Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vengrija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vengrija - šalis, kuri vienintelė Europoje nekalba indoeuropiečių kalbomis. Tiksliau vsigi gal ir ne vienintelė, nes dar Suomija irgi ugrofinai yra, bet tie tai jau kažkokie visai iš Šiaurės, tai jiems šitai gal ir atleistina.

Vengrija turi maždaug 9,7 milijono gyventojų, bet prieš likusią Europą yra apsišikusi taip, lyg į ten kas būtų siuntęs visus apsišikėlius nuo pat Europos Sąjungos atsiradimo pradžios.

Bene vienintelis dalykas, kuris buvo gal ir geras, ir sukurtas Vengrijoje - tai toksai Rubiko kubikas, kuris prieš keliasdešimt metų per visą planetą nunešė žmonėms stogus. Tiesa, dabartiniais laikais jis yra neįdomus, sudėtingas ir nevertinamas galvosūkis.


Vengrija yra Europos šikna

Pagarsėjo Vengrija tuo, kad tapo vienintele ES valstybe, kuri gana atvirai parėmė Rusiją per Rusijos-Ukrainos karą bei blokavo krūvas ES sankcijų, ginkluotės tiekimo ir panašiai. Taigi, per 2022 metus pasižymėjo, kaip šūdina Europos šikna.

Valdoma pagarsėjusių populistų, laikomų dešiniaisiais, bet kažkodėl darančių tipiškus leftistinius ekonomikos reguliavimus, Vengrija 2022 metais pabandė prisitaikyti sau Venesuelos patirtį. Pradžioje tuo tikslu Vengrijos valdžia apribojo degalų kainas, dėl ko degalų tiesiog neliko vengriškose degalinėse. Taigi, vengrai pradėjo važinėti piltis benzino į gretimas šalis, ypač į Slovakiją.

Aišku, Viktoras Orbanas dėl visko apkaltino Europos Sąjungą. Tačiau situacija nesikeitė, o tiktai dėl komplikuoto degalų gavimo ir staiga atsiradusios juodosios degalų rinkos žiauriai ėmė augti maisto kainos. Tai tada Vengrijos valdžia ėmė riboti kai kurių maisto produktų kainas - rezultatas, kad prieš Kalėdas tokie tinklai, kaip Aldi, Lidl, Spar ir Tesco apribojo daugelio produktų, įskaitant netgi bulves, pardavimą. O paskui tų maisto produktų tiesiog išvis neliko parduotuvėse[1].

Žinoma, ir vėl Europos Sąjunga buvo apkaltinta neaišku kuo, o Viktoras Orbanas viešai pareiškė, kad Europos parlamentas turi būti paleistas.

Tai dabar visa ES laukia, pakolei Vengrija pasiprašys lauk iš ES, nes taip visiems bus geriau.


Vengrijos istoriniai nutikimai

Būdama šalia Austrijos, Vengrija kadaise su tąja susijungė į kažkokią Austiją-Vengriją, kur buvo kažkoks imperatorius, tai nuo šitos imperijos prasidėjo ir I Pasaulinis karas, o kaip jo pasekmė - tai paskui ir II Pasaulinis karas taip pat. Ir viskas dėl kažkokio erchercogo Ferdinando, kurį kažkokie serbai nušovė. Paskui įvyko tasai karas, o paskui - Trianon sutartis, per kurią Vengrija dabar galėtų būti normali tautinė valstybė, tačiau vietoje to turi nenormalų imperinį kompleksą, čiulpia bybį Putinui ir pykstasi su NATO ir ES, kurių nare yra.

O dar iš tų laikų Vengrija garsi tuo, kad joje įvyko visų laikų pasaulio istorijoje labiausiai žymus Karansebešo mūšis, per kurį Austrija-Vengrija pati save puolė ir išdaužė.

Dabar gi Vengrija skelbiasi, kad pastatys sieną su Europos Sąjunga, kad pabėgėliai į ją nevažiuotų, nors pabėgėliams nelabai tenai ir norisi, nes ypatingu turtu ta valstybė nepasižymi.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.