Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nagasakis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Nelabai ryški, bet užtat spalvota ano meto nuotrauka, kurioje matosi, kad ta bomba buvo geltonos spalvos.

Nagasakis - antras pagal garsumą Japonijos miestas, savo žinomumu einantis išsyk po Hirošimos, kuri yra pirma pagal garsumą ir žinomumą pasaulyje. Trečias būtų Tokijas, bet jis jau žinomas dėl visai kitų priežasčių, nes tiesiog yra Japonijos sostinė.

Kaip žinia, Japonija yra taip toli, kad niekas jos nežino ir nesupranta, ir todėl tiktai išskirtiniai miestai yra žinomi nors kiek nors. O išskirtiniais juos padarė JAV vykdyti branduoliniai bombardavimai.

Nagasakis dar žymus buvo ir tuo, kad būtent ant jo buvo numesta atominė bomba, kuri buvo kaip tik to tipo, kuris paskui buvo gaminamas ir gaminamas, ir iki šiol dar daromas, kaip pagrindinis atominių bombų tipas. Tai buvo bomba su suslegiamu branduoliu, nes būtent tokios bombos labiausiai pasiteisino.

Ta bomba, numesta ant Nagasakio, angliškai vadinosi "Fat Man", kitaip tariant - storulis, nes buvo apvalainos formos. Bet tai paskui kitos irgi liko apvalainos. Tai šita apvalaina 21 kilotonos galingumo plutonio bomba, vienu sprogimu nužudė apie 80 tūkstančių žmonių ir sunaikino didžiąją dalį miesto. Kadangi bomba labai pasiteisino, tai po karo JAV prigamino dar apie 120 visiškai tokių pat, kurias laikė ginkluotėje maždaug iki 1950.