Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1980

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1980" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1980 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1979 ir prieš 1981 metus. 1980 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1980 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1980 metais:

  • Rodezija tapo nepriklausoma, o paskui labai greitai vėl priklausoma, tik jau nuo Kinijos ir persivadino į Zimbabvę. Ilgainiui ta valstybė pagarsėjo kaip viena iš kelių skurdžiausių pasaulio šalių, turinčių ir ilgiausiai besitęsiančią, itin beviltišką hiperinfliaciją.
  • Kažkokia Vanuatu tapo nepriklausoma valstybe
  • JAV prezidentu tapo Ronald Reagan, kuris paskui sužaidė prieš stagnuojančią SSRS taip, kad ši galų gale sugriuvo.
  • Tokia CNN televizija atsirado, bet tik per kabelinę TV. Prasidėjusi vos ne kaip mėgėjiškas projektas (nes neturėjo pinigų TV dažnių ruožams nusipirkti), buvo transliuojama tik kaip trečiarūšė kabelinės TV programa, bet taip greitai augo ir populiarėjo, kad jau po 10 metų tapo bene svarbiausia naujienų tarnyba JAV.
  • Irano-Irako karas prasidėjo po to, kai Saddam Hussein nutarė, kad gali užpulti ir sudoroti keleriopai didesnį Iraną. Taigi, Irakas puolė, Iranas atsakė, tada Irakas vos nežlugo, bet ėmė gaminti ir naudoti cheminį ginklą, kol galų gale išvijo Iraną ir dar liko užsigrobęs kad ir nedaug, bet šiek tiek žemių. Per tą karą ir Irane, ir Irake žuvo maždaug po pusę milijono žmonių, nors kai kurias vertinimais - gal netgi ir daugiau kaip po milijoną. Tai vienintelis masyvus cheminis karas naujausiųjų laikų istorijoje, kariautas taikant pakankamai modernią karinę techniką.
  • Lenkijoje susikūrė Solidarnosc ir ši šalis tapo tuo židiniu, kur susvilo Varšuvos Paktas. Nors sovietai paskui buvo netgi ir surengę įsiveržimą į Lenkiją, jiems taip ir nepavyko čia visko nuslopinti.
  • Deja, šiais metais buvo nužudytas John Lennon, trenktas hipis, kuris dainavo dainas ir galvojo, kad vietoje to, kad žmonės kariautų, jie gali gulėti lovose ir tiesiog pistis, ir kad pasaulis persigalvotų, netgi darė spaudos konferencijas žurnalistams iš savo lovos, kurioje gulėjo su savo žmona Yoko Ono. Bet paskui John Lennon kažkur vaikščiojo, priėjo žudikas ir nužudė. Taip pasaulis pamatė, kad vien meile ir taika nesigaunai išsaugoti meilės ir taikos.


Įdomybės apie 1980 metus

  • Šitie metai dalinasi iš 10, o taip pat dar ir iš skaičiaus 198, kurio prasmės nėra
  • Šitų metų skaitmenų suma yra 18, o to skaičiaus 198 skaitmenų suma irgi yra tokia pati, nors tas skaičius yra 10 mažesnis, nesuprantame čia nieko, kaip taip gaunasi...


1980 metų mėnesiai

1980 metais buvo šie mėnesiai: