Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugpjūčio 19

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugpjūčio 19" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugpjūčio 19 - tai mėnesio Rugpjūčio diena, kuri yra žymima skaičiumi 19. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, taip kad jau ne skaitmuo, o skaičius.

Rugpjūčio 19 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugpjūčio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugpjūčio 18 ir prieš Rugpjūčio 20 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1839 metais Prancūzija paskelbė, kad jų išrasta fotografija yra laisva dovana visam pasauliui, nes patentai yra blogis.
 • 1909 metais buvo atidaryta Indianapolio autolenktynių trasa. Jau per pirmąsias varžybas žuvo du žmonės. Ir vėliau čia žūčių ir katastrofų pasitaikydavo ne kartą, todėl čia rengiamos rungtynės labai išpopuliarėjo. Daugelis norėdavo pamatyti, kaip kas nors užsimuša negyvai.
 • 1920 metais Tambovo gubernijos valstiečiai sukilo prieš bolševikus, kurie atimdinėjo grūdus. Valstiečių sukilimas vėliau buvo žiauriai numalšintas. Bolševikų daliniai, vadovaujami Tuchačevskio, Lenino nurodymu prieš Tambovo kaimus masiškai naudojo cheminį ginklą.
 • 1927 metais metropolitas Sergijus paskelbė Rusijos pravoslavų bažnyčios ištikimybę sovietų valdžiai, katros pravoslavų bažnyčia uoliai laikosi ligi šiolei, nors jau ir Putinas dabar valdžioje beesąs.
 • 1934 metais visuotiniu demokratišku referendumu ir 89 su viršum procentų balsų dauguma Vokietijos liaudis patvirtino fiurerio postą, apjungiantį reichsprezidento ir reichskanclerio postus, o tuo pačiu ir belenkokias galias Adolfo Hitlerio asmenyje.
 • 1936 metais SSRS prasidėjo taip vadinamas Didysis valymas - pirmas ir labai triukšmingas teismo procesas, po kurio pradėti masiniai valymai.
 • 1944 metais, priartėjus sąjungininkų kariuomenei, prieš nacius sukilo Paryžius. Sąjungininkų pajėgos smarkiai parėmė sukilimą, tad greitai, maždaug per 6 dienas miestas pilnai išsivadavo nuo III Reicho pajėgų.
 • 1947 metais buvo sintezuotas vitaminas A, dar žinomas, kaip retinolis. Šitas vitaminas yra labai svarbus regėjimui.
 • 1960 metais SSRS įvyko teismas, per kurį pagautas JAV žvalgybinio lėktuvo U-2 pilotas Francis Gary Powers buvo nuteistas 10 metų kalėjimo.
 • 1964 metais NASA paleido palydovą Syncom 3, kuris tapo pirmu pasaulyje geostacionarine orbita skriejančiu palydovu. Palydovas buvo naudojams komunikacijai, pvz., visokioms TV transliacijoms.
 • 1989 metais įvyko demonstacija, pavadinta "Paneuropinis piknikas". Demonstracija vyko prie sienos tarp Austrijos ir Vengrijos, per kurį simboliškai buvo atidaryta siena, o viskam vadovavo Vengrijos ir Austrijos vienybę bei buvusią [[Austrija-Vengrija|Austrijos-Vengrijos imperiją simbolizuojantys keli Habsburgai. Žinodami apie renginį, į Vengriją išvykę Rytų Vokietijos gyventojai susirinko prie sienos, o atidarius užtvaras, pradėjo bėgti į Austriją, kad iš jos paskui pakliūtų į Vakarų Vokietiją. Tuo metu Rytų Vokietija vis dar buvo uždariusi sienas, o už bandymą pasprukti į Vakarus grėsė daugelis metų kalėjimo. Per pirmą dieną šitaip per Vengriją į Vakarus paspruko 661 žmogus. Vėliau Vengrijos policija pradėjo gaudyti visus, kas tik artinosi prie sienos - suimta virš 6000 žmonių, iš kurių dauguma buvo Rytų Vokietijos gyventojai.
 • 1991 metais GKČP vis bandė daryti savo rugpjūčio pučą Maskvoje, tačiau jau ne taip gerai jiems švietėsi, kaip atrodė pirmą pučo dieną. Žmonės įvairiose vietose rinkosi į aikštes, nenorėdami KGB valdžios, ir jau po truputį prasidėjo kalbos, kad SSRS sugrius.
 • 2004 metais Google akcijos pakliuvo į akcijų biržą. Tai tapo viena iš nedaugelio dotkomų kompanijų, kuri taip gerai pabrango ir tapo viena iš pelningiausių bei galingiausių pasaulio įmonių.


Dar apie Rugpjūčio 19

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 19 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: