Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Antis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Anties lyderis Algirdas Kaušpėdas savo visam gražume, o kiti grupės nariai kažkur pasislėpę

Antis - tai nuostabiausia ir fantastiškiausia visų laikų Lietuvos grupė. Nėra kitos tokios. Grojo tais laikais, kaip ir Katedra, SBS, Už Tėvynę, Kardiofonas ir pan., ale kartais pagroja ir dabar. Daugelis gabalų - atvirai vogti iš užsienio popso grupių, nors daugelis kitų - ir nuosavi. Itin žavi nuostabus kiaušingalvis Algirdas Kaušpėdas, tapęs grupės veidu, sako, kad jis buvo susijęs su KGB ar kitom panašiom struktūrom, bet mums į tai nusispjaut, net jei tai ir tiesa.

Pradėjusi, kaip naujojo punk grupė, o gal net ir su ska elementais, pasižymėjo daug techniškesniu, netgi kiek bliuziniu atlikimu, vėliau pasuko į eksperimentinį jazz rock, bet ilgainiui vėl grįžo į senas vėžes. Iš kitų įvairių lietuviškų grupių išsiskiria itin techniškomis ir sodriomis, tiesiog vos ne simfoniškomis aranžuotėmis. Nuostabybė visoj savo pilnatvėj!

Bene labiausiai Antis išgarsėjo savo superhitu "Kažkas atsitiko", labiau žinomu, kaip "Ne tau Martynai mėlynas dangus". Ale ir daugybę kitų gabalų sukūrė. Tekstai gan smarkiai politizuoti, ale ne tokie bukai lėkšti, kaip pas kokį Andrių Mamontovą, o atvirkščiai - intelektualūs.

Jų hitas "Kažkas atsitiko" tapo tokiu ženklišku, kad po Lituanika festivalio 1986 metais režisierius Artūras Pozdniakovas, nutaręs kurti muzikinį filmą apie lietuvišką Rock muziką, filmą taip ir pavadino - "Kažkas atsitiko". Antis tame filme buvo vienais iš ryškiausių atlikėjų.

Antis koncertuoja per pirmą savo koncertą - 1984 metų gruodžio 31 dieną.

Antis gi išties susikūrė pusiau kaip ant bajerio, 1984 metais, kai architektas Algirdas Kaušpėdas parašė visiškai punk dainelę "Ir ko tu stovi...", o paskui prie jo prisijungė dar keli atlikėjai, irgi iš architektų. Tai pradžioje grupė tebuvo skirta vienam naujametiniam architektų baliukui, kuris įvyko 1984 metų gruodžio 31 dieną. Grupės pasirodymas buvo toksai sėkmingas, kad paskui vėl tai šen, tai ten sukoncertuodavo. Kai apie 1986 ėmė rastis Glasnost, apribojimai koncertuoti buvo labai sumažinti. Taigi, Antis staigiai tapo koncertų žvaigždėmis.

Taip, nuo vakarėlių pokštų pradėjusi, Antis ir tapo garsiausia to meto lietuviško Rock grupe.