Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Spar

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Spar, dar žinomas buvo kaip Eurospar - pirmas didelis supermarketų tinklas, kuris bandė Lietuvoje įsitvirtinti, tik kad kažkaip jiems nesisekė, nes prekės buvo brangios, tai ir pirkėjai nelabai pirkdavo.

Bet visvien daugelis ateidavo ir bent jau pasižiūrėti tai buvo smagu, o juo labiau smagu buvo ir tų lipdukų pasitaupyti, su žaliomis eglutėmis, kur paskui už juos dar kitų prekių būdavo galima gaut. Taip kad prekyba ėjosi, net nepaisant didelių kainų.

Kažkuriais ten metais įsikūrė tokia "Baltic Food Eesti", kuri buvo koksai tai olandų Spar padalinys matyt - anie ir steigė Spar parduotuves Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Lietuvoje buvo 25 parduotuvės, Estijoje - 30, o Latvijoje - 6. Taigi lyg ir viskas sekėsi, tinklas augo ir didėjo, prekių pasirinkimas džiugino, nes buvo tokių, kokių daugiau niekur nebuvo, tik kad viskas buvo daug brangiau, tai užtat žmonės pirkdavo mažai ir nenoriai. Taip galų gale gavosi, kad tas trijų Baltijos valstybių Spar ėmė ir bankrutavo.

Kadaise Spar atnešė į Lietuvą didelę naujovę - lojalumo lipdukus. Tokie būdavo kaip pašto ženklai, tik kad ne laiškams skirti, o knygutėms. Tai jų žmonės prisiklijuodavo į specialias Spar knygutes, o paskui, kai daug gaudavosi, tai glėdavo už juos kažkokių ten prekių gauti. Paskui ir kiti supermarketai ėmė panašiai daryti.

O kai Spar subankrutavo, tai daugelis norėjo nusipirkti tas parduotuves, bet nusipirko Iki, kurie vis norėjo atrodyti geriau, nei atrodo. Tai kažkaip nuo to Iki nelabai pagerėjo, nes Spar visvien buvo geresnis. Tiesa, geriausias Spar buvo Žirmūnuose, tai ten kažkaip dar sovietmečiu buvo prekybcentris, bet po to kai Spar subankrutavo, tasai pastatas taip ir liko stovėti uždarytas ir apleistas, nes matyt kad niekam nereikia jo.

O dar kažkodėl tą Spar tinklą vadindavo Eurospar, gal dėl to, kad jis kartais taip išties ir užsivadindavo. O išties taip ir vadinasi tie Spar prekybcentriai daug kur Europoje.

O dar tas Spar tinklas išties tai puikiausiai gyvuoja ir dabar, tik kad tik turtingesnėse šalyse. Yra vienas iš didžiausių pasaulio prekybos tinklų. Nors aišku, Lidl yra visvien porą kartų didesnis.

O dar iki tol jie vadinosi keistu pavadinimu Jan & Co. Tik paskui ar tai kaip tai persivdino, ar tai parsidavė. Tai šiaip tai tas Jan & Co irgi buvo geri prekybcentriai su geromis prekėmis.