Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lugandonija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lugandonija - tai bendra jungtinė Lugandos ir Donbabvės federacinė valstybė, kuri turėtų veikti kaip vienas darinys. Planuota dar nuo pat Rusijos įsiveržimo į Rytų Ukrainą pradžios, tačiau pilnai neįvyko, nes ir Donecko, ir Luhansko separų vadai tarpusavy susipjovė dėl valdžios iki to lygio, kad kildavo netgi tarpusavio susišaudymų ir grasinimų vieniems kitus okupuoti.

Pavadinimas "Lugandonija" yra darinys iš dviejų žodžių - "Lugansk" (rusiškas Luhansko pavadinimas) ir "Doneck": Lugan+Don=Lugandon. Oficialiai turėjo gautis visai kas kitą - tokia Novorosija, tačiau nesigavo. Vietoj to gavosi tik Lugandonija.

Aišku, kadangi viską valdė Rusijos kariuomenė, GRU ir KGB, tai konfliktai tarp Lugandos ir Donbabvės buvo nuslopinti, tačiau į vieną darinį jos realiai taip ir neapsijungė, nors ir vykdydamos karinius veiksmus prieš Ukrainą kartu.

Vėliau, kai Vladimiras Putinas pradėjo atvirą Rusijos-Ukrainos karą, buvo kurį laiką bandoma vaizduoti, kad Lugandonija išties turi ir savo karines pajėgas, ir sugeba su jomis judėti į priekį ir kariauti, tačiau jokių didesnių poslinkių fronto linijoje šitas teroristinis darinys pasiekti taip ir nesugebėjo.

Daugeliui pavadinimas "Lugandonija" asocijuojasi su visokiais gandonais, bet negalim paneigti, kad ši asociacija kokia nors neteisinga.