Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Genocidas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Genocidas - tai sistemingas ir organizuotas kokios nors žmonių grupės naikinimas. Paprastai naikinama kokiu nors religiniu, tautiniu ar socialiniu pagrindu, ar kaip nors panašiai, nes kam nors kas nors neįtiko. Dažniausiai tokį naikinimą organizuoja kokia nors socialistinė valdžia, pvz., nacionalsocialistai, komunistai ar panašūs, bet kartais gali būti ir šiaip kokie paprastesni fašistai.

Didesni ar šiaip mums žinomesni genocido atvejai:

Kartais dar genocidui priskiriami ir tokie tarpiniai atvejai, kur naikinimas ne visiškai totalinis žudymo būdu, o pvz., pusiau totalinis ir netiesiogiai, pvz., išvežant į tolimąją šiaurę, kur žmonės mirtų iš bado ir šalčio. Tai pvz., panašiai komunistai naikino ir lietuvius. Irgi galima sakyti, kad genocidas.


Dar žr.

Kai kurie visai jau durniai būna kad nesusivokia, kas tas genocidas, tai genocidu vadina bet ką, pvz., per mažas pensijas, per dideles šildymo kainas, generinius vaistus ar išvis neaišku ką. Tarp šitų yra dar ir tokia sąvoka, kaip hibridinis genocidas, kuri nelabai suprantama, nors ir aiškinomės, ką jinai reiškia.