Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 19

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 19" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 19 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 19. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 19 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 18 ir prieš Sausio 20 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1920 šią dieną JAV senatas nusprendė, kad Amerika neturi ką veikti Tautų Sąjungoje (dar žinomoje kaip Tautų Lyga ar Nacijų Lyga), tai taip nusprendė, kad į ten ir nestos. Tai ir nestojo. Kitos šalys vėliau irgi pasidarė išvadų ir daugelis vėliau iš šitos organizacijos išėjo. Ale nors ir be JAV, visa ta Tautų lyga vis bandė vaizduoti kažkokią pasaulinę valdžią.
  • 1923 metais šią dieną įvyko Klaipėdos krašto lietuvių suvažiavimas Šilutėje, kurio sprendimu Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos
  • 1983 metais Apple išleido pirmą kompiuterį su grafine vartotojo aplinka - Apple Lisa. Nors tai išties nebuvo pirmas šiaip kompiuteris, kur buvo grafinė aplinka, bet jis buvo pirmas iš tokių, kur plačiau pardavinėtas. Vienok jo kaina buvo pragariškai didelė ir neįperkama, o bugai jame dauginosi tokiais kiekiais, kad dirbti buvo ne ką geriau, nei su kokiais dešimtmečiu vėlesniais Windows. Vienok smarkiai supaprastintas ir kitais metais išleistas to pat kompiuterio variantas Apple Macintosh buvo velniškai populiarus.
  • 1986 metais šią dieną ėmė plisti pirmas laukinis virusas, pavadintas "Brain". Jį sukūrė kažkokie pakistaniečiai, kurie taip sugalvojo užsidirbti pinigų, aiškindami, esą čia apsauga nuo nelegalaus programų kopijavimo. Išties gi tokia čia ir apsauga, kaip sakant, autorių teisės...


Dar apie Sausio 19

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 19: