Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1978

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1978" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1978 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1977 ir prieš 1979 metus. 1978 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1978 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1978 metais:

 • Šiais metais popiežiumi tapo Jonas Paulius I, kuris teprabuvo popiežiumi vos 33 dienas ir numirė.
 • O tada atsirado vėl naujas popiežius - šįsyk ketvirtadaliu lietuvis, o dviem trečdaliais lenkas Jonas Paulius II, kuris ir Lietuvai tuo brangus buvo, kad irgi čia apsilankė. Gal gi netgi pirmas kada nors Lietuvą aplankęs popiežius, nors ir negalime to garantuoti. Bet, trumpai tariant, kažkaip daugeliui visaip įsiminęs čia.
 • Šitais metais buvo išrastas pirmas sintetinis, tiksliau biosintetinis insulinas. Jį sukūrė GMO inžinieriai, kurie insulino gamybos geną perdavė E.coli bakterijai, kuri ir ėmė tą insuliną gaminti. Taip gaminamas insulinas buvo daug kartų pigesnis už iki tol išgaunamą tik iš kažkokių galvijų organų. Būtent nuo šitos gamybos ir laikoma, kad pasaulyje prasidėjo šiuolaikinis biotech.
 • Tuvalu valstybė, kuri yra išvis neaišku kur, tapo nepriklausoma.
 • Kažkokie astronomai atrado Plutono palydvoą Charoną. Paskui, tiesa, tie astronomai nutarė, kad Plutonas ne planeta, su kuo mes kategoriškai nesutinkame.
 • Raudonieji khmerai ėmė kariauti prieš Vietnamą, įsiveržinėdami į pasienio kaimus ir tiesiog žudydami visiškai visus, pradedant kūdikiais ir baigiant senukais. Vietnamas kurį laiką gynėsi kiek pasyviai, bet kitais metais atsakė taip, kad per dvi savaites visą Kambodžą užėmė ir tuos Raudonuosius khmerus išmušė. Tada ir pasibaigė tas bjauriausias visų laikų pasaulio režimas.
 • Uganda ėmė kariauti su Tanzanija. Kitais metais karas baigėsi ir Uganda buvo sumušta, o jos diktatorius, toksai Idi Amin, buvo išvytas.
 • Šiais metais įvyko pati SSRS įsiveržimo į Afganistaną pradžia. Pradžioje sovietams atrodė, kad tenai tiktai valdžią nuvers ir savus komunistus pastatys, bet baigėsi visai kitaip.
 • Liaudies šventykla, tokia sekta, vadovaujama tokio Jim Jones, surengė masines savanoriškai-priverstines savo narių žudynes. Išžudė 920 žmonių savo pagrindiniame kaime, kurio pavadinimas buvo sektos vado garbei - Jonestown. Žudynės įvyko, kai kažkas iš JAV valdžios atvyko pasižiūrėti, kas čia per nesąmonės dedasi. Tai ir prasidėjo...
 • Toksai Deng Xiaoping pradėjo Kinijos ekonomines reformas. Jos taip staigiai ėmė taisyti Kinijos ekonominę situaciją, kad jau po 8 metų visai panašias reformas bandė padaryti ir Michailas Gorbačiovas, tik jau SSRS. Bet vienok paaiškėjo, kad SSRS nustekenta buvo daug labiau, nei Kinija, tad galų gale vietoje reformų gavosi SSRS subyrėjimas. Čia turime pasakyti, kad išties tai taip pažvelgus, Gorbačiovo reformos buvo 100x sėkmingesnės, nes šūdų imperija sugriuvo.
 • Ispanija tapo demokratine valstybe. O tuo tarpu Francisco Franco vis dar miręs ir nėra požymių, kad jis prisikeltų.
 • Ir dar, šiais metais gimė pirmas dirbtiniu apvaisinimu pradėtas kūdikis. Prie tokio apvaisinimo iš motinos paimamos kiaušiąlastės, iš tėvo paimami spermatozoidai, tada daromas apvaisinimas mėgintuvėlyje, o tada apvaisintos ląstelės perkeliamos atgal motinai į gimdą, taikant intensyvią hormonų terapiją. Taip pavyksta išpsręsti nemažą dalį nevaisingumo atvejų.


Įdomybės apie 1978 metus

 • Visi skaitmenys šituose metuose yra skirtingi ir nepanašūs
 • Visų skaitmenų suma čia yra 25, ir šitame skaičiuje visi skaitmenys irgi yra skirtingi ir skiriasi nuo metų skaitmenų

1978 metų mėnesiai

1978 metais buvo šie mėnesiai: