Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1990

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

1990 - tai Kovo 11 metai, kai Lansbergis buvo tapęs tikru Lietuvos šaukliu, kas išsivystė dar 1989, per Sąjūdį bei tautinį atgimimą. Štai todėl čia visiems Lietuvoje šitie metai yra smarkiai simboliniai.

O prieš tai gi buvo Atgimimas, o jau po to - 1991, kai Nepriklausomybė jau buvo atgauta realiai, o ne tik deklaracijomis, tuomet ir kruvinoji Sausio 13, kai komunistai šaudė žmones, o gale mes laimėjom.

Aišku, kaip jau įprasta visokių metų sekose, tai prieš 1990 metus buvo 1989, o jau paskui atėjo ir 1991.


Svarbiausi 1990 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1990 metais:

  • Toksai Tim Berners-Lee pradėjo pirmus WWW bandymus. Tuo metu dar tik bandymai, bet po metų jau pirmas WWW puslapis buvo pademonstruotas pasauliui. Tai dabar ir neaišku, ar išties internetai prasidėjo šitais metais, ar po metų. Aišku tik tiek, kad tasai Tim Berners-Lee padarė gerą darbą.
  • Rytų Vokietija susijungė su Vakarų Vokietija ir gavosi tiesiog Vokietija. O be to, Rytų Berlynas susijungė su Vakarų Berlynu ir gavosi tiesiog Berlynas. Rytų vokiečiai labai džiaugėsi ne tik dėl to, kad atgavo laisvę, bet dar ir todėl, kad Vakarų Vokietija jiems beveik bevertes rytietiškas markes (realiai apie 5-10% Vakarų Vokietijos markės vertės) keitė kursu 1:1, tai daugybė jų pasijuto neįtikėtinai praturtėję. Gi išties tai buvo tiktai menka dalelė tos pagalbos, kurią gavo komunistų nustekenta rytinė šalies dalis.
  • Vienas Jemenas susidarė iš Šiaurės ir Pietų jemenų.
  • Pirma kažkokia tarptautinė komisija paskelbė, kad vyksta klimato kaita, ir kad greičiausiai priežastis tam yra anglies dvideginis, kurio prisikaupė mūsų planetos atmosferoje. Tai dėl to dvideginio kyla šiltnamio efektas ir dėl to po truputį Žemė kaista.
  • Šiais metais Irakas, o tiksliau jo diktatorius, toksai Saddamas Husseinas, nusprendė, kad jam maža naftos ir todėl reikia užsigrobti mažą mažytį Kuveitą, kuris vienas pats, būdamas kažkokia mikrovalstybe, naftos turi panašiai kaip visas Irakas. Tai ėmė ir užsigrobė išsyk, per kokią dieną visą tą Kuveitą. O tada gavo atgal iš JAV, NATO beigi iš kitų arabų, kurie nutarė, kad Saddamas visgi negerai elgiasi, ir grobti gal ir gerai, bet kažkaip ne šitaip. Tai žodžiu, viskas baigėsi tuo, kad Irakas buvo nudaužtas ir išmestas, o jo visa aviacija ir priešlėktuvinė gynyba sunaikinta, ir dar ir cheminio ginklo fabrikai išbombarduoti.


Įdomybės apie 1990 metus

  • Visų šių metų skaitmenų suma yra 19
  • Du viduriniai skaitmenys šiuose metuose yra 9 ir abudu tie skaitmenys yra vienodi


1990 metų mėnesiai

1990 metais buvo šie mėnesiai: