Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1944

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1944" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1944 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1943 ir prieš 1945 metus. 1944 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Šie metai nebuvo laimingi Lietuvai - nes vienas okupantas, III Reichas, buvo išvytas, o į jo vietą atėjo kitas okupantas - SSRS, kuris buvo vargu ar kuo nors geresnis. Taip viena okupacija pavirto į kitą okupaciją.


Svarbiausi 1944 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1944 metais:

  • Sąjunginės JAV, Junginės Karalystės, Prancūzijos ir kitų remiančių šalių pajėgos išsilaipino Normandijoje. Taip III Reichas gavo antrą frontą, ir tas frontas buvo toks, kad maža nepasirodė.
  • Tais pačiais metais buvo išlaisvintas ir Paryžius - taip III Reichas prakišo karą prieš Prancūziją, kurį tarėsi labai sėkmingai laimėjęs vos keleriais metais anksčiau.
  • Colossus, pirmas elektroninis kompiuteris, pradėjo veikti. Kadangi tas kompiuteris buvo skirtas slaptų nacių kodų dešifravimui, daugybę metų jisai buvo įslaptintas, tad labai ilgai nepakliuvo į kompiuterių istoriją. Realiai tai buvo pirma praktiniams reikalams naudota elektroninė skaičiavimo mašina pasaulyje.
  • Vokiečių karininkai, bandydami pataisyti reikalus ir kažkaip susitarti su Vakarais, bandė nužudyti Adolfą Hitlerį, jį susprogdindami. Bet nesigavo.


Įdomybės apie 1944 metus

  • Paskutiniai du šitų metų skaitmenys yra vienodi, ir jie yra abu 4
  • Visų šių metų skaitmenų suma yra 18


1944 metų mėnesiai

1944 metais buvo šie mėnesiai: