Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1943

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1943" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1943 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1942 ir prieš 1944 metus. 1943 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1943 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1943 metais:

  • Ir toliau vyko didžiuliai mūšiai, nes karas buvo pasaulinis. Tik mūšiai dar labiau didėjo ir stiprėjo - pvz., Stalingrado mūšyje žuvo apie 2 milijonai žmonių. Per tokias mėsmales su neįsivaizduojamai daug žūstančių, III Reichas ėmė strigti. Dar labiau strigti jis pradėjo dėl to, kad ėmė trūkti žaliavų - pradedant nafta ir baigiant visokiais legiruojančiais elementais tankų šarvams. O čia į karą vis labiau įsijungė JAV.
  • Varšuvoje kilo žydų geto sukilimas, kur jie bandė išsigelbėti nuo sunaikinimo, bet sukilimas buvo nuslopintas. Vien per šitą sukilimą naciai nužudė apie 50 tūkstančių žmonių, nors tas sukilimas buvo ne tiek sukilimas, kiek bandymas pasyviai pasipriešinti. Nacių per sukilimą žuvo vos apie 100, nes žydai išties buvo tiesiog beginkliai.
  • Holokausto paskutinės ir didžiausios žudynės, masiškai veikę mirties fabrikai, o paskui - dar ir lavonų deginimas ir visų įkalčių naikinimas. Kadangi 1943 metais karo eiga ėmė suktis nacių nenaudai, daugybė jų vadų susizgribo, kad gali išlįsti ir jų nusikaltimai, tad daugybė įvairių aukų kapaviečių imtos atkasinėti, iš jų traukiami žmonių kūnai ir deginami. Deginimui buvo naudojamas tuo metu jau visišku deficitu tapęs skystas kuras. Vokietijai tuo metu trūkdavo benzino tankams, sunkvežimiams ir lėktuvams, bet netrūko benzino įkalčių deginimui. Nusikaltėlių prioritetai.


Įdomybės apie 1943 metus

  • Visi šių metų skaitmenys, kaip ir turi būti pagal numerologijos dėsnius, yra skirtingi
  • Visų skaitmenų suma šiais metais gavosi lygi 17, o tai yra niekuo neįdomus skaičius


1943 metų mėnesiai

1943 metais buvo šie mėnesiai: