Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


2000

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "2000" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

2000 metai - paskutiniai XXa. metai, einantys tarp 1999 ir 2001 metų. Aišku, kad labai gražus ir apvalus skaičius, nes netgi su trim nuliais. Tai žinoma, kad buvo labai didelė šventė, daug visokio džiaugsmo visiems.

Šitie 2000 metai daugelio prisimenami, kaip mileniumas, atseit pirmieji naujo tūkstantmečio metai, bet išties taip nėra, ir tai labai paprastai paaiškinama per pavyzdį su alumi: štai įsivaizduokite, kad turite dėžę alaus, 20 butelių, nuo pirmo iki 20. Tai kuris numeris bus pas pirmą butelį ir kuris pas paskutinį? Pirmas bus ne nulinis, o 1, o štai paskutinis bus ne 19, o 20. Tai štai šitaip ir su tais metais ir tūkstantmečiais.

O dar šitie metai buvo retieji keliamieji metai, nes pagal Grigaliaus kalendorių, skirtingai nuo Julijaus kalendorių, tiktai tie šimtmečio pabaigos metai, kurie dalinasi iš 400, yra keliamieji, tuo tarpu kiti nėra keliamieji. Taigi, vasaris šiais metais specialios išimties tvarka turėjo 29 dienas, nors kitaip būtų turėjęs turėti 28.

Svarbiausi 2000 metų įvykiai

Čia štai ryškesnių įvykių apie 2000 metus:

 • Daugybė žmonių šių metų atėjimą šventė kaip atėjusį naują šimtmetį ir naują tūkstantmetį, taip ir nesuprasdami, kad klysta. Nuostabu buvo tai, kad kadangi žiniasklaidoje dominavo žurnalistai, kurie yra humanitarai, tai netgi po labai jau aiškių paaiškinimų jie visvien nesuprasdavo, kad tai nėra naujas tūkstantmetis ir daugų daugiausiai, straipsniuose kur nors parašydavo, kad esą yra ir kitų nuomonių. Tai paskui buvo daug patyčių iš tų humanitarų, kurie net vieneto prie kokio nors skaičiaus pripliusuot nemoka.
 • Šitais metais Indija tapo antra pasaulio valstybe, kurios gyventojų skaičius perkopė milijardą
 • Izraelis galų gale nuslopino teroristų siautimą ir išvedė savo kariuomenę iš Libano
 • Vladimiras Putinas tapo Rusijos prezidentu. Įdomu tai, kad rinkimų agitacijose jisai visur buvo pateikinėjamas kaip atseit liberalas ir demokratas, ir kaipo toks buvo pateikiamas ir pirmus kelerius valdymo metus.
 • al-Quaeda surengė pirmą sėkmingą ataką prieš JAV - kažkoksai mirtininkas, nusigavęs valtimi prie JAV karinio laivo, eskadrinio minininko USS Cole, stovėjusio Adeno uoste, susisprogdino, taip nužudydamas ir 17 jūreivių bei sužeisdamas 39 kitus. Laivo šone buvo padaryta didelė skylė, bet vėliau laivas buvo sutaisytas ir sėkmingai tarnavo dar daug daug metų.
 • Į kosmosą buvo iškelta tarptautinė kosminė stotis, kol kas didžiausias žmonijos kada nors pastatytas kosminis aparatas.
 • Pasaulyje pasklido vienas iš labiausiai išplitusių ir kartu durniausių virusų, pavadintų "I love you". Virusas veikė taip, kad žmogus gaudavo laišką su pavadinimu "I love you", o laiške būdavo atsiųsta programa "Love letter", kurią žmogus turėdavo pasileisti, kad esą laišką perskaitytų. O tą laišką, aišku, būdavo gavęs iš kokių nors pažįstamų, tai ir perskaitydavo. Ir tada virusas paimdavo žmogaus adresų knygutę ir išsiųsdavo savo kopijas visais adresais, kuriuos tik surasdavo. Tai kompiuterių pasaulyje dar nebuvo tiek baisiai daug kaip dabar, bet visvien tas virusas apkrėtė mažiausiai 10 milijonų kompų. Nors kai kuriais skaičiavimais - gal net ir 10-20 kartų daugiau - galimai apie 100-200 milijonų.
 • Serbijoje buvo nuverstas Slobodanas Miloševičius, kuris vis bandė kariauti ir užsigrobinėti buvusias Jugoslavijos šalis, jas išlaikyti ir netgi rengti jose genocidus, kad tos nebandytų bėgti nuo serbiškos valdžios. Nes juk diktatorių logika būna paprasta - jei išžudysi tuos žmones, kurie nori nuo tavęs pabėgti, tai tie žmonės nuo tavęs nepabėgs. Paskui Kremliaus maitinama propaganda vis aiškino, koksai tas Slobodanas Miloševičius buvo nekaltas, o dėl visko kalta prakeikta NATO.
 • O dar šiais metais popiežius paskelbė šventąja Faustiną Kowalską, kuri buvo Dievo gailestingumo kongregacijos įkvėpėja. Dabar ji vadinama tiesiog Šventąja Faustina, ir dar garsi tuo, kad savo šventumo kelią nugyveno Vilniuje nuo 1933 iki 1936, ir tik vėliau, gyvenimo gale persikėlusi į Krokuvą, kur mirė, tesulaukusi 33. Taip pat garsus ir pagal jos regėjimą nutapytas Eugeniusz Kazimirowski paveikslas, kuris laikomas stebuklingu ir kabo Dievo Gailestingumo bažnyčioje Vilniuje, Dominikonų gatvėje. O ta bažnyčia dar garsi tuo, kad yra vienintelė, kuri Vilnije dirba visą parą.


Įdomybės apie 2000 metus

 • 2000 yra netgi 3 kartus iš eilės pakartotas skaitmuo 0
 • Jei visus 2000 skaitmenis sudėsim, tai gausis skaičius 2, o jis sutampa su pirmuoju 2000 metų skaitmeniu
 • Jeigu visus 2000 skaitmenis sumaišysime bet kokia tvarka ir sudėsime, visvien gausis skaičius 2
 • Skaičių 2 taip pat duoda ir skaitmenų sumos pas skaičius 200 ir 20
 • Skaičių 2000 padalinus iš 2, gaunasi 1000, kuris irgi yra apvalus skaičius

2000 metų mėnesiai

2000 metais buvo šie mėnesiai:

Įdomūs faktai apie 2000

 • Šitasai straipsnis yra 2000-asis!
 • Šiais metais buvo problema iškilusi - kai kurie kompiuteriai apstojo veikt ir internetai sustreikavo, bet visgi gi nesmarkiai, nes apie tą būsimą streika jau 10 metų buvo pezama, tai per tiek laiko daugumą bugų spėjo pataisyt...
 • Kai kurie galvojo, kad 2000 esą pirmi XXIa. metai ir tipo naujas tūkstantmetis - mileniumas.