Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Slovakija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Slovakija - tokia valstybė, kuri daugumos lietuvių galvose painiojasi su Slovėnija, mūsų galvose irgi painiojasi. Išties gi tos šalys skirtingose Europos vietose ir net nesusisiekia, ir netgi ryšio jokio tarpusavy neturi. Slovakija, beje, yra ir daug didesnė - turi 5,5 milijono gyventojų.

Slovakija visą laiką buvo tokia Čekoslovakijos dalis, kuri buvo panašiai, kaip kokie lietuvių aukštaičiai, suvalkiečiai ar žemaičiai, tiktai dar prasčiau - išties tie patys čekai, kalbantys ta pačia čekų kalba, rašantys taip pat ir išvis tie patys. Tiktai neaišku kodėl norintys atsiskirti. Tai štai ir atsiskyrė.

Išties Slovakijos valstybę išrado naciai, kai II Pasaulinio karo metais okupavo Čekoslovakiją ir nusprendė padalinti ją gabalais. Tai tada ir susikūrė Slovakija, kuri buvo kažkokiu būdu pusiau lyg ir nepriklausoma, bet išties tai priklausoma. Tuo tarpu gi Čekija tuo metu buvo beteisė ir visai okupuota. Tai šitaip besilaikiusi Slovakija išgyveno neilgai ir vos tik karas baigėsi, jokios Slovakijos nebeliko.

Vienok kai SSRS subyrėjo, galų gale ir Slovakija nutarė atsigauti. Tai taip ir atsiskyrė nuo Čekoslovakijos. Ir dabar to dėka turime dvi Slovėnijas ar Slovakijas toje pačioje Europos Sąjungoje. Panašiai kaip turime dvi Latvijas ar tai dvi Lietuvas, tą kiekvienas ispanas ir prancūzas žino.

Slovakijos sostinė Bratislava įdomi dėl vieno dalyko - tiesiai sostinės pakraščiuose eina siena su dviem kaimyninėmis valstybėmis - Austrija ir Vengrija. Žodžiu, toksai neblogas miestas, kur iš sostinės iki užsienio - realiai keli žingsniai pėsčiomis.