Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Georgijaus juostelė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Koloradkė)
Jump to navigation Jump to search
Georgijaus juosteles užsikabinę rusofašistai Ukrainos mieste Slovianske būriuojasi aplink milicijos poskyrį, kiek anksčiau užgrobtą Rusijos specnazo

Kolorado juostelė, oficioziškai dar vadinama kaip Georgijaus juosta, klaidingai dar vadinama kaip Šv. Jurgio juosta, o liaudyje žinoma tiesiog kaip koloradkė. Sovietmečiu vadinama buvo kaip "gvardijos juosta", naudota ordine "Slava", medalyje "Už pergalę prieš Vokietiją", o taip pat žymint gvardijos dalinius ir naudojant įvairią II Pasaulinio karo tema kuriamą propagandinę atributiką. Šiuo metu - vienas iš labiausiai paplitusių rusofašizmo simbolių.

Kolorado juostelė labai plačiai naudojama tokių rusofašistinių organizacijų, kaip Naši, Vladimiro Putino partijos "Jedinaja Rossija" ir šios filialo jaunimui "Molodaja gvardija". Specifinio, nacionalistinio juostelės naudojimo pradžia - 2005 metai, kai su valstybinė Rusijos žiniasklaidos korporacija "RIA Novosti" surengė akciją "Georgijaus juostelė".

Georgijaus juostelė liaudyje vadinama kolorado juostele, nes savo spalvomis labai primena didžiulius nuostolius ūkininkams nešantį bulvių kenkėją - kolorado vabalą.

Kolorado vabalas - vienas iš bjauriausių žemės ūkio kenkėjų, galintis visiškai sunaikinti bulvių derlių
II Pasaulinio karo laikų medalis "Už pergalę prieš Vokietiją", su gvardijos juosta ir Stalino atvaizdu, kuris simbolizuoja irgi pakankamai aiškiai

Istoriniai Georgijaus juostelės reikalai

Lietuvoje Georgijaus juostelės irgi būna populiarios, čia jums toksai Waldemar Tomaszewski su tokia juostele visame gražume vaikščioja.

Nesusipratę kalbainiai nesąmoningai verčia Georgijaus juostelės pavadinimą kaip esą šv. Jurgio juostelę, bet yra visiškai neteisūs, nes pavadinimas specifinis ir niekaip nesisiejantis su katalikų šventaisiais ir netgi RPC šventaisiais, o besisiejantis su komunistine II Pasaulinio karo simbolika, turėjusia spalvas, atitinkančias carinio šv. Georgijaus ordino spalvas. Pačioje Rusijoje tai irgi niekaip nesiejama su jokiu šventuoju, o vadinama tiktai kaip "Георгиевская лента", bet niekada nevadinama kaip "Лента святого Георгия". Todėl teisingas oficioziškas pavadinimas - tiktai "Georgijaus juostelė".

Oranžinės ir juodos spalvų dryžiai pradėti naudoti II Pasaulinio karo metais, kai Stalino sprendimu buvo vėl leista veikti Rusijos pravoslavų cerkvei bei grąžinta labai daug įvairios carinių laikų karinės atributikos, kaip kad uniformų kirpimas, antpečiai ir kiti skiriamieji ženklai. Tuo pat metu visi seni simboliai buvo perkuriami ir arba modifikuojami, arba perrašoma jų prasmė. Georgijaus juosta buvo pervadinta į gvardijos juostą.

Vėliau, išmirus II Pasaulinio karo veteranams, o patį tą karą mitologizuojant, simbolikos prasmė pakito ir ėmė reikšti kovą prieš kokius nors realius ar menamus Rusijos priešus. Taip Georgijaus juosta tapo simboliu, itin mėgstamu rusofašistų.

Beje, čia paskaičiuokime: jei koksai nors pačioje karo pabaigoje į kariuomenę paimtas jaunuolis turėjo 18 metų, tai štai kas gaunasi šiais, 2014 metais: 2014-1945+18=87. Taigi, turint omeny, kad pavyzdžiui Rusijoje vidutinė gyvenimo trukmė pas vyrus tesiekia apie 60 metų, tai tų karo veteranų tenai jau ir nelikę.

Grįžtant prie temos: tais atvejais, kai Georgijaus juostelė naudojama švenčiant kokį nors paminėjimą, susijusį tiesiogiai su II Pasauliniu karu, dar galima kalbėti, kad ji yra kokia nors karo paminėjimui skirta. Tačiau tai niekaip su jokia istorine atmintimi nesisieja tais atvejais, kai naudojama kaip nacionalistinis simbolis. O būtent taip ji dažniausiai ir naudojama.

Kitaip tariant, dažniausiai tai ne tiek Georgijaus juostelė, kiek Kolorado juosta - rusofašizmo simbolika.