Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ženklas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Ženklai)
Jump to navigation Jump to search

Ženklas - tai tokia sąvoka iš tokios semiotikos, kur yra kokia nors abstrakcija, pvz., kažkoksai žodis, ir ta abstrakcija arba žodis yra naudojama kažkam žymėti. Tai kada kažką žymi - tai ir ženklas.

Semiotika gi aiškina, kad ne tiktai žodžiai kažką ten reiškia, bet gali būti ir kitų kokių nors simbolių, kurie gali būti naudojami panašiai. Pvz., kelio ženklai, visokie šiaip simboliai, hieroglifai, skiriamieji ženklai, ir netgi tokie abstraktūs ženklai kaip metaforos ar paveikslai. Gi naujaisiais laikais dar yra atsiradę ir tokie kompleksiniai ženklai, kaip mėmės, tai ten išvis jau nelabai suprasi kartais, kur baigaisi ženklas, o kur prasideda dar kažkas.

Ženklas visada siejamas su prasme, kuri nusako, kur ir kaip tas ženklas gali būti vartojamas ar naudojamas. O panaudojus ženklą konkrečiai, jis susiejamas su reikšme - t.y., su kažkokiu konkrečiu dalyku.

Panašiai ir programavime ženklas - tai tiesiog kintamasis, kuris turi pavadinimą. Jo panaudojimo sritys ir tipas - tai to kintamojo prasmė, o vat tame kintamąjame esantis turinys - tai reikšmė. O vat tasai to turinio užvardinimas kintamuoju ir gaunasi ženklas. Kažkaip štai taip panašiai.


Dar žr.

Yra ir kitų kalbinių dalykų: