Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


2014

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "2014" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

2014 metai - tai mūsų eros XXIa. metai, einantys po 2013 ir prieš 2015 metus. 2014 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.


Svarbiausi 2014 metų įvykiai

  • Euromaidanas nuo pat metų pradžios Ukrainoje augo, augo ir išaugo į didžiulius, dieną-naktį besitęsiančius protestus. Lietuvoje Rokiškis Rabinovičius arba Ričardas Savukynas organizavo tų protestų stebėjimus per Facebook, kartu naudojant kuo daugiau įvairių online transliacijos platformų informacijos rinkimui. Prie stebėjimų prisijungė ir daug kitų tinklaraštininkų, pvz., tokių, kaip Justinas Žilinskas. Prasidėjo palaikymo judėjimas, o galų gale į tai dėmesį atkreipė ir žurnalistai. Taigi Lietuva taip tapo vienintele gerai apie Ukrainos įvykius informuota NATO ir ES valstybe, nes kitoms šalims tai kažkodėl buvo nelabai įdomu. Vėliau Euromaidanas baigėsi tuo, kad Viktoras Janukovyčius buvo nuverstas, o Rusija užgrobė Krymą ir Donbasą, sukeldama lėtą, iki šiol besitęsiantį karą Ukrainoje. Pora kitų žymesnių to periodo įvykių - tai MH17 reiso numušimas ir Leninapadas.
  • Afrikoje kilo kol kas didžiausia žinoma ebolos epidemija. Labiausiai paveiktos buvo tokios šalys, kaip Liberija, Siera Leonė ir Gvinėja. Beveik per stebuklą pavyko išvengti epidemijos išplitimo Vakarų pasaulyje, kur stambesniuose miestuose tam plitimui yra tiesiog išskirtinai geros sąlygos. Afrikoje epidemiją pavyko sustabdyti, tik taikant žiaurias karantino priemones ir milžiniškus kiekius chlorkės, kurią barstė ir laistė visur, kur įmanoma, netgi į geriamą vandenį ir maistą. Viso per šitą epidemiją apsikrėtė netoli 30 tūkstančių žmonių, iš jų virš 11 tūkstančių mirė.
  • ISIS savo visame stiprume pradėjo Irako puolimą, sukeldama didelį karą. Tasai karas išsiplėtė ir virto tuo, kad į karinius veiksmus vėl grįžo JAV, ir tie veiksmai dar išsiplėtė dar ir į Siriją, kur jau ir taip siautėjo Assadas.
  • Libijoje vos aprimęs, vėl įsikūrė naujas karas, nes tarpusavy ėmė kariauti tie, kas iki tol kariavo prieš Muamarą Kadafį


Įdomybės apie 2014 metus

  • Visus šių metų skaičius sudėjus, gaunasi skaičius 7, kuris pagal kai kuriuos yra laimingas skaičius
  • Visi šito skaičiaus skaitmenys yra skirtingi ir nesikartoja, netgi jei permaišysi juos tarpusavyje


2014 metų mėnesiai

2014 metais buvo šie mėnesiai: