Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Slovėnija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Slovėnija - tai ta valstybė, kurią dauguma lietuvių painioja su Slovakija, nes pavadinimas beveik toksai pats. Išties gi tai skirtingos šalys, nes Slovėnija susidarė, atskilusi nuo Jugoslavijos, gi tuo tarpu Slovakija - atskilusi nuo Čekoslovakijos. Taigi, prašome nepainioti.

Slovėnija nėra didelė šalis, vos apie 2,1 milijono gyventojų, tačiau gyvena labai neblogai ir sėkmingai.

Savo istorijoje Slovėnija žymi tuo, kad labai sėkmingai, pati pirmoji atsijungė nuo Jugoslavijos, ir nors šioji bandė kariauti ir išlaikyti Slovėniją savo sudėtyje, šitai nepavyko, mat jugoslavišką Serbiją nuo slovėnų skyrė Kroatija (tais laikais vadinta kaip Chorvatija), kuri irgi norėjo atsiskirti, tai irgi įsivėlė taip pat į karą. Gavosi toksai keistumas, kad visus išlošimus iš atsiskyrimo gavo Slovėnija, o tuo tarpu visus karo žiaurumus - Kroatija.

Tai taip abi šalys paskui ir liko - karo nusiaubta Kroatija, kuri iki šiol dar ne visiškai atsikūrė, ir Slovėnija, kuri savo turtingumu jau seniai yra tipiška Vakarų valstybė, užmiršusi bet kokį komunizmo skurdą.

Rekomenduojame Slovėnijoje apsilankyti, nes ji yra bene toliausiai į Vakarus buvusi komunistų užgrobta teritorija. Pasižiūrėjus į ją, galima suprasti, kad kai komunistų nelieka, labai daug ką galima sutvarkyti taip, kad gyventi būtų gražu ir lengva.

O dar įdomus faktas apie Slovėniją - kad čia yra didžiausia pasaulyje bitininkų dalis, net 90 tūkstančių žmonių turi nuosavus bičių ūkius. Tai reiškia, kad beveik 1 iš 20 žmonių augina bites. Taigi, ir medaus prigamina belenkiek.