Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Prekės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Prekės - tai tie daiktai, kurie dalinami ne už dyką, o už pinigus, nes šiaip sau atiduoti jas tai būtų gaila. Tai todėl ir daromi tokie mainai, kad vienas duoda pinigus, o kitas gauna prekes. Arba tiksliau, gal tas, kuris duoda pinigus, tai ir prekes gauna, o tas, kuris prekes atiduoda, tai gauna pinigus už tai. Šitas procesas vadinasi prekyba, o jei jau dar konkrečiau - tai pardavimai ir pirkimai.

Prekės yra esminė laisvosios rinkos dalis ir savybė, nes be prekių jokia rinka negali egzistuoti - ne tik kad laisvoji, bet ir išvis jokia. Nes netgi juodojoje rinkoje ar šešėlinėje rinkoje ir tai egzistuoja prekės.

Taigi, kuo daugiau prekių - tuo daugiau rinkos, tuo didesnė pasiūla, o iš to jau išauga ir paklausa, ir konkurencija, ir kiti reikalai. O jau tada prasideda visokios gudrybės - marketingas, reklama, spamas, pardavimų didinimas beigi pardavimų gerinimas, o galų gale ir išvis kažkoksai pinigų kaupimas, vertelgos, kapitalas ir taip toliau.

Tai čia atsakymą į visas šitas problemas jau senų seniausiai išdavė marksizmas: jei prekes pašalini, tai ir rinka dingsta, ir niekuo prekiaut nereikia, ir konkurencijos nelieka, ir tada jau ne prekybininko problema, kad klientas kažko nori, nes maža kas ko gali norėti. Todėl sektinu pavyzdžiu čia visiems gali būti Venesuela, nes joje reformos visas prekių problemas išsprendė aiškiai ir vienareikšmiškai.


Dar žr.

Pipedija turi ir daugiau straipsnių apie visokias prekes ir jų rūšis:

  • Prekės ženklas - tai toksai simbolis, kuris kartais svarbesnis ir už pačią prekę
  • Paslaugos - tai tokios prekės, kurios nepačiupinėjamos
  • Pinigai - išties tai irgi prekės, bet tokios, už kurias galima gauti kitas prekes