Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1991

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

1991 - taigi metai, kai Lietuva realiai patapo Nepriklausoma ir kai sakant iš LTSR visokeriopai ir realiai pasidarė tiesiog Lietuva, dar ten Sausio 13 tapo kai sakant, esminiu įvykiu, paskui jau Lietuvą pripažino Islandija, o link metų pabaigos - net ir Rusija, katra ėmė ir nusispjovė į visokį ten Gorbačiovą, o pasirinko Jelciną.

Tai štai taip vat tokie metai. O tai iki tolei buvo 1990, kai Nepriklausomybė tiktais buvo paskelbta, o jau po to - 1992, kai jau visokis Landsbergis buvo nustumtas į šalį, prasidėjo didžioji prichvatizacija, nusikalstamos gaujos ir taip toliau. Užtat visvien Landsbergio pradėti dalykai judėjo pirmyn, tad ilgainiui iš Lietuvos buvo išvesta ir SSRS kariuomenė, o paskui Lietuva įstojo ir į NATO bei ES.

Kaip jau įprasta visokiems metams, 1991 buvo po 1990, o paskui atėjo 1992.

Svarbiausi 1991 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1991 metais:

 • SSRS šiais metais ėmė byrėti ir subyrėjo, ir tai buvo geriausias šių metų įvykis visoje Žemės planetoje, keliolikai metų atnešęs pasaulinę taiką ir laisvę daugybei įvairiausių valstybių. Šiais metais 15 sovietinių respublikų tapo nepriklausomomis, o daugybė Vakarų šalių ilgam laikui taip smarkiai atsipalaidavo, kad per kelioliką metų paskui beveik pilnai atsisakė kariuomenių. Ir kai Rusija vėl ėmė darytis agresyvi, tai visi labai nustebo ir negalėjo tuo patikėti.
 • Baigėsi Kuveito, JAV ir kitų šalių karas prieš Iraką. Irakas nebuvo užimdinėjamas, o tiktai buvo smarkiai išdaužytas, numušta aviacija ir priešlėktuvinė gynyba, išsprogdinti cheminio ginklo fabrikai, pradėti nuolatiniai daug metų vykę patruliniai skrydžiai virš teritorijos ir panašiai.
 • Jugoslavija, kuri dar buvo vadinama mažąja SSRS, irgi ėmė byrėti. Pradžia prasidėjo nuo Slovėnijos, kuri per neilgą karą gavo nepriklausomybę. Kiti gi karai buvo daug sunkesni.
 • Atsirado WWW, t.y., tie dalykai, kurie dabar vadinami kaip Internetai. Tai gavosi iš to, kad toksai CERN programuotojas Tim Berners-Lee sukūrė HTTP protokolą, kokį tai web serverį, HTML kalbą ir kažkokią primityvią naršyklę, pavadintą WorldWideWeb, su kuria galima buvo peržiūrinėti ir netgi redaguoti tuos puslapius, ir viską padarė ant savo vieno NeXT kompiuterio, kuris savo galimybėmis bent dešimtmečiu pralenkęs laiką. Dar po poros metų CERN paskelbė, kad visas tas technologijas ir protokolus atiduoda pasauliui laisvam naudojimui. Taip ir išplito paskui viskas.
 • Šitais metais buvo sunaikinti paskutiniai Kampučijos miškuose besislapstę Raudonųjų khmerų daliniai. Paskui jau jie nieko nebegalėjo.
 • Tokia grupė Nirvana, kuri anais laikais labai buvo garsi, išleido savo bene žymiausią albumą - "Nevermind".
 • Toksai Freddie Mercury, bene ryškiausias visų laikų Rock vokalistas ir Queen grupės lyderis, o taip pat ir gėjus, numirė nuo AIDS.


Įdomybės apie 1991 metus

 • Šių metų pirmi du skaitmenys yra tokie patys, kaip paskutiniai du skaitmenys, tik atvirkščiai
 • Šiuose metuose du kartus yra 1 ir du kartus yra 9
 • Šių metų suma yra 20
 • Pirmų šių metų dviejų skaitmenų suma yra 10 ir paskutinių dviejų skaitmenų suma irgi 10
 • Šie metai yra aprašyti Vikipedijoje


1991 metų mėnesiai

1991 metais buvo šie mėnesiai: