Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ralis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ralis gatvėje yra ne kaip nors sau važinėjimas, todėl pasimokykime iš pavyzdžių, kaip reikia važiuoti gerai kaip tikras ralistas turi važiuoti

Ralis - toksai sportas, kur sportuoti nereikia, o tik lėkti mašinomis po gatves, žmones ir kelio ženklus numušinėjant - šitą kiekvienas pacukas žino. Kaip ir tai, kad golfukas ar trečiukas - dvi geriausios ralio mašinos. Na, dar ir civikas gal sueitų. Nes ralistai turi geras mašinas turėt.

O dar visi žino, kad tikri ralistai per miestą turi važiuoti bent 20 km/h greičiau, nei leidžia kokie nors kelio ženklai. Arba 30 km/h greičiau. Arba dar greičiau. Nes kitaip - nelygis. Aišku, todėl kiti pavyduoliai dėl to tikrus ralistus vadina kelių gaideliais. Nes nežino, kad jie išties yra ralistai.


Kaip ten išties su tuo raliu

Išties gi nežino tie dauguma, kad ralyje svarbiausia yra gera orientacija ir gebėjimas be visokių stabtelėjimų tiksliai nustatytu laiku nuvažiuoti tinkamu maršrutu ten, kur reikia. O jau greičio ruožai - tai tiktai paskiri ruožai, o ne visa trasa. Ir dar daugiau, ralio rungtynės net ir išvis be greičio ruožų gali būti, nes jie yra antraeiliai.

Sudėtingiausias gi dalykas ralyje - tai gebėjimas tiksliai įvertinti, kaip tinkamu laiku nuvažiuoti tinkamu maršrutu. Ir tai labai nelengva, todėl geri šturmanai tarp ralio profesionalų vertinami net labiau už gerus vairuotojus. Nes gi taisyklė tokia, kad ne tik pavėlavimas minutes prideda, bet ir per ankstyvas pravažiavimas per patikrinimo tašką, nes atvažiavimas per anksti - taigi irgi toksai patsai laiko neatitikimas.

Tai pacukams būna sunku suprast, kam čia tie šturmanai reikalingi, ir kodėl gi jie taip greitai per ralio maršrutą lėkę, paskui atsiduria paskutinėje vietoje.