Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


AIDS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear action button cancel.png  Šis straipsnis yra puolamas vandalų, buvo mažiausiai vienas bandymas trinti jo turinį!
Manome, kad čia užlipome kažkam ant nuospaudos! Teisybė akis bado! Vagie, kepurė dega! Įleisk kiaulę į trobą tai ir ant stalo užlips!
 Crystal Clear action button cancel.png 

JUMS draudžiama skaityti šį puslapį, kadangi jūsų psichika gali būti sužalota!

Šis puslapis pateikia informaciją, kuri yra susijusi su lytiniais santykiais, smurtu, ligomis, realaus pasaulio įvykiais, reiškiniais arba dar kuo nors, ką draudžia klerikalkonservatoriai. Pipedija negali nustatyti, ar šita informacija yra pavojinga, ar nepavojinga, todėl reikalaujame jūsų nedelsiant uždaryti šį puslapį ir kreiptis į artimiausią kunigą, kuris padėtų dėl to apsispręsti.

Gyvendami doroj ir moralėj, kaip prisako mūsų vyriausybė, mes nesidauginam, mes nesergam, mes nemirštam, mes neegzistuojam ir todėl neturim žinoti nieko apie šias visokias baisybes, kurios gali mus sužaloti. Jei jau Seimas taip nusprendė, mes niekaip negalim kvescionuoti tokio dalyko, todėl šią informaciją draudžiame jums skaityti, su sąlyga, kad jūs nesate kunigas arba įgaliotasis klerikalų atstovas, savo skaitymo aktu prisiimantis atsakomybę už savo bei visų aplinkinių sužalotą psichikos sveikatą.

AIDS arba "Akvizitinis Imuno Deficito Sindromas" (o anksčiau dar žinomas kaip GRID arba 4H) - užkrečiama ir mirtina liga. Senovinės statistikos duomenimis, AIDS sergančių tarpe yra apie 70-80 procentų gėjų ir biseksualų, likę ligoniai - normalios seksualinės orientacijos. Tačiau ir iš šių tarpo, dauguma sergančių AIDS - narkomanai. Nors kiti gi sako, kad ana statistika jau pasenus, nes dėka prostitučių liga gerokai išplitusi, tad gėjų ir narkomanų procentas tik nežymiai telikęs didesniu.

Taigi, kadaise buvęs specializuota liga, dabar AIDS jau yra ganėtinai išplitusi pačiuose įvairiausiuose žmonių sluoksniuose. Kai kuriose pasaulio šalyse, tiksliau labiau Afrikoje ši liga yra išplitusi tiek smarkiai, kad yra vietovių, kur AIDS turinčių žmonių būna gerokai daugiau, nei AIDS neturinčių.

AIDS yra liga, sukelta ŽIV viruso, tačiau savo esme šita liga nėra matoma: ji tiesiog nužudo organizmo imuninę sistemą, o tada žmogus numiršta nuo visokių nekaltų ligų, kurios visiškai nepavojingos neužsikrėtusiems žmonėms.


AIDS ir ŽIV virusas

Čia pirma reikia gerai suprasti vieną dalyką: AIDS ir ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas, angliškai HIV - human immunodephicite virus) yra skirtingi dalykai. AIDS yra liga, kurią sukelia virusas. O virusas gali būti užkrėtęs žmogų, bet iki tol, kol kils liga, gali praeiti labai nemenkas laiko tarpas. Užsikrėtus virusu, latentinis periodas (t.y., tas, kurio metu nesergama, bet galima užkrėsti kitus) tęsiasi mažiausiai keletą mėnesių, o dažniausiai - keletą metų. Kai kuriais atvejais nuo užsikrėtimo ŽIV virusu iki pirmų AIDS simptomų gali praeiti netgi 15-20 metų, nors tiesa, tokie atvejai labai jau reti.

Taip ar anaip, visą tą laiką žmogus tampa viruso nešiotoju - jis kaip kokie Anties balandžiai iš Ukmergės, katrie nekalti tačiau apsėsti. Tokie apkrėsti žmonės užkrečia kitus, platina virusą, o apkrėstieji neretai suserga anksčiau, nei tas, kas juos apkrėtė. Taip kad turėkite omeny.

Pagal apsikrėtimo riziką yra labai įdomus dalykas: kur nors Rusijoje ar Baltarusijoje virš 50 procentų prostitučių yra apsikrėtusios ŽIV. Kai kuriuose miestuose tyrimų metu būdavo nustatomi netgi daugiau nei 90 procentų apkrėstų. Lietuvoje ta situacija nėra labai geresnė - absoliuti dauguma prostitučių, kokias kas nors gali surasti, irgi apsikrėtusios.

Apsikrečiama paprastai - besidulkinant. Prezervatyvai apsaugo tiktai dalinai, todėl nuolatiniai prostitučių klientai apsikrečia visada. O nuo tų nuolatinių klientų apsikrečia visada ir visos prostitutės. Taip kad gaunasi ne šiaip sau koks prostitucijos liūnas, o kaip tik toksai, kuris užkrėtinėja žmones AIDS. Tiesa, čia turim pasakyti, kad be AIDS, tos pačios prostitutės užkrečia dar ir triperiu bei kitomis ligomis, kuriomis jos irgi puikiai serga.


AIDS paplitimas

AIDS pirmesnis pavadinimas, pasaulyje plačiai naudotas maždaug iki 1990, rodo tikrąją šio susirgimo kilmę: GRID (angl. Gay-Related Immune Deficiency). Tą patį rodo ir epidemiologinis AIDS pavadinimas, naudotas dar ilgiau, apibrėžiant AIDS plitimo grupes: 4H - (angl. Haitians, Homosexuals, Hemophiliacs, Heroin).

Homoseksualius santykius turėjusių HIV (lietuviškai ŽIV) užkrėstųjų suaugusių vyrų dalis JAV dabar yra kiek mažesnė, nei epidemijos pradžioje ir sudaro apie 70 procentų (ir viršija 50 procentų nuo viso HIV užkrėstųjų skaičiaus), Kanadoje - apie 50 procentų, Europoje - dar mažiau (apie 40 procentų). Tai didžiuliai skaičiai, turint omeny, kad homoseksualų lytinį kontaktą turėjusių žmonių dalis, skirtingais duomenimis, sudaro maždaug nuo 2,5 iki 9 proc. visų gyventojų. Narkomanų dalis HIV virusu apsikrėtusiųjų tarpe irgi didelė, bet visgi mažesnė (nepaisant veik 100 procentų užkrečiamumo per švirkštus, daugkartinio švirkštų panaudojimo atvejai nepakankamai dažni, kad darytų lemiamą įtaką bendriems AIDS sergamumo mąstams).


ŽIV ir AIDS užkrečiamumas

AIDS yra labai užkrečiama liga, bet vienkartiniai santykiai su apsikrėtusiuoju AIDS - ne visada garantuoja, kad būsite apkrėstas. Apsikrėtimo rizika priklauso nuo kelių faktorių, nustatančių, kaip lengvai persiduoda ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas):

 • Per kraują (kraujo perpylimas, narkomanų naudojami švirkštai) užkrečiamumas siekia 100 proc.
 • Analinio sekso metu užkrečiamumas siekia 40-60 proc. (rizika užsikrėsti didesnė pasyviąjam partneriui)
 • Vaginalinio sekso metu užkrečiamumas siekia 5-20 proc.
 • Užkrečiamumas oralinio sekso metu - 10-15 proc. (labai didelė priklausomybė nuo antrinių faktorių: sugedusių dantų, lytinių organų pažeidimų, etc.)
 • Užkrečiamumas per maistą - iki 0,5 proc.

Užkrečiamumo riziką kardinaliai sumažina prezervatyvai:

 • Oralinio sekso atveju - iki 5-20 kartų
 • Analinio sekso atveju - iki 10-20 kartų
 • Vaginalinio sekso atveju - iki 40-50 kartų

Taigi, kaip matome, iš duotųjų duomenų galime apskaičiuoti riziką ir kitaip, pvz.:

 • Pakanka 2 kartus užsiimti analiniu seksu be gumytės, kad patikimai užsikrėstum AIDS
 • Analinio sekso su gumyte atveju, užsikrečiama maždaug per 20 lytinių aktų - t.y., per tiek, per kiek užsikrėstum be gumytės, užsiimdamas paprastu vaginaliniu seksu.
 • Vaginalinio sekso atveju, naudojant gumytę, reikia atlikti kokius 200 lytinių aktų, kad apsikrėstum AIDS
 • Oralinio sekso atveju, be gumytės apsikrėsti galima per kokius 10 kartų. O su gumyte - per 100 kartų.


Apsisaugojimas nuo AIDS

Kaip matėme iš skaičių aukščiau, AIDS užkrečiamumas yra kraštutinai didelis. Itin pavojingi - analiniai santykiai ir narkomanijos. Prezervatyvai apsaugo ne pilnai - jie tik sumažina apsikrėtimo riziką. Gera apsauga - tiktai susilaikymas. Tačiau mes suprantame, kad visi mes žmonės. Todėl rekomenduojame daugiau masturbuotis. Itin patariame įsigyti guminę moterį arba vibratorių.


AIDS Simptomatika

Tiesioginės simptomatikos AIDS neturi, pagrindiniai simptomai - antriniai, sukelti įvairių kitų infekcijų, išplitusių dėl susilpnėjusio imuniteto. Labiausiai būdingi simptomai - įvairūs bėrimai, peršalimai, herpis, spuogai, sunkiai praeinantis peršalimas, slogavimas, kiti nuolatinių įprastų ligų simptomai. Vėliau prasideda sunkesnės užkrečiamosios ligos, organizmo išsekimas, įprastos ir lengvos ligos pereina į kraštutinai sunkias formas. Plaučių uždegimai, sunkūs bronchitai, stafilokokinė infekcija ir taip toliau.


Dar žr.

 • Continuum - toksai ilgą laiką apie AIDS rašęs žurnalas, kurio leidėjai aiškino, kad AIDS nėra ir tai tik valdžios sąmokslas, kol galų gale visa redakcija išmirė nuo to paties AIDS.