Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 30

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 30" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 30 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 30. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 30 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 29 ir prieš Gegužės 1 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną: Šiandien, naktį iš balandžio 30 į gegužės 1, švenčiama Valpurgijos naktis, senovinė visokių raganų šventė

 • 1492 metais Ispanija suteikė Kristoforui Kolumbui nurodymą tirti ir ieškoti žemių Vakaruose. Jam tuo pačiu buvo suteiktas laivyno admirolo laipsnis ir jis paskelbtas valdytoju visų žemių, kurias tiktai jis atras. Tai ateityje atrado jis daug visokių žemių, bet tuo pačiu dar ir atvežė į Europą tokią ligą - sifilį, bet tai jau dar kita istorija.
 • 1838 metais Nikaragva paskelbė nepriklausomybę nuo Centrinės Amerikos Federacinės Respublikos, kuri dar buvo žinoma ir kitu pavadinimu - kaip Jungtinės Centrinės Amerikos Provincijos. Seniai jau šitos šalies nebėra, o Nikaragva vis dar yra.
 • 1897 metais toksai Joseph John Thomson iš Kembridžo Kavendišo laboratorijos paskelbė, kad atrasta ir įrodyta nauja subatominė dalelė - elektronas, kuris yra maždaug 1800 kartų mažesnis, nei protonas
 • 1905 dalinai, nors ir ne pilnai panaikinti lietuvių kalbos beigi lietuviškos spaudos draudimai, kuriuos buvo įvedusi Carinė Rusija
 • 1916 metais Vokietija tapo pirma nupušusia šalimi, kuri nutarė sukioti laikrodžius ir įvedė vasaros laiką
 • Daugelis prisimena, kad šiandien prieš daug metų, 1945 metais atseit numirė Adolfas Hitleris, nors kiti sako, kad visai jis nenumirė, o išplaukė į Antarktidą, o gal ir dar kažkur toliau, tuo tarpu kiti pasakoja, kad ano lavonas buvo atrastas kažkokiame šiukšlyne Gegužės 2, o paskui paskubomis sudegintas, kad niekas neatpažintų. O išties tai gi visai kitaip - dokumentai rodo, kad greičiausiai pabėgo Hitleris kažkur į Argentiną, kur ir numirė po daugelio metų.
 • Šią pačią dieną silpo mūšiai per Berlyną ir III Reichas jau buvo faktiškai žlugęs. Sovietų kariuomenė šią dieną iškėlė raudoną vėliavą virš Reichstago, karas iš esmės jau geso ir tik paskiros išsklaidytos nacių karinės grupelės vis dar bandė kažkur padrikai kovoti.
 • 1957 metais įsigaliojo tarptautinė vergijos draudimo konvencija, uždraudusi daugybę ir tiesioginio, ir netiesioginio įverginimo formų.
 • 1957 metais buvo transliuota pirma TV laida iš Vilniaus
 • 1966 metais šią dieną ar tiksliau naktį, nes tai vyko Valpurgijos naktį, toksai amerikonas Anton Szandor LaVey nusiskuto galvą plikai ir paskelbė, kad jis įkuria Šėtono bažnyčią.
 • 1975 metais šią dieną baigėsi Vietnamo karas, o Šiaurės Vietnamo kariuomenė įžengė į kapituliavusio Pietų Vietnamo sostinę Saigoną.
 • 1993 metais CERN paskelbė, kad WWW protokolai bus nemokami, t.y., Internetas bus laisvas
 • 1999 metais iš ministro pirmininko posto atsistatydino Gediminas Vagnorius
 • 2000 metais Vilnius gavo antrą šventąją - kanonizuota buvo Šventoji Faustina, vienuolė, kuri Vilniuje kadaise subūrė kokią tai Dievo gailestingumo draugiją
 • 2009 metais Chrysler paskelbė apie tai, kad bankrutuoja
 • 2009 metais įvyko „Fronto“ partijos prezidiumo posėdis, kuriame buvo priimtas sprendimas pašalinti Audrių Butkevičių iš partijos.
 • 2009 metais pilietinės visuomenės instituto programų direktorė dr. Rūta Žiliukaitė pristatė 2008 metais atliktą tyrimą apie Lietuvos pilietinės visuomenės galią. Tyrimo rezultatų duomenimis, dauguma Lietuvos piliečių jautėsi neturį jokios įtakos visuomenei svarbiems sprendimams. Dauguma šalies gyventojų buvo įsitikinę, kad užsiimti pilietine veikla yra rizikinga. Žmonės manė, kad labai tikėtina pilietiškai aktyviam žmogui prarasti darbą (taip buvo įsitikinę 66 proc. apklaustųjų), būti laikomam keistuoliu (59 proc.), sulaukti viešo užsipuolimo ar šmeižto (67 proc.), sulaukti grasinimų susidoroti (64 proc.).


Dar apie Balandžio 30

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 30: