Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sostinė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sostinė - tai valstybės svarbiausias miestas, nes ten reziduoja valdžia. Tai šiaip nieko daugiau ir negalim apie šitą sąvoką pasakyti, tai tuo ir apsiribosim, nes ką čia pilstysi iš tuščio į kiaurą, nepasakydamas nieko, visiems tik nuobodu bus, nes ir taip jau tik durnas nežino, kas yra sostinė. Tai nežinom net, ar verta minėt, kad Lietuvos sostinė yra Vilnius, nes su tokiais akivaizdžių dalykų sakymais visai supanašėsim su Vikipedija.

Įdomu, kiek Lietuvoje būta sostinių

Tai vat, nedaugelis žino, kad Lietuva turėjo netgi 5 sostines, kuo negali pasigirti anei jokia kita pasaulio valstybė. Ogi sostinėmis Lietuvoje buvo Kernavė, Trakai, Vilnius, Gardinas ir Kaunas. Tai Gardiną nusavino iš mūsų Stalinas, tai taip ir neturim dabar jo, Lukašenka ten valdo, o Vilnių kuriam laikui Pilsudskis buvo pavogęs, ale kažkaip neaiškiai pavyko atgaut. Kitos gi sostinės kaip buvo Lietuvoje, taip ir liko.

Sostinės perkėlimas ir kova su korupcija

Tai čia ta proga norim pasakyti, jog iš seno žinoma, kad geriausias būdas kovoti su įsigalėjusia korupcija valstybėje - tai perkelti sostinę kuo toliau nuo žmonių. Tada korupcionieriams nelieka kaip palaikyti korupcinius ryšius. Australija ir Brazilija kai taip padarė, tai jau po poros metų gyventojai pajuto, kaip tvarka šalyje atsiranda.

Tai Pipedija irgi siūlo sostinę perkelti kur nors į kuo gilesnį užkampį, geriausiai į legendines Kalabybiškes - tai būtų geriausias strateginis sprendimas, juoba Vyriausybė galėtų savo pastatą tada atlaisvinti puikiai turistus trauksiančiam viešnamiui. O Lietuva tuo tarpu gautų šeštą sostinę ir atsiplėštų nuo pasivyt mus norinčių konkurentų.