Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Brazilija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Brazilija - kažkur Pietų Amerikoje esanti didžiulė valstybė, maždaug kaip kokia Rusija ar JAV savo didumu ir galiomis. Politiškai neprisijungusi ir kažkaip išvengusi visokių makalynių, kokios paskutinius 100 metų dėjosi likusiame pasaulyje, Brazilija jau vadinama didžiausia trečiojo pasaulio jėga, nes nepriklausoma ekonomika ir atsietumas nuo kitų kraštų daro savo.

Vienok teisybės dėlei reikia pasakyt, kad kartą visgi Brazilija įsivėlė į reikalus, kai II Pasaulinio karo metais gavo iš JAV švelnų ultimatumą: arba skelbti karą III Reichui, arba tapti JAV kolonija. Tai brazilai pasirinko JAV pusę ir pasiuntė būrelį savo kareivių kariaut. Anas jokios reikšmės neturėjo, bet tapo visgi simbolišku aktu.

Dar turim pasakyt, kad Brazilija ne kaip visa likusi Pietų Amerika kalba ne ispanų kalba, o portugališkai. O dar Brazilija ribojasi su tokia Argentina, su kuria santykiai gal ir vidutiniški.

Taip pat dar seni kažkokie neaiškūs gandai sakė kadaise, kad Brazilijoje netoli milijono lietuvių gyvena - tiek palikuonių tenykščiai mūsų emigrantai susilaukė. Vienok absoliuti jų dauguma lietuviškai kalbėti nemoka...