Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Haitis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Haitis - tokia sala, tiksliau koks trečdalis Ispanjolos salos kažkur nelabai toli nuo Kubos, kur nepaisant idealaus klimato, daugelio gėrybių, puikiausių galimybių kurortams ir išvis bet kam, siautėja badas, ligos ir mirtys. Niekam tikusi valstybė, kurioje gyvena maždaug 12 milijonų gyventojų.

Žodžiu, tokia šūdų valstybė, nors ir nuostabioje vietoje, ir galėtų kuo geriausiai gyventi.

Čia dar nukrypstant, reikia pastebėti, kad atsilikusi nuo pasaulio Rusija nesugebėjo netgi išsiaiškinti apie salą, kad tas Haitis yra Ispanjolos saloje ir taip visą salą ir pavadino, nors didžioji dalis tos salos yra Dominika, o ne joks ne Haitis. Tai paskui per sovietmetį kažkaip sugebėjo išnaikinti Ispanjolos pavadinimą ir iš lietuvių kalbos. Galit pasitikrinti - lietuviškoje Vikipedijoje ta sala vadinama Haičiu, nors tokios salos tiesiog nėra.

Tai grįžtant prie to Haičio - niekam tikusi valstybė, kuri pasauliui žinoma daugiausiai dėl to, kad kartą tenai valdžią užgrobė toksai Francois Duvalier, arba kitaip lietuviškiau žinomas kaip Fransua Diuvaljė. Užgrobė, padedamas tokių tonton makutų ir taip pat jų valdomo vudu kulto. Ir išvis ten buvo toksai eklektiškas režimas, kur persimaišę juodaodžiai Hitlerio garbintojai, vudu kulto išpažinėjai ir kažkokie raudonieji, vienoje krūvoje, labai keistai, vieni ir tie patys.

Tai paskui tas Diuvaljė režimas žlugo, žmonės tuos tonton makutus gaudė gatvėse, užkapodavo, apipildavo benzinu ir sudegindavo, kad kartais iš numirusių neprisikeltų, o paskui jau visi gyveno gana ramiai, tiktai kad valdžia ir toliau viską vogė ir nieko gero ten ir toliau nesigavo.

O dar į senesnę istoriją pereinant, tai Haitis buvo pirma pasaulyje valstybė, kurią sukūrė buvę vergai. Sukūrė jie šitą valstybę po to, kai 1791 metais sukėlė revoliuciją. Šioji truko ilgai, iki pat 1804, bet galų gale kažkaip gavosi nepriklausoma šalis. Tai tiesą sako - geriau gyventi skurdžiai, bet laisvu.

Bet visgi per du šimtus metų galėjo kažkaip ir turtingai gyventi pradėt.