Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Suomija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Suomija - tolimas šiaurės kraštas, kuriame gyvena šiaurės elniai ir Kalėdų Senelis. Suomija yra šalia Žuvėdijos, tad yra pastarosios kankinama dėl kažkokių esą menkinamų švedų mažumos teisių, kurioms Švedija netgi išsireikalavo valstybinės kalbos statuso. Tuo tarpu pati Suomija kažkaip jau sugebėjo perimti įtaką Estijoje, matomai gal taip ir atsigriebdama.

Naujaisiais laikais daugelį metų Suomija pasaulį stebino savo išskirtine prezidente Tarja Halonen, katra sugebėdavo burnoti ir ant NATO, ir ant ES, o tuo pat metu su Vladimiru Putinu susitikinėdavo vos ne intymiai. Tai Lietuvoje daugelis net patikėti negalėjo, kad suomių prezidentė yra geriausia Putino draugelė po Lukašenkos.

Senesniais laikais pagarsėjo Suomijos valstybė tuo, kad sugebėjo iš bėdos pasipriešinti Sovietų Sąjungai, nes kažkaip spėjo prieš karą apsiginkluoti, ko nespėjo didesnė dalis kitų Europos valstybių. Mat kažkokiu būdu be ne pusmečiu anksčiau padarė didelius karinius užsakymus, o jau tik truputį vėliau tai dariusios šalys tų užsakymų įvykdymo taip ir nesulaukė.

Šiais gi laikais Suomija garsi tuo, kad tenai yra Nokia, kuriai daugelis pranašauja bankrotą, nes telefonai kažkokie netikę ir į Android bei iPhone visiškai nepanašūs. O dar Suomijoje gaminama degtinė, katrą suomiai gal ir patys geria netgi, o ne tik eksportuoja.

Dar populiarios istorijos kalba, kad suomiai yra 10 kartų lėtesni už estus. Bet visokie ralio ir F-1 čempionatai visgi rodo faktus priešingai: suomiai yra greičiausia pasaulio tauta. Tiesa, kiti dar tai aiškina teiginiu, kad kai suomis paspaudžia gazo pedalą, tai pakolei susipranta koją nuo jo nukelt, tai ir finišą spėja pasiekti tokie šiaurės ralistai.