Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1945

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1945" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1945 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1944 ir prieš 1946 metus. 1945 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

1945 - tai tie metai, kuriais daugumai pasaulio pasibaigė II Pasaulinis karas. Vienok ne visiems visgi. Štai pavyzdžiui, kokiai Lietuvai tai niekas nepasikeitė - kaip reokupavo Sovietų Sąjunga dar 1944, taip ir neiškėjo paskui keliasdešimt metų.

O dar šie metai pagarsėjo pasaulyje tuo, kad būtent jais buvo numestos atominės bombos ant Japonijos miestų Hirosimos ir Nagasakio.

O dar džiugi jums žinia: šiais metais nusišovė ir Hitleris, ir Gebelsas, tai daugeliui nuo to laiko yra džiaugsmo diena. Nors kai kuriems gal ir liūdesio, ale šitų gal nelabai kas teužjaučia.


Svarbiausi 1945 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1945 metais:

 • III Reichas visiškai galutinai žlugo, Berlynas buvo užimtas ir didesnei daliai pasaulio II Pasaulinis karas baigėsi. Deja, didesnei daliai pasaulio baigėsi, bet mes toje didesnėje dalyje nebuvome. Mums tai prasitęsė daugeliui metų.
 • Vienas iš linksmiausių XXa. įvykių - numirė Adolfas Hitleris. Vienok, net ir mirdamas jis pasielgė kaip nuodinga išmata, nes nužudė ir savo žmoną, ir vaikus. Taigi, nacių vadas buvo dar ir vaikžudys.
 • Kartu su III Reicho žlugimu, galutinai baigėsi ir Holokaustas. Per jį naciai nužudė maždaug 4-7 milijonus žydų, o gal ir daugiau, ir dar kelis milijonus kitų tautų žmonių. Bendro mirties stovyklose, žudymo duobėse, konclageriuose ir kitur nužudytų žmonių skaičius yra iki šiol neaiškus, nes po žudynių buvo naikinami ir visi žudynių įrodymai. Spėtinai, išvis žuvo gerokai virš 10 milijonų žmonių.
 • Kažkokiame Italijos kaime buvo sučiuptas ir pakartas Benito Mussolini. Tai irgi visai linksmas įvykis.
 • JAV sukūrė ir išbandė pirmąją atominę bombą. Tais pačiais metais atominės bombos buvo numestos ant Hirošimos ir Nagasakio. Japonija kapituliavo, prasidėjo jos okupacija.
 • Prasidėjo Niurnbergo teismai, per kuriuos Vakarų pasaulis pakeitė vieną iš esminių teisės principų: įstatymų viršenybė negalima, jei ta viršenybė pažeidžia žmogaus teises, žmogiškumą ar pan., nes naciai, rengdami karo nusikaltimus, viską darė pagal III Reicho įstatymus. Reiškia, įstatymai buvo neteisingi, o akivaizdūs nusikaltimai - visvien buvo nusikaltimai, netgi jei buvo daromi pagal įstatymus. Tie sprendimai davė pagrindą ir Žmogaus teisių deklaracijos atsiradimui. Tiesa, SSRS tokio principo niekada nepriėmė ir jį visada neigė.
 • Indonezija gavo nepriklausomybę
 • Korėja irgi gavo nepriklausomybę
 • Europa pagal Potsdamo konferenciją pasidalino į dvi dalis, pagal okupacines zonas: viena teko Vakarams, o kita - Rytams. SSRS akivaizdžiai ruošėsi po kiek laiko vėl pradėti karą ir plėstis į Vakarų pusę, o savo užgrobtų valstybių išlaisvinti neketino.


Įdomybės apie 1945 metus

 • Visi skaitmenys šiais metais nesikartoja, nes numerologijos metų dėsnis sako, kad metų skaičius visada sudarytas iš skirtingų skaitmenų
 • Visų šių metų skaitmenų suma yra 19


1945 metų mėnesiai

1945 metais buvo šie mėnesiai:Vikipedinė informacija apie 1945 metus

Kaip parašytų Vikipedija, 1945 metai eina po 1944 metų ir prieš 1946 metus. O taip pat 1945 metuose yra skaičiai 1, 9, 4 ir 5. Ir dar tais metais buvo krūvos visokių mirusių ir gimusių ir taip toliau.