Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 19

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 19" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 19 - tai diena, kur visi ilsisi po Pipedijos gimtadienio, nes sveikatos neužtenka po vakar, taip kad šiandien lieka tik gulėt ir sirgti...

Kovo 19 - tai dar ir mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 19. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 19 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 18 ir prieš Kovo 20 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1452 metais šią dieną Romos Imperijos imperatoriumi buvo karūnuotas toksai Frederikas III Habsburgas, kurį popiežius Mikalojus V karūnavo Romoje, kaip ir priklauso visus Romos Imperijos imperatorius karūnuoti. Tai buvo paskutinis teisingai karūnuotas Romos imperijos imperatorius, todėl vėliau Habsburgų valdoma Austrija save laikė teisingesne Romos Imperija, nei visos kitos, o taip pat Romos imperatorišką giminę vaizduoja iki šiolei, tuo tikslu ir kurdami visą tą Europos Sąjungą.
 • 1831 metais įvyko pirmas JAV istorijoje banko apiplėšimas, kai Niujorko Miesto Bankas (City Bank of New York) buvo apvovgtas už 245 tūkstančių sumą (dabartiniais pinigais būtų virš 50 milijonų). Banko vagys tiesiog kažkaip pasidarė raktų kopijas, prasmuko ir išvogė krūvą pinigų.
 • 1895 metais tokie broliai Auguste ir Louis Lumière nufilmavo pirmą savo bandomąjį filmą, nes iki tol išvis jokių filmų nebuvo. Tokiu būdu prasidėjo kinas.
 • 1919 metais Dancigas buvo paskelbtas laisvuoju miestu, tokia kaip ir mikrovalstybe.
 • 1934 metais koksai tai iš kolūkio pabėgęs (anuo metu kolūkiai buvo panašiai kaip konclageriai) valstietis, vardu Mitrofanas Nikitinas, prasmuko su Nagan sistemos revolveriu į Lenino mauzoliejų ir ėmė šaudyti į tą lavoną. Deja, kaip paaiškėjo, lavonas buvo gerai saugomas, tad nei vienas šūvis nepataikė, o kai prie Mitrofano Nikitino prišoko NKVD, šis išsyk nusišovė, kad išvengtų kankinimų. Vėlesniais laikais paskui dar buvo ne vienas ir ne du pasikėsinimai į tą Lenino lavoną, bet deja, lavonas iki šiol dar nesunaikintas.
 • 1938 metais Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Lenkija, tiesa, tik po to, kai šioji iškėlė ultimatumą.
 • 1944 metais III Reichas okupavo Vengriją, kuri dar visai neseniai buvo nacių sąjungininkė, bet štai karui kitaip pasisukus, ėmė ir apsigalvojo.
 • 1945 metais Adolfas Hitleris šią dieną išleido savo Nerono dekretą (oficialiai - Befehl betreffend Zerstörungsmaßnahmen im Reichsgebiet), kuriuo įsakė sunaikinti visas Vokietijos gamyklas, transporto ir ryšių stotis, sandėlius ir išvis bet kokį turtą, kuris gali būti išsyk ar vėliau ateityje panaudotas Vokietiją puolančių sąjungininkų pajėgų. Dekretą turėjo įvykdyti Ginkluotės ir karo gamybos ministras Albert Speer, kuris tam tikslui išsireikalavo neribotų įgaliojimų, o paskui, jais remdamasis, tiesiog nieko nedarė ir nieko nesakė pačiam Hitleriui. Taip Vokietija ir liko nesunaikinta. Nerono dekretu šitas Hitlerio įsakymas buvo pavadintas pagal analogiją su Romos imperatoriaus Nerono įsakymu sudeginti Romą.
 • 1958 metais Strasbūre įvyko pirmas istorijoje Europos Parlamento posėdis.
 • 1972 metais Lietuvoje pradėta leisti pogrindinė Lietuvos katalikų bažnyčios kronika, kuri tapo svarbiausiu Lietuvoje disidentų leidžiamu samizdato leidiniu. Šis leidinys buvo ne tik didžiausias ir nuosekliausiai leistas Lietuvoje, bet buvo ir bene didžiausias ir rimčiausias ir per visą visų SSRS disidentų istoriją. Aprašomi tenai buvo ne vien katalikų įvykiai, o ir kiti dalykai, pvz., disidentų teismai, KGB metodai, žmonių perskiojimai ir t.t..
 • 1982 metais šią dieną Argentinos karinės pajėgos išsilaipino Folklendų salose, priklausančiose Didžiajai Britanijai. Taip prasidėjo Folklendų-Malvinų karas
 • 1989 metais į orą pakilo pirmas Osprey pavadinto konvertoplano bandomasis variantas. Į JAV ginkluotę jis priimtas tik 2007, o bendrai tapo bene ilgiauisiai nuosekliai, kaip vienas projektas kurtu skraidančiu aparatu žmonijos istorijoje. Šitas aparatas kainuoja baisius pinigus, gali skristi ir kaip lėktuvas, ir kaip sraigtasparnis, bet už sraigtasparnius yra dvigubai greitesnis, todėl JAV kariuomenei suteikia nepaprastai didelius pranašumus, permetant pajėgas oru.
 • 2003 metais JAV prezidentas George Bush paskelbė ultimatumą Irakui, kuris išsisukinėjo nuo cheminio ginklo inspekcijų ir grasino visiems, kad jau kaip duos atgal, tai visi išmirs. Kadangi iš ankstesnių karų buvo žinoma, kad Irakas buvo bene plačiausiai cheminį ginklą naudojusia šalimi pasaulyje, žudė tuo ginklu ir civilius kurdus (bombarduodamas cheminėmis bombomis kurdų kaimus ir miestelius), o ir pajėgumus turėjo didelius, įskaitant ir mobilias cheminio ginklo gamyklas, JAV tuos grasinimus įvertino kaip labai rimtus. Vėliau paaiškėjo, kad Irakas išties turėjo apie 500 cheminių iprito ir zarino bombų, likusių iš ankstesnių laikų (gamintų apie 1991 ar anksčiau), tačiau cheminio ginklo programa jau dešimtį metų buvo vykdoma labai silpnai, nes Irakas tiesiog negalėjo atkurti nei mokslinių, nei techninių pajėgumų, sunaikintų ankstesniame kare.
 • 2011 metais, kai Muammar Gaddafi atsimušė nuo sukilėlių, šią dieną prasidėjo Prancūzijos operacija, kurios metu buvo sukurta neskraidymo zona virš Libijos. Neturėdamas aviacijos, vėliau Muamaras Kadafis jau neįstengė atsilaikyti prieš sukilimą, buvo nuverstas ir užmuštas.
 • 2020 metais šią dieną buvo identifikuota dar daugiau naujų koronaviruso atvejų, tuo pačiu ir pirmas vietinis koronaviruso apkrėtimo atvjeis - gydytoja Ukmergėje. Vėliau Ukmergė tapo vienu iš didesnių koronaviruso plitimo židinių, kur dar daug daug žmonių buvo apsikrėtusių surasta. Bendras apsikrėtusių skaičius Lietuvoje visai priartėjo prie 50.
 • 2023 metais įvyko merų rinkimų antras turas, po kurio eilinį kartą (gal kokį trečią ar ketvirtą) prakišo Artūras Zuokas, o tuo tarpu Vilniaus meru tapo toksai Valdas Benkunskas, kuris dar prieš kelis mėnesius neatrodė toksai jau galingas kandidatas.


Dar apie Kovo 19

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 19: