Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gudija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Baltarusija)
Jump to navigation Jump to search
Baltarusijos sostinė Minskas mažai pasikeitė nuo 1978
Štai taip vat atrodo Baltarusijos vėliava, kaip sovietmečiu, taip ir dabar

Baltarusija, o išties - Gudija - Sovietinės nostalgijos slaviškoji baltiškųjų gudų žemė su lietuviškomis priemaišomis (pvz. Gervėčiuose), kurioje valdo Aleksandras Lukašenka. Sostinė - Minskas. Šalis, kur uždrausti pliušiniai meškiukai, nes anie kelia Lukašenkos režimui klaikų siaubą.

Baltarusijoje yra ir dar vienas keistas fenomenas - imperinis kompleksas, nors niekada Baltarusija nebuvo jokia imperija, o tik išsigalvojo kažkokį absurdišką licvinizmą. Tai dabar ir kliedi nesąmonėmis.


Istorinės žinios (ir ne tik)

Gudija arba Baltarusija įkūrė savo valstybingumą kokiais 1918 metais, bet anas tegyvavo kelis mėnesius ir buvo žiauriai numalšintas komunistų, vadovaujamų anokio Kapsuko. Pati baltarusių tauta buvo dirbtinai sukurta dar cariniais laikais, kaip rusiniška priešstata žemaitiškai Lietuvai. Išties žinoma, kad gudai - tai lietuvių rusinai, t.y., lietuviai, kalbantys rusinišku dialektu.

Tai kadangi lietuviškų priemaišų prie sienos pasitaiko nemažai, tai yra Gudijoj ir lietuvių, lietuviškai dar 2009 m. šnekančių. Va kokius vietovardžius šalia teritorinės sienos liudija 1967 m. LSSR žemėlapis:

Matiliai, Pelesa, Smilginiai, Načia, Čižiūnai, ir netgi Žirmūnai, Rodūnia, Trakeliai, Žiliai, Benekainys, Geranainys, Urtiškės, Jodkai, Kiemeliškės, Mogūnai, Lentupys, Medilas, Komojys, Falevičiai (sic!), Junkai, Kazėnai, Vidžiai, Apsas.

Nu tai čia jau nėra ir ką pridurt -- geruoju reikėjo juos prie Lietuvos prijungt. Ale pasisarmatijo matyt anų vietovių gyventojai su sovietais bendraut irgi akis tiems plėšyt, nu tai va ir prašom. O tokie Pagaujėnai, Jurgelionys, Poškos, Dailidės, Ureliai kažkaip matyt užsikniso nuo vis labiau surusėjančių gudų, tai parašė popierius visokius rimtus ir prisijungė prie Lietuvos kaip koks apendicitas prie žarnyno. Užtat dabar kokios Dieveniškės žymios tuom, kad miesteliuko centre, prie pat bažnyčios turi eismo žiedą, iš kurio išeina 5 atšakos - o gi keturios iš jų vis į Baltarusiją veda ir vis į skirtingą pasienio postą! Tai labai patogu kontrabandai kadaise būdavo. Gal ir tebėr...

Nors kai kurie rusai tai tos iniciatyvos nepripažįsta ir užsispyrę teigia, kad čia Stalino „nuopelnas“, bo kai jo chebra žemėlapy braižė LSSR sieną, tai virš Dieveniškių gulėjo Stalino pypkė ir niekas nedrįso jos pakliudyt, užtai ir apibrėžė aplinkui. Ale dauguma vistiek myslija, kad čia tik anekdoto remiksas dar nuo caro laikų, kai rusai pasigamino kreivą geležinkelį, bo caras, gavęs garbę nubrėžti tiesią atkarpą su liniuote, vistiek apsijuokė ir vidury atkarpos apibrėžė savo išlindusį pirštą. O caro įsakymas tai kaip kokio dievo. Tai sako iki šiol Rusijoj tokia kreiva bėgių atkarpa stovi...

Bet mes anekdotais nepasitikim. Negana to, tai dar ir Dieveniškių vardas kildinamas iš dzūkiškos pavardės Dzieveniškis. Nors tokie jau visi išmirę ten. Žodžiu miestelis su pavyzdžiu apie tai, kas dabar galėtų būt ne Gudija, o Lietuva.

Baltišką gudų kilmę puikiai demonstruoja ir senesnės kilmės gudų išvaizda, visiškai kitokia, nei ukrų ar rusų, bet visiškai tokia, kaip senesnės kilmės lietuvių dzūkų, ir mums artima kultūra, ir papročiai, ir, galų gale, istoriniai faktai. Gudija, besitęsianti iki lietuviškos Brastos (Brestas, arba Brest-Litovskas) - tai ne kas kita, kaip Pietryčių Lietuva: palyginkite su Vilniaus kraštu - Vidurio Lietuva (Litwa Srodkowa), Pietų Lietuva Gardino gubernija, Žemaitija - Vakarų Lietuva ir Seinų kraštu - Pietryčių Lietuva.

Upd. o taigi Gudijos valdžia kvankštelėjo visai jau ir dabar reikalauja, kad lietuviškai Gudija būtų vadinama "Belarusija". Tai čia jau eina naxui... O tai dar kalbainiai, pasirodo, su tuo visai sutinka! Tai čia jau net ne eina naxui, o visai pyzdec!

Bet paskui tai išvis - dibilai muitininkai per tą kvaišos lukašenkos režimą blia vogt ėmė...

Baltarusija - siauuuuuuuuuuuuuuuuubas...

Baltarusijos (ne kokios ten Gudijos!) pinigai

Pinigai Baltarusijoje yra, jie vadinami zaičikais, skaičiuojami melijonais tad kiekvienas baltarusis yra turtingas melejonierius, anot Lubio - ne šiaip sau ubagas[1], ko nepasakysi apie mūsų vargstančius tautiečius.


Dar žr.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.