Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Z

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Z" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Z - tai lietuvių kalbos abėcėlės sudedamoji raidė, einanti po Y raidės ir esanti prieš jokią raidę. Iš raidės Z yra daromi įvairūs žodžiai, ji tuose žodžiuose vartojama kartu su kitomis raidėmis.

Kai kurie lietuvių kalbos specialistai teigia[reikalingas šaltinis], kad po raidės Z abėcėlėje yra raidė Ž, tačiau pavyzdžiui angliška Vikipedija straipsnyje apie alfabetą (abėcėlę) nenurodo, kad po Z eina Ž, todėl šie duomenys nėra patvirtinti. Bendra pasaulio mokslininkų nuomonė yra tokia, kad Z raidė abėcėlėje yra pati paskutinė, ir taip yra dar nuo tų laikų, kai prieš daugiau kaip 2000 metų buvo sukurta lotynų kalbos abėcėlė[reikalingas šaltinis].

Dar raidė "Z" yra žinoma ir dėl kitokių dalykų, pvz., tai, kad ją sudaro pasvirasis brūkšnys ir du kažkokie viršutiniai ir apatiniai brūkšneliai.

Z ir rusofašizmas

Štai 2022 metais, kai Rusija užpuolė Ukrainą, tai daugelis rusiškų tankų, šarvuočių, mašinų buvo pažymėtos Z ir V raidėmis. Tai niekas anuo metu nesuprato, ką tai reiškia, nors išties tai tiesiog vienas iš senų būdų, taip pat ir Rusijoje naudojamų, žymėti savo techniką iš tolo lengvai atskiriamais ženklais. Tas žymėjimas leidžia išsyk pamatyti, kur yra savi, o kur svetimi.

Vienok civiliokai nesuprato, ką tai reiškia, prasidėjo visokios sąmokslo teorijos, o per keletą dienų kažkaip Z raidė pavirto į naują rusofašizmo simbolį. Kažkiek bandyta tuo tarpu ir V raidę naudoti, bet šiosios naudojimas nepaplito, užtat gi Z kažkuo labai patiko rusų naciams. Gal dėl to, kad "Z" raidė labai primena pusę svastikos, arba, kaip sako visokie ten pūkuotais apsimesti bandantys fašiai - pusė saulės ženklo.

Tai dabar vat štai jums ir prašom, paprasta lotyniškos abėcėlės raidė tapo rusofašizmo ženklu.

Kiti gi dar pastebi, kad išties tai čia anei jokia ne Z raidė, o tokia nacių kadaise plačiai naudota runa, žinoma, kaip Wolfsangel. Šioji išties buvo pirmasis NSDAP partijos simbolis, nes svastika pas šiuos atsirado tiktai vėliau. II Pasaulinio karo metu šitą simbolį naudojo Olandijos nacių kolaborantai, sudarę atskirą olandišką SS dalinį, o taip pat net keliolika skirtingų Vokietijos karinių ar sukarintų dalinių.

Ką gi ta rusiška "Z" raidė dabar reiškia? Yra visokių spėlionių, bet bene dažniausios yra dvi:

  • Zombiai
  • Zadnica (Žopa)

Čia dar jums prašom visokių Z raidžių paveiksliukuose ir iliustracijose.

Dar žr.