Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vakarų Vokietija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vakarų Vokietija, dar žinoma, kaip VFR arba Vokietijos Federacinė Respublika - tai ta tikroji Vokietija, kuri gerai gyveno anais laikais, kai mums prie ruso buvo geriau. Tai skirtingai nuo Rytų Vokietijos, tą Vakarų Vokietiją užėmę buvo JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija, tai nediegė komunizmo ten. Užtat ir šalis gavosi turtinga, pinigais aptekusi ir galų gale pasidarė svarbiausia Europos ekonomika.

Istoriškai Vakarų Vokietija atsirado, kai Vakarų sąjungininkų valstybės sukūrė pirmiausiai tokią Bizoniją, paskui Trizoniją, o galų gale, 1949 metų gegužės 23 dieną padarė Vokietijos Federacinę Respubliką. Ilgainiui prie šios respublikos buvo prijungta ir Rytų Vokietija bei Vakarų Berlynas, tad gaunasi taip, kad ir dabartinė Vokietija yra ne kas kita, o ta pati Vakarų Vokietija.

Iš Vakarų Vokietijos mes gavom tokius gerus dalykus, kaip BMW, Audi, Mercedes ir gal ne toks geras, bet irgi neblogas Opel. Taip pat dar iš ten buvo Siemens, BASF, Blaupunkt, AGFA, Leica, bei daugelis kitų gerų prekių. Taip pat dar ir toksai OTTO katalogas, kuris sovietmečiu buvo naudojamas tam, kad žiūrėtų visi į jį ir smaukytų.

Dar anais laikais buvo Vokietijos markė, tai ana irgi iš šitos Vokietijos atėjusi, tai irgi buvo gera, nes tikri pinigai.