriją.
  • 2004 metais Kipras, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Malta, Lenkija, Slovakija ir Slovėnija vienu sykiu įstojo į Europos Sąjungą.
  • 2007 metais šią dieną buvo paskelbtas NK-95 manifestas ir taip gavosi lietuviška Naujoji kairė. Vienok visa ta Naujoji kairė ilgai neišsilaikė ir jau po kelerių metų ėmė byrėti ir subyrėjo. Vienok per šitą grupuotę labiausiai ir išgarsėjo tokia Nida Vasiliauskaitė.
  • 2009 metais Vilniuje vyko Gatvės muzikos diena, Taizė susitikimas, Lietuvos lenkų sąjungos dvidešimtmečio renginys ir motociklininkų sezono atidarymas.
  • 2009 metais žmonės tarė: "Nemokėkime už jų krizę, nepasiduokime jų peršamoms iliuzijoms, kurkime savo ateitį patys! Surenkime TRIUKŠMINGAS gegužės 1-osios eitynes ir parodykime valdžiai, kad netylėsime, jei ji ir toliau mus skurdins! Renkamės gegužės 1 d., 11:45 val. ant Žvėryno pėsčiųjų tilto. Prašome atsinešti muzikos instrumentų ar daiktų, kuriais galima kelti triukšmą. Pageidautina pasipuošti juodais rūbais."


Dar apie Gegužės 1

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 1: