Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rusijos-Ukrainos karas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Rusijos-Ukrainos karas prasidėjo 2022 metų vasario 24 dieną, tiksliau naktį. Tą naktį, kokią 4 valandą, Vladimiras Putinas atsikėlė paryčiais ir per Rusijos valdišką TV paskelbė, kad Rusija nekariaus su Ukraina, bet darys kažkokią tai karinę operaciją, kuri esą nebus karas, o tik bus skirta kažkokiai denacifikacijai.

Rusijai puolant Ukrainą, prie karo vangiai prisidėjo ir Baltarusija, suteikusi savo teritoriją Rusijos kariuomenės puolimui, aerodromams, o taip pat ir pati pasiuntusi nelabai didelius kariuomenės kiekius į Ukrainą.

Karas pavirto į realų Rusijos fiasko, nes kariniai veiksmai nenusisekė, Ukraina sėkmingai pasipriešino, daužydama gerokai didesnes ir smarkiau apginkluotas, tačiau visiškai prastai organizuotas Rusijos pajėgas. O kai Vakarai įvedė Rusijai sankcijas, tai Rusijos ekonomika ėmė byrėti net ne dienom, o valandom.

Rusijos karas prieš Ukrainą susietas ir su naujų rusofašizmo simbolių atsiradimu, ypač su tokiu Z simboliu, kuris reiškia nelabai aišku ką.


Rusijos karo prieš Ukrainą išvakarės

Pirminis karo vystymasis truko apie 8 metus, nuo to laiko, kai Rusija užgrobė ir aneksavo Krymą, o taip pat sukūrė Lugandą bei Donbabvę - dvi pseudovalstybes, kurios kartu sudaro vieną didesnį vienetą - Lugandoniją. Rusija kaltino Ukrainą, kad šioji būk tai kokiu tai mistiniu būdu vykdo kažkokį genocidą, nors to nebuvo anei jokio pėdsako. Netgi rusiškais skaičiais, per 8 metus žuvo apie 10 tūkstančių Lugandonijos gyventojų, tiesa, pati Rusija, skleisdama tą skaičių, vis nutylėdavo, kad tie 10 tūkstančių buvo tiesiog Lugandonijos kariuomenė - ginkluoti banditai.

Prieš pradedant visą tą "karinę operaciją", Rusija ilgai kaupė savo karines pajėgas palei Ukrainos sienas. Oficialiai be pranešimo ir kontrolės jokia valstybė negali daryti manevrų didesnių, kaip keli šimtai kareivių, nes kitaip pažeidžia tarptautines saugumo sutartis. Tai todėl šiuo atveju Rusija vis siuntinėjo mažas kareivių grupeles, kurios po truputį ir buvo kaupiamos prie sienos, pakolei susikaupė maždaug 150 tūkstančių karių. Grupelės buvo aiškiai ginkluotos, buvo ruošiama ir medicinos parama, tad Vakarai bendrai, NATO konkrečiau ir JAV bei JK visiškai konkrečiai perspėjo Ukrainą, kad ją puls.

Prieš karą Ukrainai didžiulę karinę paramą suteikė Lietuva, o paskui - dar ir kelios kitos šalys, kaip kad Latvija, Estija, Jungtinė Karalystė ir Lenkija. Taigi, Ukraina gavo nemažai Stinger ir Javelin raketų, o taip pat ir daug žvalgybinės informacijos apie Rusijos kariuomenės išsidėstymą ir pajėgumus.

Visą tą laiką Rusijos propaganda varė ištisinį aiškinimą, kad nesąmonė ir Rusija nieko nesiruošia pulti ir nepuls. Vėliau, jau karui vykstant, toksai Sergejus Lavrovas ir toliau tą patį varė, buku snukiu pasakodamas, kad "Rusija nieko neužpuolė ir nekariauja Ukrainoje".


Rusijos karo prieš Ukrainą eiga

Pagal Rusijos oficiozų, visokių kariškių, apžvalgininkų ir taip toliau vertinimus, visa ta operacija turėjo užimti maždaug 2-3 dienas, per kurias Rusijos kariuomenė turėjo užimti Kijevą, sugauti Ukrainos prezidentą Zelenskį, o paskui visur pastatyti savo valdžią.

Realybė visgi gavosi kitokia. Didžiulės kolonos sunaikintos rusų karinės technikos, tankai, BMP, BTR, BMD, MTLB ir kitokia šarvuota technika, deganti tiesiog miestų gatvėse ir grioviuose, daugybė sunaikintų rusų kareivių. O taip pat - atskiras fenomenas, kur ukrainiečiai civiliai tiesiog atimdavo ar pagrobdavo karinę techniką iš Rusijos pajėgų.

Šiuo atveju, kalbėdami apie Rusijos karinės operacijos eigą, gal pateiksim Rusijos poziciją dėl Ukrainos, nes būtent ši pozicija savo kliedesiais labai atitinka Pipedijos polinkį protarpiais skleisti visiškus nusišnekėjimus ir užsiimti žodine tryda. Šita Rusijos pozicija buvo ne kartą būtent taip išsakoma Rusijos žiniasklaidos, o taip pat įvairių Rusijos politikų, tad visgi ne Pipedijoje yra išgalvota:

  • Rusija neužpuolė Ukrainos, bet Ukraina privalo nedelsiant nustoti gintis.
  • Specialioji Rusijos karinė operacija Ukrainoje - tai ne karas, tačiau ekonominės sankcijos, kurias paskelbė Vakarai - tai karas.
  • Specialioji operacija pradėta tam, kad neprasidėtų karas. Būtent dėl to jos metu naudojama ginkluotos pajėgos ir vykdomas Ukrainos bombardavimas.
  • Rusijos šauktiniai nebuvo sinčiami į Ukrainą (tą pasakė patsai Putinas, jis gi negalėjo meluoti), bet kai kurie iš jų ten numirė ir buvo palaidoti Rusijoje.
  • Mariupolio gimdymo namus Rusija susprogdino, nes juose buvo Ukrainos nacionalistai, persirengę nėščiomis moterimis, bet tų namų vistiek niekas nesprogdino, nes tai netiesa.
  • Specialioji Rusijos karinė operacija Ukrainoje nesutinka pasipriešinimo, gyventojai Rusijos kariuomene džiaugiasi, viskas vyksta pagal planą. Tiesa, per tris savaites pavyko užimti tiktai Chersoną ir apsupti Mariupolį.
  • Visi Ukrainos kariniai lėktuvai buvo sunaikinti Rusijos pajėgų per pirmas kelias valandas, stovintys aerodromuose. Nepaisant to, po poros savaičių Ukraina vis dar iš lėktuvų bombardavo taikdariškas Rusijos pajėgas, o taip pat būk tai puolė kokius tai kaimus Baltarusijoje.
  • Per Rusijos TV leidžiama linkėti mirties visiems ukrainiečiams, nes jie yra nacionalistai ir banderovcai. Tačiau Ukrainoje ir Vakaruose matomas linkėjimas numirti Ukrainą puolantiems rusų kariškiams - tai yra ekstremizmas ir fašizmas.
  • Rusijos kariuomenė kovoja ne su taikiais gyventojais, o visiškai išimtinai tik su nacionalistais. Tų nacionalistų yra apie 40 milijonų.