Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Brazilija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Brazilija - kažkur Pietų Amerikoje esanti didžiulė valstybė, maždaug kaip kokia Rusija ar JAV savo didumu ir galiomis. Politiškai neprisijungusi ir kažkaip išvengusi visokių makalynių, kokios paskutinius 100 metų dėjosi likusiame pasaulyje, Brazilija jau vadinama didžiausia trečiojo pasaulio jėga, nes nepriklausoma ekonomika ir atsietumas nuo kitų kraštų daro savo.

Vienok teisybės dėlei reikia pasakyt, kad kartą visgi Brazilija įsivėlė į reikalus, kai II Pasaulinio karo metais gavo iš JAV švelnų ultimatumą: arba skelbti karą III Reichui, arba tapti JAV kolonija. Tai brazilai pasirinko JAV pusę ir pasiuntė būrelį savo kareivių kariaut. Anas jokios reikšmės neturėjo, bet tapo visgi simbolišku aktu.

Dar turim pasakyt, kad Brazilija ne kaip visa likusi Pietų Amerika kalba ne ispanų kalba, o portugališkai. O dar Brazilija ribojasi su tokia Argentina, su kuria santykiai gal ir vidutiniški.

Brazilija žinoma tuo, kad tenai teka vandeningiausia planetos upė - Amazonė. Jos intakuose esantys Amazonės miškai paskleidžia planetai penktadalį viso deguonies, kiek tiktai visa Žemės augmenija prigamina. Taigi, šie miškai labiausiai nulemia Žemės tinkamumą gyventi.

Brazilija dar garsi tuo, kad joje gyvena apie 100 iki šiol izoliuotų indėnų genčių, kurios nekontaktuoja su civilizuotu pasauliu. Kitaip tariant, laukinių žmonių Brazilijoje gyvena realiai daugiau, nei visoje likusioje Žemės planetoje kartu sudėjus. Dar apie 200 indėnų genčių tenai egzistuoja, kaip atskiros, kontaktuojančios gentys. Išvis indėnų gentims Brazilijoje yra paskirta 690 teritorijų, kuriose gyvena maždaug 900 tūkstančių žmonių. Bet va, tuos indėnus bandė priploti bei sunaikinti Brazilijos vyriausybė ir buvęs prezidentas, toksai Jair Bolsonaro, atiminėdami žemes, diskriminuodami ir versdami indėnus išsižadėti savo kalbų, tai čia jau patys pasidarykit išvadas. Ir aišku, norit palaikykit, norit nepalaikykit, bet va Pipedija sako, kad tai šlykšti diskriminacija, rasizmas ir kad taip neturi būti.

Vienok dabar prezidentu tapo koksai tai Luiz Ignácio Lula da Silva (žinomas kaip tiesiog Lula), tai čia dabar neaišku, ar tęsis tos diskriminacijos, ar ne...

Taip pat dar seni kažkokie neaiškūs gandai sakė kadaise, kad Brazilijoje netoli milijono lietuvių gyvena - tiek palikuonių tenykščiai mūsų emigrantai susilaukė. Vienok absoliuti jų dauguma lietuviškai kalbėti nemoka...

O dar Brazilijoje gana įdomios mados, kurios kartais mums atrodo sunkiai įtikėtinos. Štai kad ir įdomiausias faktas apie moterų puošimąsi: kažkodėl tenykštės moterys įsivaizduoja, kad balti pūkeliai-plaukeliai ant kūno - tai pats seksualumo tobulumas. Todėl jos nesidepiliuoja, o vietoje to, tepasi peroksidiniu kremu, kuris tuos plaukelius visiškai nubalina. Taigi, rezultatas - peroksidiniai kūno plaukai. Ir ne tik ant kojų, bet taip pat ir ant krūtinės, tiesiai ant papų.

O dar, Brazilija turi bendras sienas su visomis Pietų Amerikos valstybėmis, išskyrus dvi - ji neturi bendros sienos su Čile ir su Ekvadoru.