Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nafta

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nafta - tai didysis žmonijos turtas, angliavandeniliaiai, iš kurių verdami tepalai, benzinas ir visokios plastmasės. Kaip poetiškai išsireiškė kažkoksai Mendelejevas ar tai Lavuazjė, nafta - tai Žemės taukai, kuriais maitinasi žmonija. O dar kažkoks panašus poetas kartą sakė, kad nafta - tai juodasis auksas.

Tiesa, pakolkas pasaulis mato, kad žmonija dėl naftos greičiau kenčia, nei džiaugiasi, o vat tikrai maitinasi ir lašinius augina visokie arabai, kurie tos naftos tikrai pertekę ir iš jos susikaupia milžiniškus turtus.

Nafta jau seniai tapo spaudimo įrankiu žlugdyt kitoms valstybėms ar kitaip išsipisinėt irgi rodyt savo galią.Buvo kartą taip kad OPEC (korporacija kuri valdo visą naftą pasaulyje) paėmė irgi labai sumažino naftos kainas kad SSRS nebūtu jokio proko iš tos naftos pardavimo o to jankiai labai užsišiko kad maskoliai į Afganistą įsiveržė irgi nori ten komunizmą pastatyt kai šalyje proletariato nyfiga.O kas gi tam OPECUI vadovauja? Tie patys jankiai.O dabar jie užsišiko ant Irano nes jis neva turi kažkokių tai bombų irgi neva yra galingesnis už JAV tai dabar Irano naftai tabu.Niekas jos negali nusipirkt.Belenkas kas tik nusipirks bus išvežtas į Ameriką irgi ten stos prieš jų teismus. Tai Amerika nieko negali padaryt su tuo Iranu nes kaip kadaise kažkoks žurnaliūga paminėjo kad tai maža sovietų sajunga,dzin jam tie spaudimai.Tai Amerika dabar sėdi tyliai irgi verkia,bando paskandint juos toje Naftoje.

Vienok ekonomika nestovi vietoje ir naftos kainos senokai šauna į neribotą aukštį pagal parabolinę trajektoriją, tik štai vat pakilusios iki 100 dolerių už barelį, staigiai kryptelėjo, apsisuko ir krito žemyn, taip kad sako, kad kris mažiausiai dvigubai. Taip ir benzinas degalinėse, pakilęs iki daugiau, nei 5 litų, netikėtai kristelėjo kai kur iki varganų 4,5, o gandas eina, kad kai kur jau net ir dar mažiau.

Aišku, dar reikės ilgokai palūkėti, pakolei naftos kainos nukris beveik iki nulio, tai tada ir benzinas gal vėl kainuos mažiau, nei 2 litus už litrą, kaip buvo prieš kelioliką metų...