Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Olandija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tai čia tokie pinigai kursuoja Olandijoj, jei kas bandys įtikint, kad kokie nors kiti, tai neapsigaukit, nes sukčių visur pilna...

Olandija arba Nyderlandai - puikus gi vėjo malūnų, kanapių ir prostitučių kraštas, viena turtingiausių pasaulio valstybių, dar ir tulpėmis garsėja. Dažno piliečio Olandija neretai painiojama su Belgija, tai čia panašiai, kaip kiti užsieniečiai Latviją painioja su Lietuva. Olandija turi 17 milijonų žmonių, tai nors ir nelabai didelė pagal plotą, gyventojų skaičiumi Europos mastais ji nėra maža valstybė.

Tai aišku Amsterdamas - Olandijos sostinė, garsėja, kaip antroji Venecija, nors kanalų išties turi dar kelis kartus daugiau, o turistai plūsta ten iš visos Europos ir ne tik. Olandinės sostinė Amsterdamas simbolizuoja šią šalį, nes jo herbe yra trys iksai, tai gaunasi štai taip - XXX.

O dargi veik pusė Olandijos - tai išties nusausinta jūra, katra visokiomis užtvankomis atitverta ir paversta dirbamos žemės plotais. Tai aišku nepalyginsi su Lietuvos pajūriu, katrasai ne plečiasi, o atvirkščiai nuolat mažėja. Tai čia todėl, kad olandai kažkaip apasisprendė, kad geriau jiems kokių nors tenykščių kuršmarių ir neringų nereikia, nes žemė brangesnis turtas, kur galima daug NT pastatyt.

Tai gi čia ir Lietuvai daug ko vertėtų pasimokyti.

O dar patys olandai savo šalį kažkodėl vadina Oranje, tai čia pagal kalbininkus kietųjų priebalsių kaita su minkštųjų, tai taip ir gaunasi, kad Olandija - tai Oranija, ar čia kaip pasakyti, kad geriau suprasti, tai šalies simbolis pasirodo gi - apelsinas!

Tai dar ir keista, kad čionais dabar Lietuva turi atrakciją - per futbolo čempionatą, pasirodo, anokia VSA padovanojo Olandų rinktinei krūvą vardinių sunkvežimių, idantinai čia viską reklamuotų, tai keistenybė Vilniaus gatvėse dabar.

O dar Olandija yra laisvės nuo sąmoningumo šalis, šalimais Belgijos - sako iš pastarosios visokie eurobiurokratai vakarais važinėjantys pailsėti iš Briuselio kažkur į Amsterdamą, o paskui rytais pargrįžta ir apkvankusiomis smegenimis kuria naujus įstatymus ir reguliavimus.

Pasaulio ekonomikoje Olandija gi įsirašė save į vadovėlius dar 1637 metais, kai vyko Tulpių manija - didžiausias finansinis burbulas anų laikų istorijoje. Tai nuo tų burbulų visi ligšiolei spjaudosi, bet nei vieni nepasimoko ir tą patį kartoja.

O dar kadaise žiloje senovėje, prieš kelis šimtus metų, Olandija buvo laikoma pačių žemiausių pasaulyje žmonių šalimi. Paradoksas, bet per kažkiek šimtų metų viskas pasikeitė: dabar statistika rodo, kad Olandijos gyventojai yra aukščiausi visoje planetoje, nes čia vidutinis vyro aukštis yra 183cm, o vidutinis moters aukštis - 168cm.

Šiais gi laikais Olandija neretą užsienietį nustebina tuo, kad daugybė žmonių ten gyvena butuose visai be užuolaidų. Kažkaip pripratę jie tų užuolaidų neturėti, bet kartu ir vieni kitiems į langus nežiūrėti. O dar Olandija pasižymi ankštais butais ir neįtikėtino statumo laiptais namų viduje. Laiptai kartais būna gerokai panašesni į kopėčias, o ne į tikrus laiptus. Tai susiję su tuo, kad jau seniai jie tapo labai tankiai gyvenama šalimi, tai vietą taupydavo visai be galvos. Matyt ir užuolaidoms dėl to vietos nelikdavo, o ne tik laiptams.