Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Katedra

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Štai toks vat Katedros dabartinis logotipas, nei nesuprasi, kas čia parašyta, senas buvo geresnis

Katedra - tiesiog legendinė lietuviško metalo grupė, savo laiku buvo gal net geriausia, kokia išvis kada nors egzistavo. Grojo kažką tarpinio tarp Iron Maiden stiliaus klasikinio heavy metal ir thrash metal, nors arčiau gal būt speed metal. Iš šios pat grupės kilęs ir žymusis Povilas Meškėla, kuris, atvirai šnekant, pabandė vienas pats tapti popso karaliumi, ale visiškai nesėkmingai, o jo išėjimas iš Katedros į Rojaus tūzus tapo bene didžiausiu jo pravalu ir Katedrai, ir jam pačiam.


Metal Hammer apie Katedrą

Štai ką 1989 metais žymiausias pasaulio metalistų žurnalas "Metal Hammer" rašė apie Katedrą: "Tai grynaveislė thrash grupė, stipri tiek muzikine, tiek technine puse, ir geresnė už 90 proc. kolegų Vakaruose, kas rodo, kaip toli Lietuvoje šiuo metu pažengta šioje srityje; "Katedra – vieninteliai lietuvių matadorai ir galbūt viena karščiausių thrash grupių Europoje".

Katedros dabartis

Neturim nei ką pasakyti, apie tai, ką jie dabar bando grot. Vokalistas Ričardas Laginauskas tikrai gerai valdo gitarą, bet balso turi mažiau už Pipedijos autorius. O grupė groja kažkokį juokingą Hiperbolės stiliaus popsą su gabalais, tokiais, kaip "Neužgesk žvaigždele, dek per naktį man". Gėda ir klausyt tokių tekstų. Na bet teisybės dėlei pasakysim, kad lyginant su senąja Katedra, dabartinė žymiai techniškesnė, o ir labiau Deep Purple bei Led Zeppelin primenanti.