Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mianmaras

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Mianmaras arba, sutrumpintai, Mianma - tokia valstybė, anksčiau žinoma, kaip Birma. Pasižymi reguliariais valstybės perversmais ir masinėmis žmonių žudynėmis, tarpais pereinančiomis į tokius mastus, kur jau galimai tiktų kalbėti ir apie genocidą. Žodžiu, toksai ilgalaikė kraštutinai smurtinių diktatūrų tradicija.

Nors Mianmaras vis vaizduoja kažkokią demokratiją, žudynės čia vyksta nuolat - pvz., 2016-2018 metais vykdytas Rohindžių genocidas, per kurį nužudyta dešimtys tūkstančių žmonių.

Vienok, Mianmaras viena iš baisiausių Indokinijos valstybių - turi vaikų armijas, augina visokius narkotikus, ypač smarkiai gamina heroiną, kasa visokius brangakmenius ir panašiai.

Vienok kultūriškai tai Mianmaras vertas gal tik vieno paminėjimo - kad tai yra viena iš trijų pasaulio šalių (kartu su JAV ir Liberija), kuri vis dar nenaudoja metrinės sistemos. Tai nenustebkit, jei tenai nuvažiuosite ir nesuprasite nei atstumų, nei svorių.

Su Lietuva gi Mianmaro sąsajos labai paprastos: šita šalis paėmė mūsų trispalvę, kiek pašviesino spalvas, ant jų užklijavo baltą žvaigždę ir paskelbė, kad čia jų vėliava dabar bus tokia.