Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausis" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausis yra pirmasis metų mėnuo, kuris pasitaiko kiekvienais metais. Sausio mėnuo būna metų pradžioje, todėl nebūna po jokio mėnesio, o po Sausio mėnesio būna Vasaris[reikalingas šaltinis].

Sausis būna šalčiausias metų mėnuo, nors vasaris irgi duoda šaltuko. Bet sniego sausį būna ne visada - štai 2020 metais taip visa žiema ir netgi ir sausis praėjo be jokios sniego dangos ir beveik nuolat su pliusinėmis temperatūromis. Taigi, akivaizdu, kad klimato atšilimas duoda apie save žinoti.

Kadangi sausis eina po gruodžio, o per gruodį visi išsileidžia pinigus, nes perkasi visokias dovanas, skirtas Kalėdoms beigi Naujiesiems metams, tai sausį pinigų niekas jau nebeturi ir visi taupo kaip kokie elgetos, į parduotuves nevaikšto, tai ir prekyba sustoja, ir pardavimai tada nebevyksta. Todėl visi prekybininkai gerai žino, kad per sausį galima ilsėtis, atostogaut ir leisti per lapkritį ir gruodį uždirbtus pinigus. Tai kai kurie smulkesni išvis užsidaro parduotuvę mėnesiui ir išvažiuoja į šiltus kraštus tratinti pinigų.

Taipogi prekybininkai dėl tos priežasties ir sako, kad "sausis yra sausas, todėl taip ir vadinasi".

Kontroversijos

Kai kurių šaltinių teigimu[reikalingas šaltinis], kadangi metai kartojasi[reikalingas šaltinis], Sausis eina po Gruodžio mėnesio.


Sausio mėnesio kalendorius

Sausio mėnesis (arba mėnuo) susideda iš šių kalendorinių dienų: