Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Jugoslavija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Jugoslavija - tai buvo tokia mažoji Sovietų Sąjunga, kur buvo ne Josifas Stalinas, o Josifas Broz Tito, ir respublikų irgi buvo mažiau, ir visos jos buvo Balkanuose, kur šilta ir kurortai.

Tai susikūrė Jugoslavija iš Sebijos, kai šoji, po I Pasaulinio karo prisijungė prie savęs keletą kitų valstybių, anksčiau buvusių Austrijoje-Vengrijoje, o pirmiausiai - Kroatiją ir Slovėniją. Tai taip susidarė Serbų, Kroatų ir Slovėnų karalystė.

O paskui, per II Pasaulinį karą, ten uždominavo viską komunistai, nes kovojo prieš nacius ir pagalbą dar gaudavo kažkokią iš SSRS, o ir iš Vakarų gal netgi dar labiau. Tai taip paskui tas komunistų vadas ir užsigrobė valdžią, paskui pusę amžiaus būdamas diktatorius viduryje Europos.

Per visą sovietmetį ta Jugoslavija atrodė kaip pavyzdys pavydui, nes gyveno jie daug geriau, pinigų turėjo daugiau, daugiau turėjo laisvės, galėjo smulkiais versliukais užsiimdinėti ir panašiai, nes mažasis staliniukas Broz Tito buvo mažiau pamišęs, taigi komunizmas buvo su išlygomis, o be to, tas Tito buvo gyvas ir valdė iki pat 1980.

Vienok komunizmas liko komunizmu, tai kaip SSRS aukščiau kitų tautų buvo rusai, tai Jugoslavijoje buvo serbai, tai galų gale visi tos nesąmonės neapsikentė ir išsibėgiojo, taip kad liko galų gale tiktai Serbija.

Išties iš tos šūdinos Jugoslavijos niekam gerų prisiminimų neliko, išskyrus tuos, kas gyveno SSRS, nes prie ruso buvo geriau taip smarkiai, kad netgi Jugoslavija atrodė, kaip stebuklas.


Iš Jugoslavijos atskilusios valstybės

Čia pavardinam jums valstybes, kurios toje vietoje susidarė: